PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NJIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)
119. 03. 2026. u 19:58
219. 03. 2026. u 19:58
Vesti
Američki senator Ron Džonson, koga upućeni nazivaju čovekom od najvećeg poverenja Donalda Trampa, rekao je da postoje velike šanse da predsednik SAD uskoro poseti Srbiju! Džonson je poručio i da se Vašington ne protivi mogućem razgraničenju Srba i Albanaca, ukoliko takav dogovor postignu Beograd i Priština.
Američki zvaničnik je posle posete Beogradu istakao da Bela kuća nema crvene linije kada je reč o granicama na Balkanu i da o svemu treba razgovarati. Prema njegovim rečima, Beogradu i Prištini treba dati prostor da budu 'fleksibilni i kreativni' kako bi pronašli rešenje za izuzetno težak problem.
Nema naređivanja
Džonson je rekao da je potpuno svestan da Srbi i Albanci
|
Ohrabrenje za posetu Uvek postoji mogućnost da predsednik SAD Donald Tramp poseti Srbiju. Ja ću to da ohrabrim, ali ne kontrolišem njegov raspored Ron Džonson, američki senator |
neće lako postići dogovor, ali da Vašington sigurno neće naređivati ni jednima ni drugima.
- Rešenje mora doći iz Beograda i Prištine. SAD su tu samo kako bi podržale i ohrabrile rešenje spora. Želimo da obema stranama damo prostor da budu fleksibilne i kreativne, da nađu rešenje za izuzetno težak problem. Mi nismo ovde da bismo diktirali o čemu treba diskutovati, šta treba razmotriti i kakvo konačno rešenje treba da bude - naveo je Džonson, koji se osvrnuo i na balkansku politiku nemačke kancelarke Merkel.
- Rekao bih da Nemačka jeste povukla crvenu liniju kada pričamo o promenama granica između Srbije i Kosova, ali mi nismo to uradili i ne nameravamo. Podržavamo dijalog koji predvodi Evropska unija, ali ne podvlačimo nikakvu crtu, ne postavljamo uslove - kazao je Džonson u intervjuu za Radio Slobodna Evropa.
Američki zvaničnik dodao je da će raditi na tome da predsednik Tramp za vreme svog prvog mandata poseti Srbiju.
- Uvek postoji
|
Velika šansa za državu Trampova poseta bila bi jako važna jer bi pružila šansu da još više poboljšamo odnose sa Vašingtonom Jelena Vukoičić, politikolog |
mogućnost da Tramp poseti Srbiju. Ja ću to da ohrabrim, ali ne kontrolišem njegov raspored - rekao je Džonson.
Komentarišući sve ove navode, politikolog Jelena Vukoičić kaže da su ovo važne i ohrabrujuće poruke jer bez Amerike nema rešenja kosovskog problema.
- Trampova poseta Srbiji bila bi jako važna jer bi pružila šansu da još više poboljšamo odnose sa Vašingtonom. Ti odnosi se inače kreću uzlaznom putanjom, ali i dalje opterećeni teškim nasleđem naše bliske prošlosti u kojoj smo, nažalost, imali ovu veliku svetsku silu za neprijatelja - kaže Vukoičićeva.
Stevica Deđanski iz Centra za razvoj međunarodne saradnje podseća da su promene politike SAD prema Balkanu počele dolaskom Trampa na vlast.
- U prošlosti su Srbi bili uvek krivi za sve. Ali ta politika gubi uporište svuda. Oni koji su napravili 'Oluju', šiptarsku plemensku državu na Balkanu i bombardovali Srbiju odlaze u prošlost. Trampov dolazak je fantastičan događaj koji bi mogao da resetuje naše odnose. Mi smo mala, ali ponosna i čvrsta zemlja koja zna da ceni prijateljstvo. Konačno se pojavljuje nada... - podvlači Deđanski.
|
Senator Kadik: Kosovo je važno za perspektivu Srbije Francuski senator Olivije Kadik izjavio je da je rešavanje razlika između Srbije i Kosova suštinsko pitanje za stabilizaciju Zapadnog Balkana i realizaciju evropskih perspektiva naše države. - Napori koje je Beograd uložio da bi se došlo do napretka uočeni su i u EU. Predsednik Makron u potpunosti podržava proces i napore obe strane. Francuska smatra da je na obema stranama da dođu do sporazuma i razmotre sve moguće opcije koje će dovesti do rešenja i osnažiti stabilnost regiona... - rekao je Kadik. |
Američki zaokret
Profesor Fakulteta bezbednosti Zoran Dragišić ubeđen je da rešenja za Kosovo nema bez sile kakve su SAD.
- Američki pristup jeste realan i daje podršku predsedniku Vučiću. Izuzetno je važno da je predsednik Srbije taj od koga se očekuje da nađe rešenje. Početkom ove godine Vašington je odbijao bilo kakvu ideju da se rešava kosovski problem uz obrazloženje da je priča završena, a danas govore kako treba da se nađe rešenje. Dakle, pomerili smo čitavu tu priču znatno nabolje... - zaključuje Dragišić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo Igor Ćurčić započeo je emisiju stihovima koje je napisao za ovu priliku.
