KOŠAVA DONOSI JAČU PROMENU VREMENA! Temperatura će pasti za 15 stepeni, moguć je i sneg!
Podeli vest
Nakon prolećnog početka sedmice, u sredu se očekuje prolazno, ali jače zahlađenje sa kišom i snegom, a temperatura će biti u padu i za 15-ak stepeni.
Drugi dan zaredom u Srbiji je ujutro zabeležen mraz, a jutros su se minimalne temperature kretale od -6 do 0 stepeni, a samo je Beograd bio u "plusu", jer je meren 1 stepen. Lokalno je bilo i hladnije, a na Kopaoniku je bilo i do -10 stepeni.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) najavio je za danas i sutra nagli porast dnevnih temperatura, posebno sutra, kada se lokalno očekuje i oko 22 stepena Celzijusa.
13.03.2023
07:22
Nakon vrlo hladnog jutra, tokom dana došlo je do osetnijeg porasta temperatura i u većini predela one su dostigle i prešle 15 stepeni, u Beogradu 16 stepeni, a lokalno na i 17-18 stepeni. Sunčano vreme bilo je praćeno i pojačanim jugoistočnim vetrom.
Nad severozapadnom Evropom nalazi se veoma snažan ciklon, koji donosi orkansku oluju Britanskim ostrvima, alli i visoke temperature sa vrednostima preko 15 stepeni.
Srbija će se tokom utorka nalaziti u prednjem i toplom sektoru ovog ciklona, čiji će se centar premeštati prema centralnoj Evropi, pa će nad našim područjem biti veoma izraženo južno strujanje i priliv još toplije vazdušne mase.
U utorak će u Srbiji biti pretežno sunčano ili umereno oblačno i veoma toplo, uz znatno toplije jutro, a slab mraz očekuje se samo još na jugu i jugoistoku Srbije. Duvaće pojačan jugoistočni vetar, u košavskom području i u Beogradu jak, na jugu Banata i u Podunavlju sa olujnim udarima preko 70 km/h.
Jutarnja temperatura biće od minus dva na jugoistoku do osam stepeni na severu Srbije, a maksimalna dnevna od 17 do 23 stepena, u Beogradu do 21 stepen. Najtoplije će biti na zapadu Srbije, pa se 23°C očekuje u Loznici i u Valjevu. Najhladnije će biiti na istoku Srbije, u Negotinu do 15°C.
U toku noći na severozapadu, zapadu i jugozapadu Srbije očekuje se naoblačenje sa kišom.
U sredu preko našeg područja premeštaće se se sekundarni ciklon sa Jadranskog mora, ali i hladni front, pa se već od jutra sa severozapada očekuje jače zahlađenje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, uz osetniji pad temperature, a kiša će na planinama preći u sneg.
Foto: Tanjug/AP
Vetar će biti u skretanju na jak severozapadni, na udare povremeno i olujni. Maksimalna temperatura biće od 6°C u Vojvodini do 14°C na jugoistoku Srbije, u Beogradu do 10 stepeni, do kraja dana u osetnijem padu.
Do večeri snežna granica spustiće se na 500 metara nadmorske visine, a u noći ka četvrtku i u četvrtak i u niže predele u južnim i centralnim predelima.
U četvrtak sa severa razvedravanje, a još tokom jutra na jugu i ugoistoku sa susnežicom i snegom.
Do četvrtka ujutro u većini predela očekuje se da padne od 10 do 20 milimetara kiše po kvadratnom metru, lokalno i više, a na planinama desetak centimetara snega. U četvrtak ujutro biće uslova da se zabeli i pojedini niži predeli na jugu, jugozapadu i jugoistoku Srbije.
U četvrtak će Srbija biti u zadnjem i hladnom sektoru ciklona, uz prilliv još hladnije vazdušne mase, a maksimalna temperatura biće od tri na jugu do 9 stepeni na severu Srbije, u Beogradu do osam.
U petak ujutro slab mraz, tokom dana sunčano i toplije, temperatura od 10 do 15°C.
Za vikend ujutro hladno, tokom dana pod uticajem anticklona i visokog vazdušnog pritiska biće sunčano i relativno toplo, uz temperature preko 15 stepeni, u nedelju do 20.
Početkom sledeće sedmice i kalendarski počinje proleće, a prema trenutnim prognozama prema sredini sledeće sedmice očekuje se novo prolazno zahlađenje sa padavinama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) najavio je za danas i sutra nagli porast dnevnih temperatura, posebno sutra, kada se lokalno očekuje i oko 22 stepena Celzijusa.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar