• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Pink.rs

13.02.2019

08:45 >> 09:59

(VIDEO) VUČIĆ NA TV PINK: Uvek ću da razgovaram sa narodom, ali nikad sa Đilasom, Jeremićem i ostalim lopovima!

Vesti

(VIDEO) VUČIĆ NA TV PINK: Uvek ću da razgovaram sa narodom, ali nikad sa Đilasom, Jeremićem i ostalim lopovima!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je specijalni gost televizije Pink u emisiji Novo Jutro! Predsednik Vučić govori o svim aktuelnim temama - pritiscima, izborima, protestima, kao i o pitanjima vezanim za podizanje životnog standarda građana Srbije

 

Sedmi dan kampanje "Budućnost Srbije“ je u toku, a predsednik Vučić je gostujući u "Novom jutru" rekao da su se njegova očekvianja ispunila, jer kako kaže, pokazalo se da je to jako važno za ljude. 

Foto: Printscreen TV Pink

Kako je istakao i ambasador Ruske Federacije Aleksandar Čepurin mu je potvrdio da to radi i predsdnik Rusije Vladimir Putin.

- Čepurin mi je potvrdio da to radi čak i Putin. Vidite sa ljudima koji su njihovi problemi. U Vranju, Surdulici ili Vladičinom Hanu sam bio po ko zna koji put. Znao sam da tamo ljudi teže žive, znao sam šta mogu da zateknem. Danas su me radnici Jumka dočekali uzbuđeno. I tu sam video da se ti ljudi nadaju povećanju primanja, povećanju plata. Kada sam otišao u Radonicu, nedaleko do Trgovišta, gde sam se iznenadio kada sam video kako ljudi rade i zadovoljni su – istakao je predsednik Vučić osvrćući se na kampanju „Budućnost Srbije“.

Foto: Printscreen TV Pink

 - Ljudi rade jer je to način da svoju decu prehrane. To mi je podstrek, da moramo da radimo što više i što duže – rekao je predsednik Vučić i dodao:

- Doneli smo odluku o subvenciji na gorivo, jer to znači za radnika. Mi gledamo da im pomognemo, razgovaramo sa domaćinima kako da im olakšamo - naglasio je predsenik Srbije.

Predsednik se osvrnuo i na sever zemlje, ali kako ističe, do sada se pokazalo da je u Pčinjskom okrugu i dalje teže.

 - Podigli smo Jug, ali planiramo još uvek da ga dižemo. Na jugu je vrela krv, i zahvaljujem na toplom gostoprimstvu, tako nešto sam i očekivao. U Kovinu su pričali da nema ljudi, tamo me je međutim više od 2.000 ljudi sačekalo, to me je iskreno iznenadilo. U Beloj Crkvi me je sačekalo oko 1.000, a u Pančevu je bilo oko 12.000 ljudi. Ja sam to video sa bine i iznanađen sam – kaže predsednik dodajući da je video da ljudi vide ko radi i ko se bori za njih. 

Foto: Printscreen TV Pink

Predsednk se podsetio i predseničkih izbora, koji su pokazali koliko podršku od naroda ima.

 - Pokazali su i ponovljeni izbori koliko me narod podržava. To se i danas dešava. Ja sam se iznanadio u Banatu, kada sam video toliki broj ljudi – priča predsednik Vučić.  

Kometar nekih lidera opozicije da je kampanja „Budućnost Srbije“ „parastos i oproštajna turneja“, predsednik Vučić komentariše rečima da se ti isiti članovi sećaju zapravo svoje prošlosti.

- Nemam ja problem sa tim! Vi ste mnogo bolji i uspešniji, i hajmo na izbore pa ćemo da vidimo šta bi moglo da bude. Imali su šest ili sedam izbornih ciklusa, mogli su da me pregaze. Đorđe Vukadinović je pričao da će da nas pregaze. Ljude ne interesuje vika i dreka, već šta može za njih da se uradi – rekao je predsednik Vučić najavivši nove investicije u Srbiji.

Foto: Printscreen TV Pink

Kako je istakao, razgovor sa ljudima je zapravo važna jer na taj način moguće je utvrditi šta je narodu potrebno.

- Za nas je ključno da držimo zdravu ekonomiju, da to nije stvar partijskih dogovora - rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, sada imamo suficit u budžetu, finansiramo infrastrukturne projekte, završavamo auto-puteve, počinjemo da gradimo put Novi Sad – Ruma – Šabac, Beograd – Zrenjanin – Novi Sad.

- Posle toga nam ostaje mnogo puteva u istočnoj Srbiji, Žagubica – Bor, Majdanpek – Bor, da uradimo dunavsku magistralu… - istakao je Vučić.

Šef srpske države je istakao da je i železnica prioritet i dodao da bi novi investitor trebalo sve da promeni, te da bi ishod pregovora trebalo da bude poznat krajem aprila.

- U vreme socijalnih mreža, najlakše je prodati negativnu emociju, reći nešto loše o nekome. Borite se na internetu, a vi morate da reševate probleme u realnom životu. Da ne pričam koliko ima lažnih profila – dodao je Vučić.

Upitan da prokomentariše delovanje opozicije, Vučić je rekao da on misli da ljudi sve znaju.

- Nisam komentarisao ni za Đilasa. Ja nemam firmu koja ima 500 miliona evra, kao što je bilo u njegovo vreme – rekao je Vučić i ocenio da vređanje profesora Pravnog fakulteta u velikoj meri proizilazi iz nevaspitanja i neznanja.

- Mislim da su neki ljudi nervozni jer su očekivali da potpise na neke papire stavi veći broj ljudi, posebno na Pravnom, Ekonomskom fakultetu… - naglasio je Vučić.

Foto: Printscreen TV Pink

Kako je istakao u vreme socijalnih mreža je teško istaći se, za to morate da psujete najsnažnije, govorite ružne reči, da pretite, to im je potvrda da su važni.

- Kako su krenuli protesti u Beogradu, najsnažnija podrška stiže iz medija u Zagrebu, Sarajevu, Prištini. Prištinski mediji su napravili glavnu vest od protesta 19 ljudi u Gračanici. Zašto se mediji u Zagrebu raduju propasti Vučića? Smeta im što je Srbija snažnija – istakao je Vučić.

- Nije problem što sam ja kriv, mi nismo imali nikakve sukobe od kada sam ja na ovom mestu. To je lična mržnja, žal što nije na mom mestu. Ja to sa lakoćom nosim. Problem je što govorio loše o Srbiji – rekao je Vučić komentarišući izjavu Vuka Jeremića.

Kako je istakao, snaga koju imam u narodu je veća nego Miloševićava, snaga u vojsci je dvostruko veća, ne računajući broj vojnika. Upitan da li je tačno da se sastao sa nekim predsetavnicima SzS, predsednik je naveo da je bilo različiti poziva, ali da on sa njima neće da se sastaje.  

- Hoću da razgovaram sa narodom, sa ljudima, a ne sa ovim lopovima. A zašto ti lopovi nisu u zatvoru? Zato što su oni ceo pravosudni sistem tako postavili… - rekao je Vučić i dodao da se nije uplašio njihovih vešala.

- Ne postoji sila koja će me naterati da razgovaram sa Đilasom, Jeremićem i Obradovićem - rekao je predsednik Vučić.

- Suština te mržnje je što neću da razgovaram sa Đilasom, Jeremićem I Obradovićem – rekao je Vučić i dodao da on nije čovek koji hoće da traži izlaz za sebe da ostane dan duže, već se bori za Srbiju. 

- Hoćete da me smenite? Pa smenite me, ali na izborima! Neka dođu drugi, pa ćete videti u kakav će čabar da nas vrate! Srbija je moj život, ja neću da idem iz zemlje, a nadam se da neće ni moja deca – dodao je predsednik i istakao da se ne plaši i da nema nameru da beži od njih.

Foto: Printscreen TV Pink

Osvrnuvši se na nedavno izlaganje Velimira Ilića koji na veo da Vučića niko neće da primi, on je rekao: "Neće da me prime svi osim onih koji u svetu nešto znače i oni su dolazili u Srbiju kada samo kada sam ih ja zvao"

On je rekao da će u 2019. godinu biti održana skupština SNS na kojoj će doći do promene rukovodstva.

- Naše je da radimo zajedno, da sebe menjamo na bolje, slušamo primedbe ljudi – dodao je Vučić. 

Predsednik Srbije je najavio za ovu godunu dalje značajno povećanje minimalne zarade i da se nada će najmanja plata u Srbiji biti 30.000 dinara, što će se odraziti i na smanjenje siromaštva, kao i povećanje penzija i plata u javnom sektoru.  

Upitan kako komentariše svoje opozicione kolege, da ne brane dovoljno koaliciju, predsednik Vučić je rekao da svako sagledava na svoj način. 

- Ono što ja poštujem u politici je borba. Problem političkih protivnika je da ne kalkulišem. Ako narod želi drugačiju vlast, neka je izabere. Plaše zatvorom, mene to ne plaši. Nikakvu muku sa tim nemam i moja odlučnost i posvećenost u radu je nešto što ih sekira – kaže predsednik gostujući u Novom jutru. 

Foto: Printscreen TV Pink

Predsednik se osvrnuo na vreme vlasti Slobodana Miloševića i Vojislava Koštunice, koji se nisu značajno pojavljivali u medijma, i prokomentarisao da je njegov posao da se bori za Srbiju i da je činjenica da to mediji prenose. 

- Ja se svakog dana borim za Srbiju. Meni to nije problem, jer to je moj posao. Lakše im je da šire lažne vesti, a ja odgovaram na sve i kada treba i kada ne treba. Jeste li nekada u svetu videli da sam obrukao Srbiju- pita se predsednik Vučić, ističući da je od predsednika Rusije dobio iskreno pismo puno prijateljskih poruka.

Govoreći o taksama koje je Priština uvela za proizvode iz Srbijie Vučić je rekao da čeka da se ukinu takse da bi nastavili razgovori i istakao značaj bezbednosti Srba na KiM.

Na pitanje o budućnosti dijaloga Beograd - Priština, predsednik Vučić se zahvalio zapadnim partnerima na podršci.

- Danas postoji jedinstven stav u svetu po tom pitanju. Mene jedino na KiM plaši da se ne krene u neko nasilje protiv Srba. Mi radimo sve da do toga ne dođe. Zato želim da se ukinu takse što pre da bi nastavili debatu. Čekam da se ukinu takse da bi nastavili razgovore! Meni je bezbednost Srba na KiM najvažnija – istakao je predsednik Vučić dodajući da očekuje da će pitanje taksi biti u skupštini u Prištini.

- Za nas je važno da se takse ukinu. Naša šteta je 40 miliona, to je za nas velika šteta – rekao je Vučić, dodajući da ne sumnja da je odnos Prištine i Amerike skladan u globalu.

Upitan na moguću posetu sprskom narodu u dijaspori, predsednik Vučić je rekao da je suština vratiti ih u Srbiju a ne posećivati ih „preko“.

- Mi moramo da podignemo standard u zemlji i da vratimo taj narod ovde. Ja razumem da njima nije lako – dodao je predsednik Vučić. 

Vučić je najavio i skorašnju posetu Užicu i nastavak kampanje "Budućnost Srbije", kao i sutrašnjoj poseti Mačvanskom regionu, gde će deseti put posetiti i Krupanj.


Tagovi:

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set