EDITA IMA JOŠ JEDNO ZANIMANJE! Pevačica našla način da zaradi!
Popularna pevačica našla novi posao
19.03.2022
07:45
Vesti
- Samo zahvaljujući bogu, vratila sam se živa. Da li sam i zdrava još nisam sigurna, moraću da potvrdim, ali svoju priču delim za nauk drugima - pričala je Dušica..
Njena priča počinje maja 2019. godine, kada je na slavi njenih roditelja susrela rođaku koja joj je ponudila, činilo joj se, jedinstvenu priliku.
- Na slavi sam se srela sa svojom rođakom Draganom. Ona mi je napomenula da njena kuma Sanja i njen suprug, po struci mašinski inženjer, žive u Nemačkoj i da im je potrebna pomoć oko deteta. Dete koje bih čuvala ima dve godine, a obezbedili bi mi platu, hranu, smeštaj kao i troškove puta i osiguranje. Oklevala sam isključivo zbog terapije koju dobijam na Institutu za reumatologiju u Beogradu. Razmišljala sam o tome, dok je Sanja insistirala da pođem i da ostanem šest meseci iako sa srpskim pasošem imam pravo da boravim najviše 90 dana u komadu. Uveravala me je da ne treba da brinem jer ona navodno ima neku vezu na graničnom prelazu u Hrvatskoj, kao i da će ona snositi troškove eventualne kazne koju bih mogla da dobijem. Nakon što sam svojoj lekarki objasnila situaciju, odobrila mi je da otputujem na tri meseca - pričala je ona.
Foto: Pixabay
Posle mnogo peripetija i razgovora sa Sanjom kako bi se uskladili termini, pao je dogovor da Dragana dođe u Nemačku krajem avgusta i ostane do prvog oktobra, pa da potom svi zajedno dođu automobilom u Srbiju na sedam dana, gde će svi pozavršavati svoje obaveze u Srbiji, a potom se opet svi zajedno vratiti u Nemačku gde bi Dušica trebalo da ostane do Uskrsa naredne godine.
Sanja je Dušici takođe napomenula da ona i suprug imaju mesečna primanja od oko 10.000 evra, te im finansije nisu nikakav problem.
- Dan mog polaska smo potvrdili 18. avgusta, i to tako što mi je Sanjin suprug rezervisao i platio kartu za 25.8. na stajalištu kod Sava Centra, s polaskom u 00:05. Poslali su mi kartu mejlom i više puta naglasili da je polazak u nedelju uveče. Ni ja, kao ni oni, u toj gužvi, nismo uočili da je karta za subotu, a ne nedelju uveče, a ja sam uplatila i osiguranje od 4.000 dinara za šta su mi oni obećali da će mi refundirati. Tek kada sam pokušala da se ukrcam u autobus, vozač mi je ukazao na to da moja karta važi za prethodni dan. Pokušala sam da kontaktiram Sanju, ali ona više nije bila na mreži, pa sam se vratila kući.
Foto: Informer DN
- Sanja je poruke videla tek sutra ujutro. Sanjin suprug opet mi je rezervisao kartu za Manhajm. Tako sam 26.8. opet krenula na put, iz Beograda preko Zagreba pa do Nemačke - kaže Dušica.
Posle mnogo presedanja i kašnjenja zbog redova vožnji autobusa, što je, kaže, naljutilo Sanju, Dušica je napokon jedva stigla u Ludvigshafen, što je bio konačni cilj. Stigla je oko pola tri izjutra, a na stanici ju je dočekao Sanjin suprug.
- Svi su spavali i on je odmah otišao da spava. U njihovoj spavaćoj sobi je veliko kupatilo. Dakle, nema tuširanja dok ne ustanu, a ja sam umorna i znojava sa puta, dok je napolju 30 stepeni. U malom hodniku je manje kupatilo kome sam imala pristup, a koje ima samo lavabo i šolju. Posle tri dana konstantnog sedenja, konačno sam se makar opružila malo, u nadi da ću se ujutro istuširati i malo doći sebi. U pola devet su svi ustali, međutim, odmah su nastavili sa svojim obavezama, te nije bilo vremena da uradim to što sam planirala. Sanja je starijeg sina od 10 godina ispratila na ekskurziju a ja sam odmah preuzela brigu o mlađem, zbog kog sam i došla. Tek oko tri popodne uspela sam da se konačno i ja okupam. Sanja i njen suprug žalili su mi se na prošlu dadilju koja ih je svakog časa zivkala telefonom i molila da izađu s posla. Kod mene, njihov sin Ivan imao je vrhunski tretman i uvek sam znala kako da ga umirim, nahranim i sve ostalo. Radila sam i mnoge druge stvari koje mi nisu u opisu posla. Kuvala sam iako to nije bio dogovor. Sve u svemu, imala sam dnevno oko dva sata slobodnog vremena i to sam uglavnom provodila sedeći na stepenicama zgrade, plačući i odbrojavajući dane do povratka u Srbiju - kaže Dušica, dodajući i da je dogovor bio da će ona spavati na kauču u dnevnoj sobi koja, kako su joj rekli, nije prometna.
Međutim, ispostavilo se da cela porodica tamo boravi dok ne krene na spavanje, oko ponoći, te je Dušica konstantno bila iscrpljena.
Foto: Public
Prvi ozbiljan sukob nastao je kada se Dušica Sanji požalila na loš tretman koji dobija od njenog starijeg sina.
- Ti si znala da ja imam dvoje dece i da moraš da vodiš računa o njima? - rekla mi je i ostavila me u šoku jer smo se jasno dogovorile da je moja obaveza samo mlađi, Ivan. Kada sam joj to i rekla, dreknula je na mene: Odmah idi! Izlazi iz stana! To sam i želela da uradim, ali Sanjin suprug me je preklinjao da ih ne ostavljam na cedilu pa sam popustila. Nekoliko dana kasnije, saznajem da je moj suprug imao tešku saobraćajnu nesreću, ali je na svu sreću on ostao živ. Sanja se uopšte nije uzrujavala zbog toga, već je samo hladno prokomentarisala: "Pa eto, makar je živ". Ostala sam frapirana - priča Dušica.
Foto: Shutterstock
- Sanja je iz mene iscedila i poslednji atom energije, a onda smo konačno seli u kola i krenuli kući. Svanulo mi je kad sam se dokopala Srbije. Radila sam za platu od 500 evra, daleko ispod tržišne cene, jer je ona mislila da sam bedna. Daleko od toga, bojim se da se iz ove priče vidi ko je bedan. Na kraju, ostali su mi dužni oko 150 evra. Kada sam ih putem Vibera kulturno pitala za to, prvo me je blokirao Sanjin muž, a potom i Sanja par dana kasije - završava Sanja.
Svoju priču rešila je tada da podeli sa ljudima kako bi skrenula pažnju na opasnosti rada na crno u inostranstvu, pa čak i kada ide preko poznatih osoba.
Bonus video:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 3 godine
Bravo Informeru, puno gastozi smatraju da su svi ljudi u Srbiji ili na Balkanu bedni i da ce za malo pare reshavati sve probleme. Ja znam licno jednu zenu koja je maltene pobegla jel je trebala da cuva neku stariju osobu u CH pa su se ponashali kao prema robu i na kraju nisu platili dogovoreni iznos. To je jako nezahvalno, ko hoce da radi nacice i u Srbiji posao. Samo mudro napred.
Kako nezvanično saznajemo, troje tužilaca su u ime gubitnika na jučerašnjim tužilačkim izborima podnela gotovo identična tri prigovora na izborni proces tražeći od Visokog saveta tužilaštva (VST) da poništi jučerašnje izbore.
26.02.2026
20:28
Zamenik glavnog urednika Informera Dejan Vukelić prokomentarisao je posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić Kazahstanu, odnosno Danskoj.
26.02.2026
20:08
Bivši predsednik i nekadašnji premijer Crne Gore Milo Đukanović saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu u okviru istrage koja je protiv njega pokrenuta jer Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK), navodno, nije prijavio ručne satove vredne do 225 hiljada evra, saznaje portal Adria.
26.02.2026
19:33
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, povodom prisustva na svečanoj večeri u Budimpešti, uoči sutrašnje Konferencije predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope.
