Nikola Simić, legenda domaćeg glumišta, nikada nije imao biološku decu zbog greške lekara iz mladosti jer su mu upalu slepog creva lečili radijacijom.
Nikola Simić je privatni život brižljivo čuvao daleko od očiju javnosti, ostao je upamćen kao jedan od najvećih i najvoljenijih glumaca sa ovih prostora.
Prvu ulogu dobio je još kao student, 1957. godine u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, čiji je stalni član postao dve godine kasnije i ostao sve do januara 2014. godine. Od 1971. igrao je u čuvenoj predstavi "Buba u uhu", sa kojom je 7. juna 2011. obeležio neverovatan jubilej, 40 godina igranja iste predstave, koja je zahvaljujući tome ušla i u Ginisovu knjigu rekorda.
Publika ga pamti po brojnim filmskim i televizijskim ulogama, a među najčuvenijima su Dimitrije Pantić iz "Tesne kože" i dirigent Herbert fon Karajan iz filmova "Druga Žikina dinastija" i "Sulude godine".
Foto: Printscreen/Youtube
Nikola Simić u filmu "Tesna koža"
Veliki trag ostavio je i u sinhronizaciji crtanih filmova, posebno kao glas Duška Dugouška i legendarne replike: "Šefe, koji ti je vrag?"
Simić je detinjstvo proveo na Zvezdari, a kasnije se sa porodicom preselio na Topličin venac, što mu je, kako je govorio, veoma teško palo jer je bio odvojen od drugova. Jedno od najpotresnijih sećanja iz detinjstva bilo mu je bombardovanje Beograda 6. aprila 1941. godine.
"Dаn je bio sunčаn i lep, аli nаpolju se dešаvаlo nešto čudno. Kroz prozor sаm video ljude kаko unezvereni, u pidžаmаmа, beže preko pаrkа. Čulа se vriskа dece u susedstvu. Tаtа, štа je to? – kriknuo sаm prestrаvljen. Ništа, ne boj se, umirivаo me je otаc. Ništа, sine, vojnа vežbа! Ali iznenаdа me je dohvаtio s krevetа i potrčаo sа mnom u nаručju kа kupаtilu. Kućа se zаtreslа, prolomio se strаšаn tresаk, po kаdi se rаsulo stаklo, u sobi su se stvаri prevrtаle. Mi smo pobegli u podrum gde su već bili mnogi stаnаri", napisao je glumac u autorskom tekstu za TV Novosti, davne 1975.
Foto: Printscreen/Youtube
Nikola Simić u filmu "Tesna koža"
Važio je za jednog od najduhovitijih glumaca, a njegov vedar duh i smisao za humor nikada ga nisu napustili.
- Smeh je nešto najblagotvornije na svetu. U smehu, kroz smeh, čovek sve nevolje zaboravlja. Neka to bude i za trenutak, ali taj trenutak je dragocen. Nemoguće je da jedno biće bude stalno pod tenzijom, mora negde da pokulja ono nagomilano u njemu - rekao je u jednom intervjuu.
O njegovom privatnom životu malo se znalo. Iako su mediji godinama pisali o ćerki Ani i unukama Isidori i Sari, njegov bratanac Nenad Simić tvrdio je da Nikola nije imao biološku decu.
- Nikola nije imao ćerku ni unuke. Ana je ćerka njegove poslednje žene Snežane. On je bio dobar prema njoj, ali joj nije otac. Nikola je u mladosti puklo slepo crevno, došlo je do sepse, to se tada zvalo tuberkuloza stomaka, a lečili su ga radijacijom, nakon čega je ostao sterilan i nije mogao da ima dece. Oni sve pokušavaju zbog nasledstva - rekao je Nenad.
Ipak, Nikola je Anu, ćerku svoje poslednje supruge Snežane, prihvatio kao svoju, a njene ćerke Isidoru i Saru gledao je kao rođene unuke. U više navrata isticao je koliko uživa u vremenu provedenom sa njima.
Njegov bratanac Dušan Simić jednom prilikom je otkrio da se glumac ženio i razvodio četiri puta, kao i da je obožavao žene i bio izuzetno galantan prema njima.
Poslednjih godina života često se spekulisalo o njegovom odnosu sa čak 48 godina mlađom glumicom Sonjom Kostić, ali je Nikola takve priče oštro demantovao.
- Nemojte, to je vrlo... Smejurija! Nema blage veze. To je neumesna priča. Ljudi nemaju čime da se bave. Gledam sve ove generacije koje dolaze... Ja stvarno želim da im pomognem, svim srcem, pa tako i Sonji... Pričalo se svašta za ovog, za onog... A sada, ako sednem sa mlađom koleginicom, onda... Zašto?! To je ono što mi želimo da zavirujemo u tuđe živote. Sada verujem da će se pričati i o Sofiji Angelovski, glumici koja u predstavi zamenjuje Sonju. Pričalo se i o još jednoj koleginici. A ja samo želim da im pomognem, da učinim dobro. Ja sam tako vaspitan. Znate kako se kaže, psi laju, a karavani prolaze. Ne možete da im zapušite usta. Ako me vide da sedim s koleginicom, pa slikaju, pa objave... Ma, ja nisam iz te priče. Stalno hoće da zadru u nešto što je moje lično. Ni od mog bola nisam pravio ništa nešto... To je moje. Moj bol, moja radost, šta se to koga tiče - prokomentarisao je tada Nikola Simić.
