Hitno! Oglasilo se Više javno tužilaštvo u Beogradu: Evo šta se stavlja na teret Aleksandru Radiću
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu oglasilo se hitno povodom slučaja Aleksandra Radića, vojnog analitičara koji je 15. marta 2025. bio jedan od prvih koji su lažno optužili državu za upotrebu zvučnog topa na protestu u Beogradu, otkrivši šta mu se stavlja na teret.
22.06.2026
20:15
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marija
pre 3 godine
Ovakvi protesti idu samo na štetu Srbije i to je poziv na nasilje!
Mare
pre 3 godine
Upravo tako, ovakvi protesti su sramni i štetni po Srbiju.
Marija
pre 3 godine
Protest opozicije predstavlja samo poziv na nasilje, a sa druge strane nikakvo konstruktivno rešenje nije ponuđeno.
Ns
pre 3 godine
Protesti opozicije donose samo štetu Srbiji
Ns
pre 3 godine
Protesti opozicije su zapravo promocija nasilja
Marija
pre 3 godine
Iz opozicije je samo važno da ih neko sa strane postavi na vlast bez legitimnih izbora.
Ns
pre 3 godine
Najjadnije od svega je to što opozicija zloupotrebljava tragedije koje su se desile
Gojko
pre 3 godine
Ovaj lažni protest koji je šatro proriv nasilja je samo paravan za korišćenje i ostvarivanje političkih ciljeva opozicije i nemojmo više da se lažemo!
Ns
pre 3 godine
Strašno je to što opozicija čini. Neće postići time ništa
Sanja
pre 3 godine
Opoziciju treba da bude sramota koji su ološi kajo žele da svet vidi Srbiju.
Zoran
pre 3 godine
Opozicija želi nemire i destabilizaciju Srbije.
Ns
pre 3 godine
Nikakvog efekta nema destruktivno delovanje opozicije. Oni sami sebe ukanališe. Ništa drugo
Ns
pre 3 godine
Opozicija konstantno poziva na nasilje. Oni su krvožedni. Nije normalno takvo delovanje
nina
pre 3 godine
НАРОДЕ КАД ЈЕ ОПОЗИЦИЈА МИСЛИЛА ДОБРО СРБИЈИ ЗАТО МИР СЛОБОДА А НЕ НЕМИРИ И УЛИЦА
Ns
pre 3 godine
Umesto da budu ujedinjeni u bolu zbog ove dece, opozicija je ujedinjena u želji da sruši Srbiju
Slavka
pre 3 godine
To je jasno normalnom narodu, ali treba objasniti pa i nacrtati žutim lešinarina kojima ništa nije sveto.
Ns
pre 3 godine
Nećemo dozvoliti da opozicija uništi Srbiju. Stop nasilju. Neće uspeti što su naumili
Zana
pre 3 godine
Opozicija radi sve zarad ličnih interesa.
Voja
pre 3 godine
Poziv na nasilje i protesti su uvreda za majke stradale dece i za zrtve.
Milutin
pre 3 godine
Zalosno je sto su organizovali proteste u vreme kada Srbija place i zali za decom pobijenom u masakru u osnovnoj skoli.
Pedja
pre 3 godine
Gledaju neki da nas na svaki način vrate u prošlost
Ns
pre 3 godine
Opozicija preti puškama, preti prolivanjem krvi. Oni su slučajevi za posmatranje
Muki
pre 3 godine
Opozicija ne zna nista drugo osim da pravi pometnju i stetu gradjanima i drzavi, krijuci se iza mora suza, tuge i boli koji su nas zadesili
fica
pre 3 godine
Taj protest je mogao bilo kako da se nazove samo ne protestprotiv nasilja
Ilija
pre 3 godine
Srbija place, Srbija zali za andjelima koje roditelji sahranjuju uz more suza i velikom boli, a lideri opozicije u to vreme organizuju proteste, pa morbidno je.
Lidija
pre 3 godine
Ujedinjen narod ce pokazati 26-og Maja da je uz Vucica i njegovu politiku.
Sandra
pre 3 godine
Tako je, oni misle da im je to prečica do vlasti. Još za vreme žalosti kad je trebalo da vlada ujedinjenje u bolu, su tražili pooštravanje mera a zatim im iste ne odgovaraju. To je samo još jedan njihov politički manevar.
Mici
pre 3 godine
Protest opozicije je bio politicki. Zalosno je sto koriste pogibiji dece zarad licne promocije.
Milos
pre 3 godine
Protesti od opozicije pozivaju na ubijanje predsednika, strano
Lidija
pre 3 godine
Ako je neko brinuo i poboljsao stanje Srbije to je Vucic sa svojim timom.
Ns
pre 3 godine
Zgrožena sam ponašanjem opozicije. Niko ne želi te divljake. Neka se okanu poštenog sveta.
