ŽESTOK ODGOVOR IRANA: Evo šta kažu na Trampove pretnje da će ih vratiti u kameno doba
102. 04. 2026. u 18:37
202. 04. 2026. u 18:37
Vesti
Prema navodima tog lista, glavni razlog za takav potez Brisela je taj što Balkan služi gao glavni "teren" preko kog se na hiljade migranata domogne tla Evropske unije. Međutim, to nije sve. FT navodi i da strategi EU strahuju da Rusija opasno širi svoju zonu uticaja, upravo na području gde tradicionalno već ima saveznike.
Primećeno je, navodi list, da je Moskva počela cinično da komentariše obećanja koja EU daje zemljama Zapadnog Balkana u vezi članstva, namećući sebe kao "alternativu".
- Značajan broj građana, naime, u regionu veruje da se njihova zemlja nikada neće priključiti EU - izjavio je Florian Biber, stručnjak za jugoistočnu Evropu pri Univerzitetu Grac.
facebook
Florijan Biber
Novi plan Brisela će biti predstavljen Evropskoj komisiji upravo 6. februara, kada bi EU trebalo, prema ranijim najavama, da predstavi svoj plan za Zapadni Balkan. Očekuje se da će novi plan biti usvojen, navodi još Fajnenšel tajms.
Rok za "veliko proširenje EU" je datum koji je već pominjan u srpskoj javnosti kao okvir do kog bi Srbija trebalo da bude primljena u EU, a to je 2025. Mnogi pak smatraju da je to preambiciozno, ali EU diplomate navode da je to itekako potrebno, kako bi se "učvrstila veza između Brisela i država nastalih raspadom SFRJ".
Jedan EU diplomata koji zagovara proširenje Unije rekao je listu da "ta šestorka nije van EU, već da su oni već unutra i da su potrebni Briselu". Takođe, prema njegovim rečima 2025. je okvir, koji je podložan promenama.
Međutim, Fajnenšel tajms ističe da će pomenuta šestorka ipak morati, pre konačnog prijema u EU, da definitivno reši sva otvorena pitanja koja postoje već godinama, kao i probleme korupcije. U tom smislu, kako se ističe, najbliže dostizanju cilja 2025. su Srbija i Crna Gora.
List još podseća i da su Bugarska, koja trenutno predsedava Unijom, ali i Austrija koja će je naslediti, kao svoje prioritete odredile upravo proširenje EU na Zapadni Balkan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
pre 8 godina
Primiće oni sve odjednom onog trenutka kada busu odlučili da kreće završna vrela faza obračuna sa Rusijom, otvoriće i zatvoriti sva poglavlja u ekstremno kratkom roku. kao što su uradili kada su primali Bugarsku i Rumuniju koje ni po čemu nisu bile bolje od Srbije, šta više mnogo gore po svim parametrima. EU je šarena laža na koju mogu da nasednu samo naivni ili oni sa lošim namerama. Cilj je komadanje Srbije, pre svega završetak KiM, pa onda ide Raška oblast, pa Preševo, Bujanovac, Medveđa, Dimitrovgrad, i na kraju i Vojvodina. Samo 2018 godine Orban će ubaciti preko Prosperitati organizacije 100 miliona evra pomoći Mađarima u Vojvodini i svima koji uzmu Mađarski pasoš. A u Vojvodini se to događa masovno uzimanje Mađarskih pasoša zarad pomoći Mađarske a koja iznosi za većinu oko 20.000 EUR a mnogi dobijaju i više. Za kupovinu zemlje, ne postoji ograničenje u pomoći i može biti i nekoliko stotina hiljada evra. Da se u ovo uverite dovoljno je da pogledate sajt organizacije Prosperitati.
TV Informer u april ulazi sa osveženim i bogatijim programom, spremnim da osvoji srca publike širom Srbije!
01.04.2026
19:12
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Aleksandar Šešelj, gostujući u Info jutru, komentarisao je mešanje Hrvatske u unutrašnja pitanja Srbije.
01.04.2026
13:39
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
30.03.2026
16:46
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
30.03.2026
14:03
Preduzeće "Srbijavoz" objavilo je danas da je došlo do prekida saobraćaja voza na relaciji Subotica-Segedin zbog smetnje na infrastrukturnim kapacitetima.
02.04.2026
17:58
U Grčkoj su počele sa radom AI kamere, tako da dobro pazite ako ovog leta krenete put mora, jer će beležiti svaki saobraćajni prekršaj.
02.04.2026
21:00
U okviru projekta "Vaskrs na Kosovu i Metohiji" humanitarni događaj "Beograd vas nije zaboravio" biće održan 6. aprila.
02.04.2026
20:33
Završena je 26. epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer TV, koja je gledaoce do samog kraja držala kraj malih ektrana.