Početkom 2014. godine čuvenom glumcu dijagnostikovan je rak prostate. U februaru je operisan, ali su nekoliko meseci kasnije usledile komplikacije sa bešikom.
Nikola Simić preminuo je 9. novembra 2014. godine, devet meseci nakon operacije, u 80. godini života, ostavivši iza sebe neizbrisiv trag u domaćoj kinematografiji i pozorištu.
Nikola Simić, publici je ostao upamćen kao večito gunđalo iz filmskog serijala "Tesna koža", ali u privatnom životu Nikola je bio sušta suprotnost tom liku.
Film "Nema problema" iz 1984. godine u kojem su glavne uloge tumačili Lepa Brena i Nikola Simić koštao je neverovatnih milijardu i po tadašnjih dinara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Smenjeni predsednik Venecuele Nikolas Maduro oglasio se iz pritvora u Njujorku posle razornih zemljotresa koji su pogodili zemlju i poručio Venecuelancima da sada moraju da pokažu „maksimalno jedinstvo, maksimalnu solidarnost i maksimalnu akciju“.
Volstrit džornal piše da Rusija pojačava politički, vojni i ekonomski pritisak na Belorusiju kako bi Minsk imao aktivniju ulogu u ratu protiv Ukrajine, uključujući moguće korišćenje beloruske teritorije kao platforme za napade i otvaranje novog pravca pritiska na Kijev.
Bakljada koja se prostirala od zgrade RTS-a i Trga Nikole Pašića pa sve do Vukovog spomenika bila je najmoćniji poziv na skup "Srbija, jedna porodica" koji će biti održan 27. juna u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se ponovo na svom Instagram profilu i u kratkom snimku pozvao građane da dođu 27. juna u Beograd na skup "Srbija, jedna porodica".
Policija je u Raški uhapsila Veljka Rakovića., koji je pretio predsedniku i njegovoj porodici, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje o njemu.
Nakon dve i po godine korektne saradnje, zakupac je pobegao iz stana na Novom Beogradu, koji je ostavio u ekstremno lošem stanju, a stanodavka je prizorom bila šokirana.
Povodom lažnih navoda pojedinih medija o navodnom iseljavanju studenata iz Studentskog grada na Novom Beogradu, oglasili su se iz Studentskog centra i demantovali tvrdnje.
U sarajevskom naselju Stari Grad policija je sprovela uspešnu akciju pod kodnim nazivom "Runner" i uhapsila A.M. (36) iz Sarajeva zbog sumnje da se bavio prodajom droge.
Na beogradskom kupalištu Ada Ciganlija večeras oko 19 časova dogodila se tragedija u kojoj je život izgubio mladić 1999. godište. Iako se prvobitno sumnjalo na utapanje, najnovije informacije ukazuju na drugačiji sled događaja.
Sabahudin Velić (41) iz Bosanske Krupe, koji je mučki ubio svoju majku Nasihe (60) i na kraju skuvao delove njenog tela i pojeo ih, i dalje je na lečenju, saznaje Dnevni avaz.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da Rusija ubrzano radi na potpunom osamostaljivanju svoje avio-industrije, sa ciljem da domaće letelice ne samo zamene zapadne, već i da postanu konkurentnije na globalnom tržištu.
Prema zvaničnoj proceni Sjedinjenih Američkih Država, situacija na ratištu se preokrenula i Ukrajina se trenutno nalazi u fazi u kojoj ostvaruje velike pobede.
Premijer Slovačke Robert Fico saopštio je svoj čvrst stav da Bratislava neće učestvovati u novim paketima finansijske i vojne pomoći koje NATO priprema za Ukrajinu.
Svingersko krstarenje od Barselone do Monte Karla izazvalo je veliko interesovanje javnosti zbog svojih neobičnih pravila. Na ovo luksuzno putovanje nisu dozvoljeni solo muškarci, a od svih putnika se očekuje strogo poštovanje privatnosti i diskrecije.
Prema rečima Baba Vange, sudbina naročito favorizuje Bika, Lava, Škorpiju i Ribe, kojima predstoji period velikog napretka, uspeha i finansijske stabilnosti.
Ako vam golubovi svakodnevno prave nered na terasi, isprobajte jednostavne trikove sa aluminijumskom folijom, čili papričicom i mirisnim biljkama koje mnogi već imaju kod kuće.
Mustafa Durdžić, otac aktuelnog rijaliti učesnika Asmina Durdžića, progovorio je o njegovom odnosu sa bivšom devojkom Stanijom Dobrojević i aktuelnoj Maji Marinković.
Mia Borisavljević važi za jednu od najzgodnijih pevačica na našoj estradnoj sceni, a da je genetika velikim delom zadužena za dobar izgled pokazuje i to kako izgleda njena sestra.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.