Milos
pre 3 godine
Opozicija svojim protestima vredja gradjane i ubacuje strah od novih pretnji
Lidija
pre 3 godine
Upravo zbog ovakvog ponasanja opozicija nema ni malo podrsku gradjana.
Luka99
pre 3 godine
Oni su se okupili samo da vredjaju zrtve! Nista drugo!
Ilija Bozoljac
pre 3 godine
Nema šta da se doda! Baki je rekao sve. Užasno je imati tako lošu opoziciju u zemlji!
Žika Jovanović
pre 3 godine
Šta njih briga za polarizacije i sukobe, koji mogu da nastanu! Njima treba vlast, bez izbora, jer na istim nemaju šanse.
Dragan
pre 3 godine
Opoziciju da interesuje borba za narod, ne bi organizovali proteste za vreme dana žalosti.
Sanja
pre 3 godine
Protesti u vreme nacionalne žalosti nisu u interesu Srbije.
Jela
pre 3 godine
Protesti nam u ovom teškom trenutku nisu bili potrebni, jasno je, da je opozicija htela da iskoristi trenutak posle tragičnih događaja za svoju političku korist.
Milos
pre 3 godine
Opozicija da prestane da obnanjuje narod
Zana
pre 3 godine
Opozicija ne nudi nikakva rešenja, već samo organizuje proteste gde propagira nasilje i mržnju.
Milos
pre 3 godine
Vucic je najbolje objasnio ovo sto opozicija radi, njihov cilj je samo oduzimanje vlasti njemu i napad na njega
Vesna
pre 3 godine
Opozicija nije svesna koliko je samo sebi nanela stetu ovim protestima.
Jela
pre 3 godine
Za ovako nešto nije potreban protest već dobro rešenje.
Dragana
pre 3 godine
Opozicija ne zna za stid i sramotu.
Jela
pre 3 godine
Opozicija svojim ponašanjem nanosi štetu celoj Srbiji.
Viki
pre 3 godine
Naravno da je na stetu, to i slepac vidi
Joka
pre 3 godine
Ovakvi protesti idu samo na štetu Srbije, šalju ružnu sliku o nama u svet. Pozivaju na nasilje. Umesto da se ujedinimo I razgovorom rešimo probleme oni hoće puskama da ruše vlast.
Ina
pre 3 godine
Lažna opozicija radi na štetu građana Srbije.
Jela
pre 3 godine
Protesti su veoma loši u ovom trenutku za zemlju!
Snežana
pre 3 godine
Normalan čovek nikada ne bi izjavio ono što je Brkić izjavio. Deci stavlja oružje u ruke dok Srbija žali za nastradalom decom. Vidi narod šta se krije iza njihove borbe protiv nasilja. Upravo nasilje koje Brkić propagira. Nadležne službe da reaguju i ovakve kao Brkić smeste gde im je i mesto.
Zarma
pre 3 godine
Ovi protesti su politicki pripremjeni
mladen94sd
pre 3 godine
Opozicija je politizovala i ovakvu tragediju!
Ivana
pre 3 godine
Opozicija je spremna na sve. Jedino su složni u rušenju vlade i pozivanju na nasilje.
Anita
pre 3 godine
Politički protesti samo nekoliko dana nakon tragedije, samo nanose štetu Srbiji.
Mr Stefanović
pre 3 godine
Opozicija na sve moguće načine pokušava da dođe do jeftinih političkih poena!
Dragan
pre 3 godine
Opozicija treba da se srami svojih postupaka. Ne rade ništa za dobrobit naroda.
Natalija
pre 3 godine
Tako je! Opozicija u ovakvim trenucima samo gleda da našteti Srbiji. Toliko su odvratni da nemaju milosti ni kada je smrt dece u pitanju. Ološi !!
đml
pre 3 godine
Opzoicija je iskoristila i ljude koji su došli da podrže protest stavila u isti koš sa njima! Polovina ljudi koji su bili na protestu ne podržava njihovu politiku!
Ana
pre 3 godine
Opozicija ne želi dobro svojoj zemlji i svom narodu..
Vuk
pre 3 godine
Građanska opozicija je suludim protestom izgubila 50.000 birača.
Ena
pre 3 godine
Opoziciji odgovaraju protesti i pozivi za nasilje za politicku korist.
Milica
pre 3 godine
Opozicija u Srbiji samo promoviše nasilje
Maki
pre 3 godine
To je pre neki dan bio njihov protest, jedva 10.000! Videćete 26.05. koliko ljudi podržava Aleksandra i njegovu politiku!
stml
pre 3 godine
Opozicioni šljam! Ništa im nije sveto!
smederevac
pre 3 godine
Ovima je fotelja bitnija od Srbije!
Ojdanić Vojo
pre 3 godine
Oni i žele da naprave štetu državi! Njih država nije zanimala ni kada su ih sa zapada doveli na vlast, posle 2000.-te...
Marinko
pre 3 godine
Ovo je još jedan dokaz da se politička opozicija ne brine za živote ljudi, već samo pokušava iskoristiti tragediju za svoje političke ciljeve.
Mitar
pre 3 godine
Nasilje u poslednje vreme ide uz levo-građanske stranke.
mladen94sd
pre 3 godine
Svi koji su pozivali na smrt Vučića trebaju biti procesuirani!
Uroš
pre 3 godine
Protesti ovi i jesu poziv na nasilje i treba opoziciju da bude sramota
Lalee
pre 3 godine
Srbija veruje Aleksandru Vučiću! Sve opozicione stranke nisu skupile 10.000 ljudi na protestu!
Mile
pre 3 godine
Srbija mora da se izdigne i da prebrodi ovu krizu
Senka
pre 3 godine
Protesti imaju za cilj da promovisu nasilje i izazovu haos u zemlji.
026
pre 3 godine
Gazila bi opozicija po mrtvima da dođe do fotelja!
Uroš
pre 3 godine
Fatalni promašaj opozicije. Kazniće ih birači.
Nikola
pre 3 godine
Srbiju očekuje trežak period najbitnije je da prebrodimo ovo kako treba
tomica
pre 3 godine
Opozicija koristi ove teške trenutke kako bi pokušali da destabilizuju vlast
Pavle
pre 3 godine
Opozicija na sramotan način pokušava da pokupi političke bodove
Nevena
pre 3 godine
Protesti u ovom trenutku su jedan veliki minus i samo pogoršavaju situaciju
Maja
pre 3 godine
Ološi iz opozicije na tragediji koja nas je zadesila hoće da profitiraju.
Anđa
pre 3 godine
Tragedije koje su se dogodile treba da nas ujedine, ali očigledno je da to opozicija ne želi, već želi da nanese zlo narodu.
Maja
pre 3 godine
Ovakvi protesti koje organizuje opozicija su otvoren poziv na nasilje i velika su šteta Srbiji. Pored toga unose i veliki nemir među same građane, što nije dobro.
Nataša
pre 3 godine
Ni jedan vid nasilja za ovu zemlju nije dobar. Na nasilje se ne odgovara istim!
Neša
pre 3 godine
Ovaj lanac nasilja u Srbiji poslednjih dana se mora prekinuti jer ovo ne vodi ničemu dobrom. Situacija mora da se smiruje, a ne da se tenzije podgrejavaju i da stižu užasavajuće pretnje smrću Vučiću.
Eva
pre 3 godine
Šta drugo opozicija zna da radi, osim da promoviše nasilje
Sima
pre 3 godine
Nažalost takva je nemoralna opozicija u Srbiji.
Klara
pre 3 godine
Opozicija ne misli ni na narod ni na zemlju Srbiju, gledaju samo kako da se dočepaju vlasti.
Vasa
pre 3 godine
Protest opozicije je samo poziva na nasilje i nemire!
Jeremija
pre 3 godine
Protestna šetnja je neprikladna reakcija na nedavni masakr, koja samo produbljuje podele u društvu.
Jovica
pre 3 godine
Opozicija koristi ovaj događaj da bi se promovirala i stekla političke bodove.
Goran
pre 3 godine
Ovakva šetnja je uvreda za žrtve masakra i njihove porodice
Vidoje
pre 3 godine
Umesto da traže konstruktivna rešenja, opozicija samo širi negativnost i strah u društvu.
Aleksej
pre 3 godine
Nije vreme za politizovanje tragedije, već za solidarnost i zajedničko traženje rešenja.
Andrej
pre 3 godine
Ovo je još jedan primer neodgovornog ponašanja političke elite koja ne brine za dobrobit građana.
Vladan
pre 3 godine
Protestna šetnja neće ništa promijeniti, već samo doprinosi eskalaciji napetosti i nasilja.
Janko
pre 3 godine
Umesto da se fokusiramo na zajedničko suočavanje s izazovima u društvu, politička opozicija se bavi samo samopromocijom i stvaranjem negativne atmosfere.
Nina
pre 3 godine
Opoziciju vode najveći nasilnici u zemlji Srbiji
Kaja
pre 3 godine
Opozicija se nikad nije borila protiv nasilja, oni sami izazivaju nasilje.
Sonja
pre 3 godine
Ovaj tragičan trenutak ološ iz opozicije je iskoristio za svoje političke potrebe
Zrak
pre 3 godine
Poziv na nasilje je zaista neprimeren!
MilosObilic1389
pre 3 godine
Лечење болесног друштва почиње: ЕКСПРОПРИЈАЦИЈОМ ЕКСПРОПРИЈАТОРА...!!