19.03.2026
16:11
Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.
19.03.2026
12:04
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
16.03.2026
15:49
Zemljotres jačine 1.6 stepeni po Rihterovoj skali upravo je pogodio Ub, što je treći zemljotres od jutros.
19.03.2026
15:44
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
19.03.2026
17:00
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
19.03.2026
21:28
Avion Katar ervejza iz Dohe sleteo je večeras u Beograd. To je prvi let posle gotovo tri nedelje prekida, zbog ratnog sukoba na Bliskom istoku.
19.03.2026
20:50
Dvadeseta epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer televiziji ostavila je gledaoce bez daha!
19.03.2026
19:00
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako Informer nezvanično saznaje iz izvora bliskog istrazi, iza njegovog hapšenja stoji FBI.
19.03.2026
22:10
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
19.03.2026
21:00
Zbog smrti Ivana Vijoglavina (35) iz Aradca, čije je telo bačeno u Tisu uhapšene su dve osobe. On je nestao 3. januara ove godine posle boravka u kafani.
19.03.2026
20:27
U eksploziji koja se dogodila u prostorijama crnogorskog Centra za istraživanje svemira (Montenegro Space Research), u Podgorici, povređene su dve osobe.
19.03.2026
19:04
Kod stadiona Tušanj u Tuzli večeras je došlo do upotrebe vatrenog oružja, potvrđeno je za portal Avaza iz Operativnog centra MUP TK.
19.03.2026
20:34
19.03.2026
19:12 >> 19:00
Donald Tramp je ugostio japansku premijerku, Sanae Takaiči i tom prilikom napad na Iran uporedio sa japanskim napadom na Perl Harbor.
19.03.2026
21:30
Evropski lideri odbili su molbe američkog predsednika Donalda Trampa da pošalju snage kako bi obezbedili Ormuski moreuz, jedan od ključnih plovnih puteva za globalni protok nafte, gasa i đubriva.
19.03.2026
21:00
Zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku, vlade zemalaja Evropske unije ove nedelje uvode hitne restrikcije poput racionalizacije goriva i ograničenja brzine na 80 km/h, kako bi zaustavile kolaps energetskog tržišta i drastično poskupljenje benzina.
19.03.2026
20:04
Izrael je izveo prve napade na iransku mornaricu u tom području, saopštio je portparol izraelske vojske, ističući da su pomorske sposobnosti Irana u velikoj meri onesposobljene.
19.03.2026
19:33
Britanski glumac Angus Makfadjen kaže da su Džefri Epstin i "Žuta kuća" čist satanizam i dodaje da mu je drago što se takvi zločini konačno otkrivaju.
19.03.2026
10:37
Legendarni glumac Čak Noris suočava se sa zdravstvenim problemom zbog kojeg je hitno hospitalizovan na Havajima.
19.03.2026
18:09
Jugoslovenski i hrvatski glumac Mladen Barbarić, kojeg je publika decenijama pratila na televiziji i pozorišnim scenama, preminuo je u 73. godini.
19.03.2026
16:31
Pevač Enrike Iglesijas objavio je fotografiju svoje četvoro dece, a mnogi su primetili da svi liče na majku Anu Kurnjikovu.
19.03.2026
14:29
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
19.03.2026
13:56
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
19.03.2026
20:20
Omiljene posne vanilice sa džemom koje se lako prave, a ukus im je toliko bogat da ćete zaboraviti da su bez jaja i masti.
19.03.2026
18:20
Kompanija Gugl najavila je unapređenje operativnog sistema Android koje bi uskoro moglo značajno poboljšati performanse mnogih pametnih telefona.
19.03.2026
17:40
Mačje dlake po stanu mogu biti prava noćna mora, ali linjanje se može kontrolisati pravom negom i redovnim četkanjem.
19.03.2026
17:00
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
19.03.2026
16:20
Ćerka Anabele Atijas i Gagija Đoganija, Nina Đogani, otkrila je kako za razliku od njene porodice nikada ne bi ušla u rijaliti.
19.03.2026
21:42
Bivša rijaliti učesnica Milica Kemez otišla je na tretman laserom, a snimak rezultata nakon tretmana odmah je objavila na mrežama.
19.03.2026
21:10
Rijaliti učesnik Miki Dudić ponizio je pred cimerima Saru Stojanović sa kojom je pre samo dva dana imao intimne odnose.
19.03.2026
20:03
Majka Miljane Kulić Marija Kulić otkrila je da je njen unuk Željko saznao da ima sestru, ali smatra da nema potrebe da se njih dvoje upoznaju.
19.03.2026
19:02
U emisiji "Zvezde Granda" došlo je do prave drame u žiriju, kada je Dragan Kojić Keba ušao u raspravu sa Cecom Ražnatović zbog kandidatkinje.
19.03.2026
18:35
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar