• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

28.07.2023

14:47

Ovo su trubački orkestri finalisti koji će se boriti za najprestižnija priznanja u Guči

Promo

Kultura

Ovo su trubački orkestri finalisti koji će se boriti za najprestižnija priznanja u Guči

Guča festival održava se od 09. do 13. avgusta u organizaciji Opštine Lučani, KC Guča, TO Dragačevo i Skymusic-a.

Prva dva dana rezervisani su za koncerte Ace Pejovića (09. avgust) i Aleksandre Prijović (10. avgusta) u okviru Predsaborkih dana, dok je 62. drugi po redu Dragačevski sabor trubača predviđen za dane od 11. do 13. avgusta.

Ukupno 17 trubačkih orkestara izaći će na trubački megdan poslednjeg dana Sabora, kada će se takmičiti za titulu najboljeg na najvećoj trubačkoj fešti na svetu.

Foto: Promo

 

Centralni događaj, finalno takmičenje seniora „Sa Ovčara i Kablara“ počeće u nedelju, 13. avgusta u 18 sati na glavnoj pozornici na stadionu u Guči, a orkestri koji će se boriti za prestižne saborske nagrade su:

1.   Trubački orkestar Bojana Krstića /Vladičin Han/
2.   Trubački orkestar «Dragačevske trube» /Guča/
3.   Trubački orkestar  Isidora Zećirovića /Bojnik/
4.   Trubački orkestar  Bojana Ristića /Vladičin Han/
5.   Trubački orkestar «Braća Ilić» /Požega/
6.   Trubački orkestar  Vladimira Ivanovića /Zagužanje/
7.   Trubački orkestar Marka Trnavca /Mršelji/
8.   Trubački orkestar  Aleksandra Đorđevića /Bor/
9.   Trubački orkestar Kristijana Azirovića /Bojnik/
10. Trubački orkestar „Timočki veseljaci“ /Knjaževac/
11. Trubački orkestar  Manuela Ametovića /Bojnik/
12. Trubački orkestar Željka Stefanovića i Aleksandra Petronijevića /Arilje/
13. Trubački orkestar Stefana Mladenovića /Vranje/
14. Trubački orkestar Marka Gligorijevića /Bajina Bašta/
15. Trubački orkestar  Damira Ametovića /Beograd/
16. Trubački orkestar Milenka Filipovića /Bajina Bašta/
17. Trubački orkestar  Stanislava Antića /Zagužanje/

Istog dana, na glavnoj pozornici na stadionu, nastupiće narodni orkestar sa gostima solistima – Nikolom Rokvićem, Banetom Mojićevićem, Stevanom Anđelkovićem i Aleksandrom Tirnanićem, a tokom trajanja Sabora, istom će prodefilovati najveća trubačka imena sa ovih prostora - Dejan Petrović Big band, Bojan Krstić, Elvis Bajramović, Dragan Pavlović, Marko Trnavac, Dejan Lazarević, Saša Kristić sa svojim orkestrima, prošlogodišnji pobednici Sabora, kao i Nacionalni ansambl narodnih igara i pesama Kosova i Metohije „Venac“. Bogat kulturno-umetnički program očekuje se i na pozornici ispred Kulturnog centra Guča, u samom centru varošice.

Proglašenje pobednika 62. Dragačevskog sabora trubača najavljeno je za nedelju, 13. avgust u 23 časa, čime će se ovogodišnji Sabor i Guča festival i zvanično završiti. 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Društvo

Kako je Balkanski pakt postao mrtvo slovo na papiru
Društvo

Kako je Balkanski pakt postao mrtvo slovo na papiru

Bio je to ozbiljan podvig za tadašnje vreme kada je reč o štampanim medijima: Večernje Novosti su tog 9. avgusta 1954. u istom danu objavile vest da je na Bledu potpisan Ugovor o savezu, političkoj saradnji i uzajamnoj pomoći između Grčke, Turske i Jugoslavije.

09.08.2026

12:37

Hronika

Ulazio u tuđe automobile kao u svoje, pa se još i nakrao para: Tužilaštvo priložilo hitan zahtev za serijskog lopova iz Surčina
Hronika

Ulazio u tuđe automobile kao u svoje, pa se još i nakrao para: Tužilaštvo priložilo hitan zahtev za serijskog lopova iz Surčina

U Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu danas je doveden osumnjičeni R. P. (21), kojem je prethodno po nalogu javnog tužioca određeno zadržavanje do 48 časova od strane pripadnika UKP-a. Mladiću se na teret stavlja da je u periodu od 20. jula do 3. avgusta ove godine na teritoriji gradske opštine Novi Beograd ukrao čak 5 automobila.

09.08.2026

12:25

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set