26.02.2026
21:22
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
26.02.2026
20:55
Pred početak polufinala Exatlona članovi Plavog tima priznali su da osećaju tremu, osim Andreja Bedića koji ne oseća apsolutno ništa.
26.02.2026
21:45
Polufinalisti Exatlona su se složili da su se svi zasluženo našli u završnoj fazi takmičenja pošto su se baš oni najbolje snalazili do sada.
26.02.2026
21:25
Eliminisani učesnici najvećeg sportskog rijalitija Exatlona su se, nakon ispadanja iz takmičenja, uputili u džunglu.
26.02.2026
18:01
Marko Nikolić osigurao je svoje mesto u polufinalu Exatlona i tom prilikom podelio šta ga je najviše zabolelo tokom borbe.
26.02.2026
16:05
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
26.02.2026
14:00
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
26.02.2026
12:00
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
26.02.2026
10:53
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
25.02.2026
21:15
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
25.02.2026
12:02
Policija u Požegi je jutros uhapsila Ž. Č. (57), državljanina Crne Gore, u čijem je automobilu pronašla veliku količinu marihuane.
27.02.2026
00:03
U velikoj međunarodnoj akciji uhapšeno je sedam osoba koji se dovode u vezi sa pranjem novca od kokaina, a za potrebe italijanskih mafijaša.
26.02.2026
23:51
Društvenim mrežama širi se još jedan video snimak na kojem je navodno odbegli Miloš Medenica, sin bivše predsednice Vrhovnog suda Vesne Medenice.
26.02.2026
22:46
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
26.02.2026
21:30
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
26.02.2026
21:00
Pakistan je izveo ciljane vazdušne udare na Kabul i Kandahar nakon, kako navode bezbednosni izvori, ponovljene prekogranične agresije avganistanskog talibanskog režima.
26.02.2026
23:00
Dok američke snage širom Bliskog istoka čekaju eventualnu naredbu iz Pentagona, u Vašingtonu se paralelno vodi intenzivna diplomatska računica.
26.02.2026
22:40
Broj ljudi koji su napustili Sjedinjene Američke Države tokom 2025. godine prvi put je premašio broj onih koji su se doselili, što se, prema pisanju lista Volstrit džurnal (WSJ), nije dogodilo još od vremena Velike depresije (1929–1939).
26.02.2026
22:10
Najveći nosač aviona na svetu, američki USS "Džerald R. Ford", napustio je grčko ostrvo Krit i kreće se ka Bliskom istoku, prenosi Bi-Bi-Si, u trenutku kada SAD pojačavaju vojno prisustvo u regionu.
26.02.2026
22:07
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
26.02.2026
18:20
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
26.02.2026
17:03
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
26.02.2026
15:37
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
26.02.2026
15:04
Popularni glumac Luka Raco, fotografijama iz detinjstva oduševio pratioce.
26.02.2026
14:23
Ako ste primetili da vaša malja žmuri dok jede, stručnjaci su otkrili šta stoji iza ovog fenomena.
26.02.2026
21:00
Ako ste slučajno obrisali poruke na WhatsApp-u, ne mora da znači da su zauvek izgubljene, uz pravilan postupak, često ih je moguće vratiti.
26.02.2026
20:20
Tumačenja zvezda ukazuju da od 27. februara dolazi do popuštanja zastoja kada je reč o novcu. Bikovi, Škorpije i Ribe bi mogli posebno da osete olakšanje kroz isplate koje su kasnile, nove prilike ili iznenadne dobitke.
26.02.2026
19:00
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
26.02.2026
18:20
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
26.02.2026
17:40
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
26.02.2026
23:04
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
26.02.2026
22:28
Influenserki Luni Đogani suprug Marko Miljković priredio je iznenađenje za 30. rođendan i odveo je na Maldive.
26.02.2026
21:49
Pevačica Ana Nikolić oglasila se na Instagramu nakon što je javnost saznala da je Ivica Dačić primljen na Kliniku za pulmologiju sa obostranom upalom pluća.
26.02.2026
21:17
Učesnicu PZE Anđelu Vranić Lores na društvenoj mreži Iks prozvali su da se izoperisala, a zatim objavili njene fotografije nekada i sada.
26.02.2026
21:02
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar