Džeparac od 60.000 dinara! Ove poslove studenti mogu da rade preko leta, zarada ide i do 500 dinara po satu
Podeli vest
Mnogi učenici i studenti jedva čekaju letnju pauzu posle ispita da se odmore od silnih obaveza i ispita, ali ima i onih kojima je dobar džeparac ipak bitniji. Evo gde ovog leta možete zaraditi dobro platu. Prosečna satnica je oko 300-350 dinara, a broj sati često nije fiksan već se formira u dogovoru sa poslodavcem.
Ponuda poslova za studente je raznovrsna i svako može da pronađe posao po svojoj meri. Najveći izbor je svakako u maloprodaji, a tu si poslovi u ugostiteljskim objektima, magacinima, kafićima i slično.
Prema najnovijoj najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije (RHMZ), tokom večeri iznad većeg dela Srbije očekuje nas nestabilno vreme, sa lokalnim plјuskovima sa grmlјavinom, koji ponegde mogu biti praćeni i jakim i olujnim vetrom, kao i pojavom sugradice i grada.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je hitno upozorenje na nevreme koje je stiglo u Srbiju.
22.06.2024
17:12
Rad u butiku
Maloprodaja i veleprodaja je najplodnija oblast kada je reč o poslovima za studente, ali i one koji žele dodatni džeparac pored regularnog posla. U tržnim centrima uvek nedostaje radnika te je to jedna od najboljih opcija za džeparac.
Jedan takav oglas za posao podrazumeva rad sa kupcima, na kabinama, kasi, prijem robe, slaganje i sortiranje artikala u butiku sa ženskom garderobom. Radno vreme je fleksibilno, a smene su minimum 4 sata. Mogu se prijaviti srednjoškolci od 18 godina i studenti do 26 godina. Satnica je 300 dinara. U drugom oglasu se samo za rad na kabinama jednog brenda plaća 286 dinara po satu. Na jednom oglasu precizno je navedena platu koju student može da zaradi mesečno u jednom butiku i ona iznosi od 56.000 dinara.
Rešavanjem testa iz izabranog predmeta u četvrtak, završena je trodnevna mala matura. Međutim, ovde se obaveze, strepnje i strahovi budućih srednjoškolaca i njihovih roditelja ne završavaju. Tek im predstoji skoro dvonedeljni haos pre nego što saznaju u koju su srednju školu đaci upisani.
22.06.2024
15:01
Negde se primaju i omladinci, odnosno članovi Omladinskih zadruga starosti do 30 godina. U tom oglasu se precizira da je u pitanju smenski rad i da se radi 40 sati sedmično, a za se zarađuje 350 dinara po satu. Od kandidata se očekuje da su fizički spremni, odgovorni i motivisani. Dodaju da im je ipak neophodno prethodno radno iskustvo u butiku ili maloprodaji, što nije slučaj kod svih poslodavaca.
Rad u marketu
Za rad u marketu studentima najčešće nije potrebno iskustvo. Tako piše i u jednoj ponudi na internetu, gde se traže studenti za popunjavanje polica i slaganje robe na rafove, a za to mogu mesečno da dobiju platu od 63.700 do 105.000 dinara. Obuka koju dobijaju je profesionalna, radi se na više pozicija, radno vreme je fleksibilno. Komunikativnost i ljubaznost u ključni uslovi za rad.
Rad u štampariji
Rad u štampariji je odličan za one koji žele da rade nedelju ili dve jer ovaj poslodavac naglašava da je u pitanju privremeni posao. Opis posla: pomoćni poslovi na formiranju paketa. Tu se podrazumeva još lepljenje, savijanje, sparivanje, sortiranje, prebrojavanje i pakovanje. Radi se u dve smene od po šest sati. Satnica je 350 dinara.
Rad u magacinu
Dnevnicu od 2.000 dinara studenti i srednjoškolci mogu da zarade pakujući obu u jednom dorćolskom magacinu. Dopuna rafova na Kalenić pijaci, recimo, može doneti zaradu od 3.000 dnevno. Poslodavac navodi da je isplata jednom u 15 dana, da se radi u smenama, a primaju samo omladince od 18 do 30 godina starosti. Isključivo studente i nezaposlena lica. Deklarisanje robe se plaća 400 dinara po satu. Ovaj poslodavac precizira da se radi u dve smene, a prevoz po posla je organizovan.
Recepcioner u teretani
Na ovoj poziciji se može zaraditi ozbiljan džeparac koji ide i do 60.000 mesečno, a neretko se desi da zaposleni dobije angažovanje na duže. Konkretno u oglasu navodi da se radi 4 ili 6 dana u sedmici, u zavisnosti od radnih sati. Poželjno je znanje engleskog jezika i komunikativnost. U opis posla spada prijem i odjava vežbača, naplata članarine, prodaja proizvoda (vode i proteina) i održavanje higijene prostora.
Telefonsko anketiranje
Ankete su jedan od najpopularnijih poslova među studentima, posle trgovine. U jednoj kompaniji na Karaburmi ovaj posao se plaća 2.340 dinara po danu, a radi se smena od osam sati. Obuka je obezbeđena, a potrebne su dobre govorne veštine.
Prodavac sladoleda
Sladoled je poslastica koja uživa popularnost tokom cele godine, ali tokom leta doživljava svojih pet minuta. To je odlična prilika za studentsku zaradu jer ih mnogi uvrštavaju u svoju ponudu baš zbog visokih temperatura. Kao prodavac sladoleda može da se zaradi 350-400 dinara po satu. Toliko plaća jedan ugostiteljski lanac koji ima objekte širom Beograda.
