Ovo je kompletan spisak popusta uz penzionersku karticu: Niže cene hrane, goriva, lekova i do 66%
Podeli vest
Od sutra počinje korišćenje penzionerskih kartica, a uz njih penzionere čekaju brojni popusti i to od 10 do 20 odsto.
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO fond) objavio je kompletan spisak mesta na kojima će penzioneri imati popuste, kao i koliko će ti popusti iznositi.
U Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje potpisani su sporazumi sa još 17 firmi koje su se priključile akciji Penzionerska kartica, čijim korišćenjem će penzioneri ostvarivati brojne pogodnosti pri plaćanju njihovih roba i usluga.
Novac za penzionere stiže u utorak! Oglasio se i PIO fond. Prvo ide isplata penzije za septembar, a onda i povećanje penzije, pa 20.000 dinara pomoći za penzionere i to za sve - njih ukupno 1,6 miliona.
Primena Penzionerskih kartica će biti moguća od nedelje 1. oktobra, a njihovom upotrebom penzioneri će moći da ostvare brojne popuste i pogodnosti, da kupuju jeftinije ili da dobiju povoljnije usluge kod kompanija koje su se priključile akciji.
Niže cene naše najstarije sugrađane očekuju u velikom broju radnji i kompanija. Između ostalog i putarine i gorivo će plaćati jeftinije.
Od 1. oktobra počinje aktiviranje penzionerskih kartica koje će penzionerima omogućiti brojne pogodnosti i olakšice prilikom kupovine ili korišćenja usluga. Svi koji su se do sada prijavili, penzionerske kartice će moći da preuzmu na šalterima filijala PIO fonda kada dobiju poziv.
Radno vreme filijala i službi Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) od danas je biti produženo do 18 časova.
11.09.2023
09:35
Ministar finansija Siniša Mali ranije je naveo neke primere popusta i pogodnosti koje će penzioneri imati korišćenjem penzionerskih kartica.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
- Recimo, ugovor sa NIS-om koji je potpisan podrazumeva popust od jednog do tri dinara po litri goriva u zavisnosti od vrste goriva. Ugovor sa Putevima Srbije podrazumeva za tri odsto smanjenje putarine za naše najstarije - precizirao je Mali.
Pored najvećih trgovačkih lanaca, tu je veliki broj apoteka, mesara, pekara, ostalih ustanova koje su bitne za život i kupovnu moć penzionera.
Kako se prikupljaju bodovi?
Prilikom plaćanja roba i usluga, korisniku penzionerske kartice će dodeljivati bodove u saradnji sa Poreskom upravom, od koje će dobijati podatke. Za utrošenih 500 dinara korisniku penzionerske kartice Fond će dodeljivati jedan bod, a tokom meseca može ostvariti bodova najviše do visine iznosa prosečne penzije u Srbiji. Prema zvanicnim podacima, prosecna penzija u Srbiji trenutno je blizu 38.000 dinara. Na osnovu prikupljenih bodova, korisnik penzionerske kartice će moći da ostvari određene pogodnosti kao što su popust, poklon ili nešto drugo, kod davaoca pogodnosti.
Medu privrednim subjektima koji su potpisali ugovor sa PIO Fondom su NIS, Putevi Srbije, Aman, MediGroup, Akvaten kompleks i Dom za stare iz Alibunara, Dom za smeštaj odraslih i starijih Sveti Trifun iz Beograda, Očna kuća Albert iz Beograda, Dijagnostički centar Albert iz Beograda, SB Merkur iz Vrnjačke banje, Banja Rusanda Melenci, Milenijum Medikal Centar, Vranjska banja.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Ugovor su potpisale i Specijalne bolnica za nespečificne plućne bolesti Sokobanja, Specijalna bolnica za rehabilitaciju Banja Kanjiža, Specijalna bolnica za rehabilitaciju Junaković, Apatin, Specijalna bolnica za rehabilitaciju Gamzigrad iz Zaječara i Atomska banja iz Gornja Trepča.
Direktor Fonda PIO Relja Ognjenović rekao je da će obeležavanje početka korišćenja kartica biti sutra u Vrnjačkoj Banji na penzionerskoj olimpijadi. On je dodao da je većina privrednih subjekata ponudila popuste penzionerima od 10 do 20 odsto.
- Želeli smo da nam penzioneri kažu šta im je još potrebno i sada imamo situaciju da su skoro svi trgovinski lanci ukljuceni, kao i veliki broj apoteka - rekao je on i dodao je da ce se i nadalje osluškivati potrebe penzionera, da ce se tražiti njihovi predlozi i u skladu sa tim proširivati i spisak firmi.
Kako se prijaviti
Zahtev za izdavanje Penzionerske kartice penzioneri mogu podneti elektronski na sajtu Fonda PIO ili u filijali tog Fonda gde će zaposleni u Fondu pomoći penzionerima i za njih popuniti elektronski zahtev. Za prijavu je potrebna samo lična karta, a čitava procedura traje do dva minuta.
Potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali odgovorio je danas na obraćanja poslanika opozicije na Odboru za finansije Narodne Skupštine, na kome se danas raspravljalo o Predlogu rebalansa budžeta za 2023. godinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje potpisani su sporazumi sa još 17 firmi koje su se priključile akciji Penzionerska kartica, čijim korišćenjem će penzioneri ostvarivati brojne pogodnosti pri plaćanju njihovih roba i usluga.
Kršenje predizborne tišine zabeleženo je jutros u programu antisrpske televizije "Nova S", gde su, uprkos važećim pravilima, emitovani sadržaji sa političkim konotacijama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić upozorio je na opasne namere premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija, za koje će tražiti podršku predsednika Francuske Emanuela Makrona. Kurti je juče otputovao u zvaničnu posetu Francuskoj, gde je, kako je otkrio Vučić, predsedniku Makronu isporučio dva zahteva.
Mirjana Pajković, bivša crnogorska državna funkcionerka, čiji su eksplicitni snimci obišli region, otvoreno je flertovala sa profesorom Vladimirom Pavićevićem.
Profesorka doktorka Dragana Mitrović sa Fakulteta političkih nauka gostujući u Info jutru komentarisala je uznemirujuć događaj sa Filozofskog fakulteta gde je jedna devojka poginula.
Režiser Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Info jutro" na Informer TV i tom prilikom govorio je o komentarima sa jučerašnje tribine u Knjaževcu, na kojoj je bio i naš glavni urednik Dragan J. Vučićević, marketinški stručnjak Nebojša Krstić i predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Vozaču kamiona N.K. (33) iz Struge, državljaninu Severne Makedonije, koji je osumnjičen da je usmrtio pešaka G.R. (57) iz Grdelice, sud je izrekao niz zabrana.
U porodičnoj kući u Pančevu u utorak je izbio požar, u kojem je Marko L. izgubio život pokušavajući da spasi najstariju od tri ćerke, koja je i dalje životno ugrožena.
Sjedinjene Američke Države sa sigurnošću mogu da potvrde da su uništile tek oko trećinu ogromnog raketnog arsenala Irana, pokazuju najnoviji američki obaveštajni podaci.
Sinoćna epizoda kviza "Slagalica" ostavila je u šoku sve gledaoce kraj malih ekrana nakon pitanja u vezi serije "Žestoko rivalstvo" ("Heated rivalry").
Pevač Darko Lazić sinoć se prvi put nakon smrti brata Dragana Lazića vratio na posao i u emotivnoj ispovesti otkrio kako se on i porodica nose sa velikim gubitkom.
Sin pevača Dragana Kojića Kebe, Igor Kojić, poseduje agenciju za nekretnine, a svoj biznis proširio je na Crnu Goru i Hrvatsku od čega zarađuje hiljade evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar