Manđot, dečak iz Indije od septembra je krenuo u 6.razred Osnovne škole "Jevrem Obrenović" na Oridu, selu nedaleko od Šapca.
Zajedno sa svojom porodicom iz Indije se doselio u Srbiju. Oni su došli iz Pendžaba, a kako kažu, planiraju da život nastave ovde i nigde se više ne sele!
- Ovde mi je baš lepo. Ljudi su dobri, drugovi u školi... Hrana mi se sviđa, sve je ukusno. Najviše mi se sviđa ajvar - rekao je mališan i dodao:
- Zavoleo sam Srbiju i sve u njoj. Što se predmeta u školi tiče, najviše mi se dopada fizičko. Dobar sam u odbojci, koju najviše volim od svih sportova.
Svi su ga lepo prihvatili i drugari i nastavnici. Kako kažu, najviše im se njegov turban koji nosi.
- Baš nam je bilo interesanto kada je došao sa turbanom na glavi. Rekao nam je da je to njihova tradicija. Uvek ga nosi, svaki dan je neke druge boje i dugačak je šest metara. Manđot se nikada nije šišao pa mu je kosa baš duga. Dobar je drug, pomažemo mu - kaže drugarica Tijana Marković.
I, nastavnici takođe imaju samo reči hvale za novog učenika. Razredni starešina, nastavnica matematike Violeta Dimitrić to nam je i potvrdila.
- On je dobar dečak, miran, tih, ali uvek nasmejan. Dobar je iz matematike, i iz drugih predmeta. Uči srpski, sporazumevamo se i na engleskom. Prvo je njegov tata stigao u Srbiju gde je dobio zaposlenje, a u maju je stigao i Manđot sa majkom i sestrom. Žele da otpočnu novi život ovde i svi smo tu da im pomognemo - rekla je nastavnica Vesna.
Na putevima je sve više slučajeva prevara poznatih kao "keš za sudar", gde kriminalci namerno izazivaju saobraćajne nesreće kako bi ostvarili dobit od osiguravajućih kuća.
Grupa mladih aktivista iz Deliblata kod Kovina zadala nam je svima domaći zadatak! Ovoga puta odlučili su se da besplatno cepaju drva za samohrane majke, starije osobe i one u teškoj finansijskoj situaciji
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na putevima je sve više slučajeva prevara poznatih kao "keš za sudar", gde kriminalci namerno izazivaju saobraćajne nesreće kako bi ostvarili dobit od osiguravajućih kuća.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u poseti Kini, posetio je Muzej posvećen Prvom kongresu Komunističke partije Kine u Šangaju, sastao se sa visokim zvaničnicima Komunističke partije, kao i sa predstavnicima šangajskih kompanija.
Istražni komitet Ruske Federacije saopštio je da je došao do novih informacija i dokumenata koji, prema njihovim tvrdnjama, svedoče o razvoju komponenti biološkog oružja na teritoriji Ukrajine, a pod pokroviteljstvom i uz direktno finansiranje Ministarstva odbrane SAD (Pentagona).
Službenici ministarstva ekonomije privremenih prištinskih institucija, uz asistenciju pripadnika tzv. kosovske policije upali su danas i preuzeli objekte Železnice Srbije u Zvečanu, Leposaviću, Lešku i Ibarskoj Slatini, odakle su skinuli natpise na ćirilici i postavili latinične natpise ispisane na srpskom i albanskom jeziku.
Blokaderi nasilnici su sinoć u Novom Sadu pretukli predsednika mesnog odbora SNS Miroslava Stojiljkovića Bistrica 2 i člana odbora Stefana Stanojevića.
Potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali oštro je odgovorio na nove napade funkcionera Stranke slobode i pravde (SSP) Dušana Nikezića, poručivši mu da poput robota ponavlja izlizane fraze čim ostane bez ijednog argumenta.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Policijskom upravom u Šapcu, podneli su krivičnu prijavu protiv M. M. (77) zbog sumnje da je izvršila krivično delo poreska utaja. Starica se sumnjiči da je ovim postupkom oštetila budžet Republike Srbije za više od osam miliona dinara.
Ustavni sud Crne Gore odbio je kao neosnovanu ustavnu žalbu bivše predsednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, koja je podneta na rešenja o određivanju pritvora nakon izricanja osuđujuće presude.
Najmanje četiri osobe povređene su u napadu nožem na železničkoj stanici u gradu Vintertur, nedaleko od Ciriha u Švajcarskoj, preneli su lokalni mediji.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući izjavu diplomate Evropske unije Kaje Kalas o zahtevima za ograničavanje ruskih Oružanih snaga ako počnu pregovori o Ukrajini, izjavio je da ne komentariše "idiotske izjave“.
Nezavisni Balkanski festival filmske režije, koji se ove godine održava od 10. do 14. juna, sa ponosom proglasio je jugoslovenskog sineastu Lordana Zafranovića za 15. dobitnika počasne nagrade "Živojin Žika Pavlović", za promociju kinematografije Balkana u svetu, saopštili su organizatori festivala.
Apsolutni promašaji i najgori filmovi koje je Netfliks ikada snimio, zvanično su "Diana: The Musical", "Naked", "Hillbilly Elegy", erotski serijal "365 Days" i natprirodna komedija "We Have A Ghost".
Policija u Budimpešti uhapsila je momka iz Jordana zbog sumnje da je ukrao podatke sa bankovne kartice Džonija Depa i potrošio skoro pola miliona funti, što je oko 619.500 evra.
Južnokorejska kompanija Samsung electroniks planira da investira oko 1,5 milijardi dolara (oko 1,3 milijardi evra) u izgradnju fabrike za testiranje poluprovodnika u Vijetnamu, objavio je danas Rojters.
Zlata Petrović se nekada borila za potomstvo, ali je tek nedavno u emisiji otkrila da je zahvaljujući Ceci i Željku Ražnatoviću uspela da postane majka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar