"Kada Prištini u avgustu nije uspelo da nas ukinu, prešli su na “plan b” da po svaku cenu zaustave naše širenje".
Na teritoriji Kosova i Metohije, 30.000 domaćinstava koristi usluge Telekoma Srbija, naš internet, televiziju i mobilnu telefoniju, i time činimo jedan važan aspekt normalnog života kosovskih Srba.
Gušenje Telekoma značilo bi signal i Srbima na KiM da treba da se isele, što je očigledno cilj Kurtijeve administracije. Ali, siguran sam u našu pobedu, poručio je generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić danas u gostovanju na RTS.
Telekom je od oktobra 2015. prisutan na Kosovu preko ćerke-firme MTS, osnovane u skladu sa Briselskim sporazumom. Radilo se bez većih problema sve do avgusta 2023, kada je Priština zadala snažan udarac: pokušaj potpune zabrane ovog operatera, koji je sa 250 zaposlenih ujedno i najveća srpska kompanija na KiM.
- Kada im u avgustu nije uspelo da nas ukinu, prešli su na “plan b”, a to je da po svaku cenu zaustave naše širenje. U tom cilju odlučili su se na retroaktivnu primenu zakona, što je potpuno suprotno evropskim pravnim normama i principima vladavine prava. Ne samo što su nas kaznili zbog akvizicija malih operatera iz srpskih enklava 2019, pozivajući se na kasnije usvojene propise, već hoće da ih sada preispitaju, da posle četiri-pet godina tražimo dozvolu, i još pokušavaju da spreče sve naše nove akvizicije. Cilj je da se zaustavi širenje Telekoma, koji je jedini u stanju da Srbima na KiM pruža usluge najvećeg kvaliteta i u skladu s njihovim potrebama - objasnio je Vladimir Lučić.
Prvi čovek Telekoma je naglasio da se kosovska Komisija za zaštitu konkurencije ponaša kao da je zapravo komisija za zabranu konkurencije, jer hoće da zaustave i uguše jednu kompaniju samo zato jer ima sedište u Beogradu. Direktor te komisije je čak mesecima unapred govorio kakva će odluka biti doneta protiv MTS.
- Kao što smo imali podršku SAD i EU kada je Priština pokušala da nas zabrani, tako i sada očekujem njihovu pozitivnu reakciju, od Brisela i snažniju nego tada. Evropska komisija pažljivo nadgleda rad svih komisija za zaštitu konkurencije u celoj Evropi i uveren sam da neće dozvoliti skandalozno kršenje standarda i principa EU u slučaju koji Kurtijeva administracija vodi protiv Telekoma - istakao je Lučić.
On je ukazao i na jednu zanimljivu pravilnost u ponašanju Prištine: pokušaj zabrane MTS dogodio se početkom avgusta ove godine, kada zapadne diplomate kreću na kolektivni letnji odmor, a odluka o drakonskoj kazni za MTS i osporavanje akvizicija tempirani su za kraj decembra, uoči gregorijanskog Božića i Nove godine, kada je takođe neradni period za ambasade i institucije.
- Kurtijeva administracija očito računa na to da će udarci na Telekom uoči praznika da uspore našu reakciju i reakciju zapadnih diplomata, ali mogu da im poručim da to nije slučaj, dobro smo se organizovali i imamo intenzivne kontakte sa svim važnim adresama. MTS na Kosovu postoji u skladu sa Briselskim sporazumom, kao jedna od njegovih svetlih tačaka, u našem radu striktno primenjujemo odredbe tog sporazuma i protivpravni udari Prištine na MTS ujedno su udari na Briselski sporazum - upozorio je Vladimir Lučić.
Sporazum iz 2013. nalaže i raspisivanje tendera za trećeg mobilnog operatera, što Priština do danas nije uradila.
- Kada su krenuli od avgusta da nas maltretiraju, mi smo krenuli u odgovor, ne samo da se branimo, već da tražimo ispunjenje i te odredbe Briselskog sporazuma o trećem operateru. Kao što smo ove godine uspeli da se odbranimo od pokušaja zabrane MTS, potpuno sam uveren da ćemo u 2024. uspešno rešiti problem sa akvizicijama, ali ne samo to, već da ćemo dobiti licencu da budemo operater na celom Kosovu. Telekom Srbija je ubedljivo najveća i najuspešnija kompanija za telekomunikacije u regionu bivše Jugoslavije, jedini smo zainteresovani za Kosovo i siguran sam da ćemo da pobedimo i tamo - istakao je Vladimir Lučić.
ANTRFILE
Radnici MTS srpski heroji
Od dolaska Aljbina Kurtija na vlast u Prištini traju snažni pritisci na Telekom Srbija i njegov MTS.
- Mi čak ne obaveštavamo javnost o svakoj provokaciji kojoj smo izloženi na KiM, a mesecima traju bez prestanka. Radnici MTS i cela firma su pod kontinuiranim pritiscima, na primer, pre nekoliko dana inspektori iz Prištine i policija su na nekoliko sati upali u naš data-centar u Zvečanu tražeći ni sami ne znamo šta. Naši zaposleni na Kosovu su ozbiljni porodični ljudi, naravno da ih sve to pogađa, ali oni su i pravi heroji, servisi MTS funkcionišu besprekorno, a motivacija radnika je izuzetno visoka - izjavio je generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić za RTS.
BOKS
Planovi, partneri i rekordi Telekoma Srbija
Govoreći o planovima Telekoma za 2024, Vladimir Lučić je naglasio međunarodna širenja kompanije kroz projekat za dijasporu.
- Posle Nemačke i Turske u ovoj godini, a Švajcarske i Austrije u prethodnim, sledeće godine sledi širenje na SAD. Dakle, od 2024. kompanija Telekom Srbija pokrivaće 11 zemalja sa ukupno preko 500 miliona stanovnika. Pritom, s obzirom na to da smo sve ključne investicije već obavili, međunarodna širenja ne traže velika ulaganja, a svaki novi korisnik donosi nam praktično čistu zaradu. Da je budućnost Telekoma odlična vidi se i na osnovu velikog broja najuglednijih finansijskih institucija koje sarađuju sa nama. Samo ove godine, koja je ekonomski bila veoma teška na globalnom nivou, dobili smo četiri važna partnera: Bank of Amerika, Dojče banka, Svetska banka i EBRD. Oko Telekoma se stvara krug velikih korporacija koje podržavaju našu strategiju i transformaciju u uspešnu svetsku kompaniju - objasnio je Vladimir Lučić.
Telekom Srbija je za prethodnih pet godina dramatično povećao prihode i dobit. Pritom, 2023. biće rekordna: samo na nivou Srbije prihodi Telekoma iznosiće oko 1,15 milijardi evra, a operativna dobit biće preko 500 miliona evra. To predstavlja rast prihoda u odnosu na 2017, pre početka transformacije, za preko 400 miliona evra, a operativna dobit je u odnosu na 2018, prvu godinu transformacije, čak 2,5 puta veća.
Ujedno, broj korisnika je utrostručen i neprestano se povećava. Tržišni udeo Telekoma sada iznosi preko 50 odsto, a do 2018. ova kompanija kao TV i internet operater u najvećim gradovima praktično nije ni postojala, sa udelom manjim od jedan odsto.
Vladimir Lučić: SBB je založen za dug, to piše i u registru APR, Junajted Grupa ima akumuliran gubitak od preko 800 miliona evra, za poslednjih nekoliko godina povećali su zaduženost za više od 5 milijardi evra, pritom ne plaćaju poreze i druge dažbine u Srbiji.
Napad Aljbina Kurtija na srpski Telekom u cilju njegovog gašenja na KiM i ignorisanje problema od strane međunarodne zajednice, analizirali su gosti Info jutra, generalni direktor Telekoma Vladimir Lučić i predsednik odbora za KiM Milovan Drecun.
U avgustu su probali da nas ugase, međutim nisu uspeli. Sada idu na plan B, a to je ograničiti MTS u daljem širenju na teritoriji Kosova i Metohije, poručio je Vladimir Lučić, generalni direktor "Telekoma Srbija".
Sa istim interesom i istim neprijateljem, tandem iz pakla Šolak - Kurti fantastično sarađuje i jedan drugog podržavaju u ratu protiv srpskog Telekoma. A isto važi za njihov takođe zajednički rat protiv države Srbije.
Krajem novembra u javnosti se pojavila informacija da "Telekom Srbija" priprema prodaju većine najznačajnijih telekomunikacionih antenskih stubova i prateće opreme. Isto je potvrdio i generalni direktor kompanije, Vladimir Lučić, koji je tada rekao da je prodaja stubova bez telekomunikacione infrastrukture "svetski trend".
Dok kompanija Telekom Srbija bez prestanka beleži nove pobede, od međunarodnih partnerstava sa najuglednijim evropskim i svetskim institucijama do rekordnog rasta broja korisnika u Srbiji, negativne kampanje koje preko svojih medija organizuje konkurentska Junajted Grupa ne prestaju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vladimir Lučić: SBB je založen za dug, to piše i u registru APR, Junajted Grupa ima akumuliran gubitak od preko 800 miliona evra, za poslednjih nekoliko godina povećali su zaduženost za više od 5 milijardi evra, pritom ne plaćaju poreze i druge dažbine u Srbiji.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Novinar "Frankfurtskih Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na tribini "Proglasa" u tom gradu i to samo zato što je postavio pitanje koje se okupljenima nije svidelo.
U Frankfurtu se na tribini ProGlasa dogodio incident kada je napadnut novinar Frankfurtskih vesti - Zoran Vicelarević koji je postavio pitanje. Istovremeno, iza scene su pristalice ProGlasa delile promotivni materijal, dok na pitanja o finansiranju svojih aktivnosti nisu znali da odgovore.
Novinar "Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na "Proglasovoj" tribini u Frankfurtu, a ovo divljanje osudili su čak i blokaderi koji su nekada podržavali taj pokret.
U Frankfurtu se dogodio skandal kada je na tribini Proglasovca napadnut Zoran Vicelarević, novinar Frankfurtskih vesti, koji se javio da postavi pitanje.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Psiholog Marija Milenković za Informer.rs upozorava na činjenicu da je porast porodičnog nasilja u kojem su muškarci žrtve, ali da to još uvek nije realna slika, jer se mnogi pripadnici jačeg pola srame da prijave zlostavljanje.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
U Jermeniji je završeno glasanje na izborima za Narodnu skupštinu. Rezultati izbora direktno će pokazati da li zemlja izlazi iz ruske sfere uticaja i postaje kandidat za članstvo u EU, ili se vraća pod kontrolu Moskve. Pojačane policijske snage raspoređene su u centar Jerevana nakon zatvaranja biračkih mesta, pišu mediji.
Helikopter francuske Nacionalne žandarmerije, koji je bio na operativnoj misiji, srušio se danas u popodnevnim satima u regionu Loare, izjavio je izvor blizak istrazi.
Pet osoba je ranjeno i prebačeno u bolnicu kada je muškarac u rumunskom gradu Lupeniju otvorio vatru na automobil u kojem su se nalazili njegova bivša devojka i članovi njene porodice.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Mnogi ljudi koriste tečnost za čišćenje naočara za brisanje ekrana monitora, ali to može biti pogrešno. Hemikalije u tim sredstvima mogu oštetiti osetljive zaštitne slojeve na ekranu, što u najgorem slučaju dovodi do trajnih oštećenja ili skupih popravki.
Pevačica Tanja Savić otkrila je nepoznate detalje iz svog života i ispričala da je dadilja maltretirala njene sinove, kao i da se bori sa anksioznošću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar