Pali su i podlegli povredama: Oglasio se Planinarski savez u vezi sa tragičnom pogibijom alpinista iz Srbije
Podeli vest
Oglasio se Planinarski savez Srbije povodom smrti planinara koji su nastradali u Sloveniji.
Dvojica planinara iz Srbije, Žarko Čiče (42) i Miloš Ristić (33), poginula su na području planine Triglav na Julijskim Aplima. Njihova tela su pronađena u utorak, 2. marta, saopštila je slovenačka policija.
Iskusni srpski planinari Žarko Čiča (42) i Miloš Ristić (33) koji su pronađeni mrtvi u utorak na području planine Triglav u Julskim Alpima u Sloveniji, trebalo je u novu avanturu da krenu zajedno sa alpinistom Zoranom Pernjakovićem koji je ispričao kakav je bio njihov plan i kako je nažalost došlo do nesreće.
Državljani Srbije Miloš Ristić (33) i Željko Čiča (42) i strastveni planinari pronađeni su u utorak na području planine Triglav u Julskim Alpima u Sloveniji.
03.04.2024
10:29
Povodem nesreće koja se dogodila Planinarski savez Srbije izjavio je saučešće porodicama nastradalih.
- Planinarski savez Srbije izražava saučešće porodicama, prijateljima i planinarskoj zajednici u regionu povodom tragične pogibije dvojice državljana Srbije, Žarka Čiče i Miloša Ristića na severnoj strani Triglava u Sloveniji - navodi se u saopštenju.
Gorska služba spasavanja Slovenije objavila je da su tela planinara pronađena u utorak ispod Slovenske smeri na 1.600 metara nadmorske visine, posle pretrage terena policijskim helikopterom, pošto je ranije prijavljen njihov nestanak. Navodi se da su u subotu, u teškim vremenskim uslovima pali i podlegli povredama. Istraga je u toku i čeka se zvaničan izveštaj.
Intenzivna potraga za devojčicom koja je u utorak popodne nestala u Banjskom Polju ušla je u četvrti dan. Od samog starta uključili su se svi, od mnogobrojnih pripadnika MUP-a, pa sve do komšija, prijatelja i porodice, a po prvi put u istoriji Srbije oglasio se i Amber Alert tj. sistem "Pronađi me".
29.03.2024
12:10
Foto: Tanjug
- Planinarski savez Srbije žali za izgubljenim životima alpinista iza kojih su impresivni poduhvati i čiji gubitak je nenadoknadiv za porodice, kao i celu planinarsku zajednicu u Srbiji i šire - dodaje se u saopštenju.
Zajedno sa poginulim planinarima trebalo je da pođe i alpinista Zoran Pernjaković koji je ispričao kakav je bio njihov plan i kako je nažalost došlo do nesreće. Međutim, zbog najavljenih loših vremsnkih uslova Zoran je odustao od te avanture.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iskusni srpski planinari Žarko Čiča (42) i Miloš Ristić (33) koji su pronađeni mrtvi u utorak na području planine Triglav u Julskim Alpima u Sloveniji, trebalo je u novu avanturu da krenu zajedno sa alpinistom Zoranom Pernjakovićem koji je ispričao kakav je bio njihov plan i kako je nažalost došlo do nesreće.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije Dušan Kozarev najoštrije je juče kritikovao bivšeg diplomatu Nebojšu Vujovića zbog njegovih optužbi na račun predsednika Aleksandra Vučića i ministra spoljnih poslova Marka Đurića.
Blokaderka Mila Pajić odbegla je u Hrvatsku gde već mesecima organizuje planove protiv sopstvene države. Odavno je poznato da joj je pevačica Severina Vučković glavni saborac u toj zemlji, a sada je to još jednom dokazano.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, povodom prisustva na svečanoj večeri u Budimpešti, uoči sutrašnje Konferencije predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
Takmičarka Milica Ohman ispala je dan pred polufinale Exatlona, ostavivši snažan utisak na publiku, ali i na one koji su je pratili od samog početka takmičenja.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Muškarac (40) lakše je povređen u saobraćajnoj nezgodi koja se protekle noći dogodila na obilaznici oko Beograda kod Surčina, rečeno je u Hitnoj pomoći.
Sergej Bidni, strelac 159. odvojene motorizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine koji se predao Rusima, ispričao je kako su narednik i saborci pobegli sa položaja čim su ruske snage započele napad.
Na talasima ruske radio stanice UVB-76, poznate kao "Stanica sudnjeg dana", ponovo su se čuli neobični signali. U četvrtak su emitovane reči "majnostjag" i "kovari" u 12.32 i 13.55 po moskovskom vremenu
Nemački sud usvojio je žalbu desničarske partije Alternativa za Nemačku (AfD) i naložio obaveštajnoj agenciji da za sada ne označava ovu stranku kao "ekstremističku", dok ne bude doneta konačna odluka u tom postupku.
Pakistan je izveo ciljane vazdušne udare na Kabul i Kandahar nakon, kako navode bezbednosni izvori, ponovljene prekogranične agresije avganistanskog talibanskog režima.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Nova anketa otkrila je koje fantazije žene najradije vide u pornografskim i erotskim sadržajima, a rezultati pružaju zanimljiv uvid u njihove želje i interesovanja.
Smrznute lignje su dostupne tokom cele godine i praktične su, posebno u vreme posta. Ipak, mnogi ih izbegavaju jer često ispadnu tvrde, iako uz nekoliko jednostavnih trikova mogu biti hrskave spolja, a mekane i sočne iznutra.
Supruga pilota podelila je jednostavan, ali genijalan trik za sve koji se muče sa pakovanjem ručnog prtljaga. Zahvaljujući njenom savetu, možete poneti i treću torbicu, a da pritom ne platite dodatnu naknadu niti doživite neprijatnosti na ukrcavanju.
Influenserka Sofija Šašić, ćerka pevača Željka Šašića, iznenadila je pratioce objavama iz restorana, u kom je samo par stolova od nje sedeo najpoznatiji svetski model Fai Khadra, čiji Instagram profil prati više od dva miliona ljudi.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar