• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: ZP/Novosti

08.05.2020

14:09

DEZINFIKOVANI OD PODA DO PLAFONA: Opet rade tržni centri, pre kupovine morate znati i ovo

Vesti

DEZINFIKOVANI OD PODA DO PLAFONA: Opet rade tržni centri, pre kupovine morate znati i ovo

Tržni centri otvoreni su u petak od 10.00 sati, posle pauze od mesec i po. Posetioci treba da nose zaštitnu opremu i održavaju propisanu distancu

Radiće svakodnevno, prema redovnom radnom vremenu do 22.00 sata, uz poštovanje svih zaštitnih mera koje važe u zatvorenom prostoru.

Unutar objekata u tržnim centrima obavljena je dezinfekcija od poda do plafona.

Potrošači imaju obavezu da slede preporuke nadležnih, koje podrazumevaju nošenje pre svega maske, a onda i rukavica i pridržavanje propisane udaljenosti. Zvanično nije zabranjeno da kupci u objekat uđu bez maske, ali se očekuje da će poštovati preporučene mere kako bi zaštitili i sebe i druge.

 

 

Kupci će sada otkriti da li je kupovina uz zaštitne mere izgubila draž. Danijela Vasić, PR menadžerka tržnog centra Ada mol, rekla je za Novosti da su preduzeli sve dezinfekcione i bezbednosne mere kako bi se građani osećali sigurno, kao i da im je na prvom mestu zdravlje i zaposlenih i kupaca.

Foto: Tanjug

 

Obezbeđenje će, kako navodi, kontrolisati broj ljudi u tržnom centru i neće dozvoliti da se napravi gužva. Ističe da mora da se poštuje propisana udaljenost.

"Svaka prodavnica ima dužnost da prema svojoj kvadraturi ograniči maksimalan broj kupaca", naglasila je Danijela Vasić.

 

 

Takođe, ona kaže da će zaposleni u tržnom centru nositi maske i rukavice.

Sprovode se detaljne mere čišćenja svih površina sa kojima se dolazi u kontakt. Na ulazima su postavljene dezobarijere za obuću i sredstva za higijenu ruku na bazi alkohola, koje se nalaze i kod toaleta.

Foto: Tanjug

 

I Delta siti spremno dočekuje posetioce. Zijad Alić, tehnički direktor ovog tržnog centra, kaže za Novosti da su "punom parom" radili na pripremi objekta u skladu sa preporukama:

"Vodimo računa o dezinfekciji i na pravcima unosa robe."

 

 

Sagovornici Novosti naglašavaju da su u objektima zamenjeni filteri na komorama klimatizacionih uređaja, dezinfikovane cevi i da je klimatizacija preusmerena na unos svežeg vazduha. Za restorane, koji rade u okviru tržnog centra, važe ista pravila koja primenjuju svi ugostiteljski objekti.

 

Pratite Zaštitnik potrošača na Fejsbuku OVDE

Pratite Zaštitnik potrošača na Tviteru OVDE

Najnovije informacije na portalu Informer.rs

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Srbija gazi ka Evropi! Starović najavio: Cilj je da do kraja 2027. budemo spremni za pristupanje šengenskom prostoru
Politika

Srbija gazi ka Evropi! Starović najavio: Cilj je da do kraja 2027. budemo spremni za pristupanje šengenskom prostoru

Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je danas da je cilj da do kraja 2027. godine Srbija bude spremna za pristupanje šengenskom prostoru i naveo da je za otvaranje Klastera 3, najvažnije priznanje to što je Evropska komisija početkom jula dala šestu uzastopnu preporuku, naglasivši da ta institucija ima adekvatne mehanizme da na meritoran način proceni ispunjenost obaveza.

10.08.2026

23:00

"Džabe gala večeri, mora da se ide među narod!" Vučić iz sela kod Kokinog Broda očitao lekciju svima: Moramo još više da slušamo građane (VIDEO)
Politika

"Džabe gala večeri, mora da se ide među narod!" Vučić iz sela kod Kokinog Broda očitao lekciju svima: Moramo još više da slušamo građane (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je pokazao šta znači stvarna briga o građanima i odgovornost prema svojoj zemlji! U kasnim večernjim satima, iz prelepog sela smeštenog između Zlatibora i Priboja, nadomak Kokinog Broda, predsednik se obratio naciji i poslao snažnu, emotivnu i direktnu poruku svima u Srbiji.

10.08.2026

22:06

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Džet set