Angažovanje je 4 do 6 dana u toku nedelje uz obavezan rad vikendom, pretežno međusmena i druga smena 5-8h dnevno, pojašnjeno je. Iz gorepomenutih razloga moguće je dobiti posao na neodređeno i tada je satnica 397, a zarada za part time angažovanje 369,31 dinara, precizira poslodavac u oglasu.
Prodaja suvenira
Prodaja suvenira na Kalemegdanu je posao kojeg bi se malo ko setio, a zarada je i do 3.000 dnevno.
Prodaja ulaznica
Prodaja ulaznica na koncertima ili u bioskopima je takođe prilika za dobru zaradu. Satnica je oko 300 dinara.
Posao utovara i istovara dokumentacije
U pitanju je fizički posao prenosa dokumentacije, a ukupno angažovanje je 7 dana. Posao je u Barajevu, pa je organizovan prevoz. Radi se prva smena od 8 do 16h, a zarađuje 530 dinara po satu plus bonusi.
I dok je nestala struja u većem delu regiona, Srbija je sijala kao Las Vegas, a to je bio sjajan povod da naš narod napravi odlične fore i šale povodom ove situacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema najnovijoj najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije (RHMZ), tokom večeri iznad većeg dela Srbije očekuje nas nestabilno vreme, sa lokalnim plјuskovima sa grmlјavinom, koji ponegde mogu biti praćeni i jakim i olujnim vetrom, kao i pojavom sugradice i grada.
Ruske vlasti na Krimu proglasiće vanredno stanje zbog izlivanja mazuta u Crno more, nakon što su dva tankera potonula u Kerčkom moreuzu, saopštio je danas guverner Krima Sergej Aksenov.
Pad aviona „Embraer 190“ u Kazahstanu, koji je pripadao Azerbejdžanu, izazvao je spekulacije o mogućem obaranju letelice protivvazdušnim projektilom. Snimci olupine ukazuju na oštećenja karakteristična za eksploziju PVO sistema, tvrdi ruski vojni pilot Aleksej Voevoda.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je svečanom prijemu povodom dodele ugovora o radu najboljim diplomcima medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji.
U Istočnom Sarajevu su u toku pretresi i saslušanja ministra bezbednosti u Savetu ministara Nenada Nešića i Mladena Lučića, brata bivšeg ministra za ljudska prava i izbeglice u Savetu ministara. Akciju sprovodi Uprava za organizovani kriminal MUP-a Republike Srpske, a po nalogu Tužilaštva BiH.
Gost Info jutra na Informer televiziji bio je narodni poslanik Nebojša Bakarec koji je govorio o hrvatskoj mržnji prema Srbiji i tome da im je Vučić trn u oku.
U fabrici Zastava oružje u Kragujevcu, prema rečima dobro obaveštenog izvora, došlo je do incidenta kada je puška PAP G kalibra 308win opalila pre nego što je metak ušao u ležište metka.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, zaplenili dva kilograma kokaina i uhapsili jednu osobu zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Još uvek se nisu smirile tenzije nakon prvog abaligaškog večitog derbija koji je pripao košarkašima Crvene zvezde. Partizan je oštećen u samoj završnici sudijskim odlukama, a tome je tri dana posle samog meča, kao i o izjavi direktora ABA lige Milije Vojinovića, govorio trener Željko Obradović.
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos pojavio se na tradicionalnom novogodišnjem koktelu u pratnji supruge, koja je oduševila sve zvanice elegancijom i lepotom.
Ruska raketa zemlja-vazduh izazvala je u sredu pad aviona u Kazahstanu u kojem je poginulo 38 ljudi, ekskluzivno za Juronjuz tvrde izvori iz azerbejdžanskih vlasti.
U Jugoslovenskom dramskom pozorištu (JDP) odražana je konferencija za medije povodom premijere predstave "Sveti Georgije ubiva aždahu" na kojoj su govorili glumci Milan Marić, Nikola Rakočević, kao i reditelj Milan Nešković.
Pesma čuvenog kantautora Đorđa Balaševića "Priča o Vasi Ladačkom" poslužila je kao inspiracija reditelju Ljubiši Samardžiću da napravi seriju "Jesen stiže dunjo moja".
Kultna serija "Bolji život" jedna je od najgledanijih u bivšoj Jugoslaviji., a svakodnevna dešavanja porodice Popadić od 1987. do 1991. pratilo je više miliona gledalaca širom Srbije.
Japanci i Korejci veruju u teoriju koja povezuje temperament sa krvnom grupom osobe. Postoji mnogo različitih pristupa i metoda za proučavanje, a evo kako se na osnovu krvne grupe otkrivaju karakteristike žena.
Kineska verovanja su u mnogim slučajevima specifična, ali ljudi širom sveta veruju u njih i čvrsto se drže sledećih pravila. Oni tvrde da 7 stvari treba da izbacite iz kuće kako ne biste navukli bedu na porodicu.
Pevačica Goga Sekulić i njen kolega Aleksandar Misojčić Xander sinoć su, na Božić, uhapšeni na graničnom prelazu između Bosne i Hercegovine i Hrvatske.
Goga Sekulić je sinoć uhapšena na graničnom prelazu između Bosne i Hrvatske kada je krenula sa kolegom na nastup, ali ona nije jedina pevačica koja se našla u ovoj situaciji. Neke Gogine koleginice brzo su puštene nakon privođenja, ali i ima i onih koje su provele određeno vreme iza rešetaka.
Goga Sekulić je sinoć, 25. decembra, zajedno s kolegom Aleksandrom Misojčićem Xanderom zaustavljena na granici između Hrvatske i Bosne Hercegovine i uhapšena. Nakon što su pušteni, pevačica se obratila fanovima porukom na društvenim mrežama.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.