Posle marta, u kome je bilo velikih razlika u temperaturama, pred nama je još jedan mesec sa nestabilnim vremenom, kažu meteorolozi. Srbija se, kako kažu, nalazi na udaru snažnog ciklona sa severa Evrope, pa nas od početka aprila očekuju novo zahlađenje, pad temperature i sneg!
Meteorolog Ivan Ristić kaže za Informer da će za vikend biti promenljivo vreme, a od početka sledeće nedelje sledi pogoršanje.
Hladno, hladnije
Od ponedeljka, 3. aprila, stiže novo zahlađenje u sve krajeve zemlje
Ivan Ristić
- U subotu se očekuje oblačno i malo hladnije vreme sa kišom, a obilnije padavine moguće su na severu i zapadu Srbije. Na jugu zemlje će biti malo više sunčanih perioda i vrlo malo kiše. Vetar će biti umeren severni i severozapadni. Temperature će se kretati od šest stepeni ujutro do 15 stepeni tokom dana - kaže meteorolog i dodaje:
- U nedelju će vreme biti bez značajnih promena, sa najvišom temperaturom od 14 stepeni. Posle podne se očekuje postepeno naoblačenje, koje će tokom noći ka ponedeljku doneti padavine celoj zemlji.
Ristić kaže da nam početak sledeće nedelje donosi hladno vreme, netipično za april.
- Od ponedeljka, 3. aprila, stiže novo zahlađenje u sve krajeve zemlje. Kiša se očekuje u centralnim, istočnim i južnim delovima zemlje, a na planinama veća količina snega. Temperature će se kretati od svega dva stepena tokom jutra, a najviša dnevna neće prelaziti 10 stepeni - kaže Ristić i upozorava da će duvati jak severni vetar, zbog čega ćemo imati osećaj da su temperature još niže.
Hladno vreme, kaže Ristić, zadržaće se sve do kraja sledeće nedelje.
- Preovlađivaće pretežno suvo i hladno vreme. Ujutro će temperatura biti u minusu, a tokom dana najviša će ići do pet stepeni - navodi Ristić.
Za nedelju dana 55. Međunarodni salon automobila i 15. Međunarodni sajam motocikala, kvadova, skutera i opreme "Motopassion" imali su je 102.239 registrovanih posetilaca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za nedelju dana 55. Međunarodni salon automobila i 15. Međunarodni sajam motocikala, kvadova, skutera i opreme "Motopassion" imali su je 102.239 registrovanih posetilaca.
Nakon što je objavljen veliki, ekskluzivni intervju predsednika Vučića za ugledni austrijski "Di Prese" u tajkunsko-blokaderskim brlozima i regionalnim mrziteljskim krugovima nastala je opšta uzbuna i teška histerija.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos koja se naprasno i strašno "zabrinula" zbog navodnih napada na takozvane aktiviste civilnog društva u Srbiji, doslovno je propala u zemlju onog trenutka kada joj je predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić pred lice iznela surovu istinu i ogolila bolesnu fasadu evropskih vrednosti koje propagiraju blokaderski miljenici.
Nakon meseci obmanjivanja javnosti i bajki o nekakvoj "pobedi", klempavi blokader Dikić konačno je morao da položi oružje i prizna ono što cela Srbija već dobro zna - šanse da njihova takozvana "Studentska lista" pobedi na izborima jednake su nuli.
Na poziv SNS-a, u poseti Srbiji boravi delegacija omladine Demokratskog zbora "NEDISY", najveće kiparske političke stranke i sestrinske organizacije Srpske napredne stranke u okviru Evropske narodne partije (EPP).
Apelacioni sud Crne Gore ukinuo je prvostepenu presudu kojom su bivša predsednica Vrhovnog suda Vesna Medenica i sudija Privrednog suda Milica Vlahović Milosavljević osuđene zbog zloupotrebe službenog položaja i predmet vratio Višem sudu u Podgorici na ponovno suđenje.
Službenici Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina su u saradnji sa policijom 22. jula 2026. godine na graničnom prelazu Horgoš sprečili pokušaj krijumčarenja neprijavljene luksuzne robe i novca, ukupne vrednosti preko 60.000 evra.
Dečak (12) koji je povređen u saobraćajnoj nezgodi u blizini Preljine transportovan je na Institut za majku i dete u Beogradu, saopšteno je danas iz Opšte bolnice u Čačku.
M. M. i M. M. M. roditelji dečaka iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine kao trinaestogodišnjak ubio svog školskog druga Andreja Simića možda ipak neče biti u prilici da ga posle dve godine prvi put vide, mada im je Viši sud u Nišu 26. juna ukinuo meru zabrane prilaska i komunikacije.
"Kartonski Majdan" posle smene Mihaila Fedorova sa mesta ministra odbrane Ukrajine uzdrmao je vlast Volodimira Zelenskog i poljuljao njegovu političku strukturu.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Čokolada i pomorandža su onaj gastro par koji ili obožavate ili ne razumete. Sredine nema. Ali za one koji ga vole, ova torta predstavlja čist luksuz na tanjiru.
Kada se kaže "opasan pas", uglavnom se misli na rase poput nemačkog ovčara. Međutim, jedan urnebesan snimak sa TikToka dokazao je da i najjači psi savijaju rep pred - naoštrenom mačkom.
Nulta krvna grupa (0) ima najmanji rizik od razvoja različitih vrsta raka, posebno onih koji pogađaju sistem za varenje. Ključ je u antigenima, molekulima na površini crvenih krvnih zrnac, i načinu na koji oni utiču na organizam, a kojih nulta krvna grupa nema, smatraju naučnici.
Pevačica Goca Tržan godinama je u skladnom braku sa 14 godina mlađim Rašom Novakovićem, a neretko govori o njihovom intimnom životu i ističe da im seks održava brak.
Daria Šarić, ćerka biznismena Duška Šarića podelila je na Instagramu slike na kojima uživa na jahti, a mnogi su mišljena da je stasala u pravu lepoticu.
Drugoplasirana u rijalitiju "Elita 9", Aneli Ahmić provodi vreme u društvu Osmana i Stefana Karića, đuskala je i pevala, te je mnogima laknulo što joj se osmeh vratio na lice.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.