• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

23.07.2020

14:11

ONI NE ŽELE DOBRO NI SEBI NI SVOJOJ DECI... Lončar o najavljenoj vakcini: Iza sve te buke STOJI JEDAN LOBI

Vesti

ONI NE ŽELE DOBRO NI SEBI NI SVOJOJ DECI... Lončar o najavljenoj vakcini: Iza sve te buke STOJI JEDAN LOBI

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je danas da očekuje kampanju i protiv nove vakcine kada bude pronađena, ali da veruje da su građani sve zreliji i da će na osnovu pravih informacija odlučiti šta je dobro za njih i njihovo zdravlje da bi se zaštiili od korona virusa.

"Nadam se da su naši ljudi sve zreliji i da imaju sve više informacija, da znaju da se teorije protivnika vakcine ne zasnivanju na činjenicama, da je to buka i kampanja koja se vodi zbog farmaceutskih činjenica. Svako će moći da proceni šta je dobro za njegovo zdravlje, zdravlje njegove dece, roditelja, hronične bolesnike i ostale kada je reč o ispitanoj, zvaničnoj i odobrenoj vakcini", rekao je ministar.

Prema njegovim rečima, taj lobi je vrsta farmaceutskog nadmetanja.

"Da oni ne žele dobro ni svojoj deci ni sebi ni građanima Srbije, naučno je dokazano", rekao je ministar.

Lončar je podsetio na epidemiju malih boginja, da je država preduzela ozbljne mera kada je bilo protivljenja vakcinaciji, da su roditelji morali da imaju potvrdu kada su želeli da decu upišu u vrtiće.

Foto: TANJUG/ ZORAN ZESTIĆ

 



"Ta mera je dala rezultat i došli smo do toga da je preko 95 odsto vakcinisanih, a kada je povećan obim vakcinacije, smanjen je broj obolelih, odnosno više ih nije bilo", rekao je Lončar i podsetio da je medicina spasila mnogo života.

Lončar je o vakcinaciji i tome da je poverenje u zdravstevni sistem na najvišem nivou do sada, govorio na prvom prijemu u nizu, a koje će Ministarstvo svake nedelje organizovati za zaposlene u kovid bolnicama "kao mali znak pažnje i poštovanja".

Na prijemu u Klubu poslanika danas su bili zaposleni u "herojskoj bolnici" KBC Dragiša Mišović, koja je zajedno sa Infektivnom prva ušla u kovid sistem, a iz koje prema rečima direktora Vladimira Ðukića svaki pacijent, kada izađe može da kaže "hvala, bilo je teško, borio sam se za svaki udisaj, ali kada se tužna epopeja završila mogu da kažem ''ovo su ozbiljna bolnica i ozbiljna držva''".

Skupu su prisustvovali i predstavnici reprezentativnih sindikata, a Radmila Obrenović iz Sindikata zaposlenih u zdravstvu i socijanoj zaštiti ocenila je kao važno povećanje plata i to u vreme kada se one u regionu smanjuju.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta
Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta

Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.

27.06.2026

21:57

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set