02.04.2026
19:01
Francuska firma Alstom potvrdila je isporuku 32 trodelna, bezvozačka Metropolis voza za beogradski metro, čime će biti omogućena pouzdana i visokokapacitetna vožnja.
02.04.2026
18:16
Policija je uspešno identifikovala i uhapsila M. S. (35) iz okoline Merošine, zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivična dela silovanje i razbojništvo.
02.04.2026
20:12
Na kanalu Vizelj u Borči, jutros oko 9,30 časova je došlo do nesreće, saznaje Telegraf.
02.04.2026
18:55
Muškarac M. S. (35) osumnjičen da je u noći između 31. marta i 1. aprila napao i obljubio devojku u okolini Merošine, uhapšen je danas. Osumjičenom je određeno zadržavanje.
02.04.2026
14:22
Osnovno javno tužilaštvo u Prokuplju je obavešteno da je osmogodišnjakinja prijavila veroučitelja da je nepristojno dodirivao, te je naložena hitna istraga.
02.04.2026
15:00
Na uglu Bačvanske i Gospodara Vučića došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj je povređena devojčica stara oko 14 godina.
02.04.2026
20:52
Tri dečaka i jedna devojčica ubijeni su u vrtiću u glavnom gradu Ugande, Kampali, rekao je portparol policije, dodajući da je osumnjičeni tokom jutarnjeg napada koristio više noževa.
02.04.2026
20:50
Red za ruske energente je veoma dugačak, izjavio je Kiril Dmitrijev, šef Ruskog fonda za direktne investicije i specijalni izaslanik ruskog predsednika Vladimira Putina.
02.04.2026
20:21
Predsednik SAD Donald Tramp smenio je državnu tužiteljku Pem Bondi, objavili su američki mediji.
02.04.2026
19:21
Rat na Bliskom istoku, 34. dan. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
02.04.2026
07:32 >> 19:15
Nikita Ivanovič Panin bio je desna ruka Katarine Velike i pomagao joj u vođenju spoljne politike Rusije.
02.04.2026
21:05
Film "99 žena" ("99 women") iz 1969. godine napravljen je u četiri verzije jer je originalna imala čak osam minuta eksplicitnog hardkor seksa zbog čega nije mogao da se distribuira u bioskopima širom sveta.
02.04.2026
15:15
Glumica Meril Strip još jednom je dokazala zašto nosi titulu najveće svih vremena, ali ne samo zbog glume, već i zbog neverovatne ljudskosti.
02.04.2026
14:12
Britanski pevač i kompozitor Toni Rivers, rođen kao Entoni Tompson, preminuo je u 84. godini od posledica sepse, potvrdio je njegov sin.
02.04.2026
09:10
Danijel Radklif, Makoli Kalkin i Dakota Fening su samo neki od glumaca koji su postali milioneri pre nego što su napunili 18 godina.
02.04.2026
13:49
Velika astrološka promena donosi preokret za ljude koji su ostali verni sebi i svojim principima, čak i kada im nije bilo lako.
02.04.2026
19:00
Napravite vaskršnja jaja sa prirodnim tufnastim dezenom koristeći masline i zeleni čaj.
02.04.2026
21:00
Zdravlje srca je ključno za celokupno funkcionisanje organizma, ali mnogi ljudi zanemaruju prve znake problema.
02.04.2026
19:40
Za prazničnu trpezu možete pripremiti šarene čupavce koji klasičan kolač pretvaraju u veselu vaskršnju poslasticu.
02.04.2026
18:20
Gmail je sada omogućio korisnicima da promene svoje korisničko ime na Gugl nalogu, čime mogu da se oslobode loše odabranih adresa.
02.04.2026
17:40
U rijalitiju Elita 9 došlo je do žestoke svađe između Stanije Dobrojević i Maje Marinković, a u centru sukoba našao se biznismen Predrag Raspopović Peca, poznat kao Peca Vijagra.
02.04.2026
20:31
Novinar i bivši rijaliti učesnik Marko Đedović oglasio se iz bolnice nakon intervencije na želucu, otkrivši detalje zahvata i trenutno zdravstveno stanje.
02.04.2026
19:51
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović oglasio se nakon što je pušten iz pritvora i izneo niz tvrdnji o odnosu sa bivšom partnerkom Kristinom Spalević.
02.04.2026
19:11
Legenda narodne muzike konačno stiže na Tašmajdan: Publika će pevati „Dao bih ovo malo života“, „Anđelija“, „Jedna žena plave kose“ i mnoge druge hitove
02.04.2026
18:58
Bivša rijaliti učesnica Kristina Spalević pokazala je kako izgleda njeno pakovanje za selidbu, objavivši snimke iz stana.
02.04.2026
18:31
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar