U centralnoj emisiji televizije Informer, dnevniku saznajte- Štampanje glasačkih listića za izbore za narodne poslanike raspisane za 17. decembar počelo je danas u štampariji "Službenog glasnika", Lider LDP-a Čedomir Jovanović otkrio je na platformi Iks da je gazda tajkunske opozicije Dragan Đilas 2000. godine reketirao "Pekabetu".
- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras gostujući na TV Prva da će nivo očekivanih stranih investicija za ovu godinu biti blizu 4 i po milijardi evra, takođe se sastao sa inženjerom računarstva i suosnivačem kompanije Epl Stivom Vozni-jakom i tom prilikom sa njim razgovarao kako da dodatno unapredi obrazovanje u Srbiji.
- Američki predsednik Džozef Bajden izjavio je danas da nije siguran da bi se kandidovao na izborima za predsednika SAD 2024, da to nije učinio i bivši predsednik SAD Donald Tramp.
- Predsednik Rusije Vladimir Putin se sastao sa šeikom Abdulah bin Zajed Al Nah-jan u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Teme sastanka su bile energetska saradnja, sukob na Bliskom istoku i "kriza u Ukrajini".
- Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik je u prvoj izjavi po izlasku iz Suda BiH rekao da je ovaj proces protiv njega politički proces.
- Štampanje glasačkih listića za izbore za narodne poslanike raspisane za 17. decembar počelo je danas u štampariji "Službenog glasnika".
- Lider LDP-a Čedomir Jovanović otkrio je na platformi Iks da je gazda tajkunske opozicije Dragan Đilas 2000. godine reketirao "Pekabetu".
- Direktorka Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje Sanja Radojević Škodrić rekla je da Srbija po prvi put ima strategiju za lečenje retkih bolesti, kao i lekove, bez obzira na njihovu cenu.
- Veliki kašalj, gotovo iskorenjena bolest, u ovoj godini je registrovan u Srbiji u većem broju slučajeva nego prethodnih godina - preko 300, kažu nadležni.
- Odlukom Vlade Srbije u radni odnos na neodređeno vreme primiće se zdravstveni radnici, saradnici i druga lica koja su radila na poslovima lečenja obolelih od kovida.
- Koncept Novi Zlatibor - vizija budućnosti predstavljena je u hotelu Tornik na Zlatiboru u cilju poboljšanja turizma u regionu.
- Tužilaštvo u Madridu traži zatvorske kazne za navijače Atletika koji su okačili obešenu lutku sa dresom Real Madrida.
- Devet fudbalskih klubova u Nišu dobilo je novu opremu u vidu novih dresova, lopti i štucni.
- Košarkaši Partizana savladali su Monako nakon neizvesnih produžetaka.
Kremlj bi novu mobilizaciju mogao da objavi već u septembru, posle izbora, jer vlast ne želi da pre glasanja dodatno nervira građane i ruši sliku „stabilnosti“, tvrdi „Ukrajin kontekst“.
Predsednik Rusije Vladimir Putin ocenio je da će predstojeći izbori za Državnu dumu biti najvažniji unutrašnjopolitički događaj u zemlji, čime je jasno stavio do znanja da Kremlj ulazi u izbornu godinu sa pojačanom pažnjom na bezbednost, organizaciju glasanja i političku stabilnost.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kremlj bi novu mobilizaciju mogao da objavi već u septembru, posle izbora, jer vlast ne želi da pre glasanja dodatno nervira građane i ruši sliku „stabilnosti“, tvrdi „Ukrajin kontekst“.
Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
Siniša Mali, prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija prilikom gostovanja u emisiji "Hit Tvit" na TV Pink govorio je važnim temama za građane Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
Marinko Magda, poznat kao "Subotički Džek Trbosek", već više od tri decenije služi kaznu za zločine koji su šokirali Srbiju i region, a građani i danas sa jezom govore o krvavoj noći iz 1994. godine.
Smrtna kazna predstavlja najradikalniji i najkontroverzniji pravni mehanizam u istoriji čovečanstva, postavljen na tankoj granici između apsolutne pravde i ubistva. Dok je savremeni svet predvođen Evropom krenuo putem ukidanja ove sankcije u ime dostojanstva ljudskog života, globalna slika pravosuđa ostaje podeljena.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
Takozvani "duh Enkoridža", koji se odnosi na nedavne razgovore između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, nije formalizovan u zvaničnim dokumentima niti je bio praćen potpisivanjem bilo kakvih sporazuma, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Poljska je danas zabeležila najvišu temperaturu od početka merenja, pošto je tokom toplotnog talasa koji pogađa veći deo Evrope u mestu Slubice izmereno 40,5 stepeni Celzijusa, saopštio je danas poljski Institut za meteorologiju i upravljanje vodama.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.