U beogradskim vrtićima se poštuju sve preporučene mere za suzbijanje epidemije korona virusa, osoblja ima dovoljno i za sada se ne razmatra njihovo zatvaranje, izjavio je danas gradski sekretar za obrazovanje i dečju zaštitu Slavko Gak.
U beogradskim vrtićima se poštuju sve preporučene mere za suzbijanje epidemije korona virusa, osoblja ima dovoljno i za sada se ne razmatra njihovo zatvaranje, izjavio je danas gradski sekretar za obrazovanje i dečju zaštitu Slavko Gak.
Gak je za televiziju Prva rekao da je od maja, kada su vrtići otvoreni nakon zatvaranja u martu zbog vanrednog stanja zbog epidemije, od 20.000 dece koja u vrtiće dolaze, na korona virus bilo pozitivno devetoro dece.
Prema njegovim rečima, na korona virus je u isto vreme bilo pozitivno i 60 ljudi koji rade u beogradskim vrtićima, kao i nešto više od 150 roditelja.
"Od početka postupamo isključivo po merama Kriznog štaba, Ministarstva prosvete i Ministarstva zdravlja. Svaki slučaj (zaraze korona virusom) odmah prijavimo Gradskom zavodu za zaštitu zdravlja. Do danas sve protiče na dobrom nivou, nijedan objekat nije zatvoren", kazao je Gak. Dodao je da su u slučajevima prijave zaraze korona virusom primenjivane sve propisane mere.
On je rekao da je zabrinjavajuće to što se od početka oktobra povećava broj slučajeva zaraze korona virusom, kao i da je najveći broj od dosadašnjih devet slučajeva dece pozitivne na koronu, zabeležen u poslednje dve nedelje.
Ulaganja u obrazovanje i dečju zaštitu i oblast socijalne zaštite veća su nego u vreme prethodne vlasti u Beogradu, izjavili su članovi Glavnog odbora SNS Slavko Gak i Nataša Stanisavljević i upitali predstavnike bivše vlasti čemu sada naknadna briga za građane i zašto to nisu uradili u vreme dok su vodili Beograd
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ulaganja u obrazovanje i dečju zaštitu i oblast socijalne zaštite veća su nego u vreme prethodne vlasti u Beogradu, izjavili su članovi Glavnog odbora SNS Slavko Gak i Nataša Stanisavljević i upitali predstavnike bivše vlasti čemu sada naknadna briga za građane i zašto to nisu uradili u vreme dok su vodili Beograd
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar