NIJE VUČIĆ GOVORIO ZA KOGA DA SE GLASA, NEGO RAMA! Dačić razmontirao Mila: NEKAD SI SE PONOSIO SRPSKIM POREKLOM, JE L' SI LAGAO TAD ILI SAD?
Podeli vest
Za razliku od Rame, Haradinaja i drugih albanskih političara, kao i muslimanskih lidera, Srbija, pa ni njen predsednik Aleksandar Vučić, nijednom se nisu mešali u unutrašnja pitanja Crne Gore, izjavio je večeras šef srpske diplomatije Ivica Dačić povodom optužbi koje je predsednik Crne Gore Milo Ðukanović izneo na račun srpskog predsednika i Srbije
- Nije Vučić pozivao građane Crne Gore za koga da glasaju, već Rama i ostali, a to onda, po Milu Ðukanovicu, nije mešanje u unutrasnje stvari. Srbiju pitanje vlasti u Crnoj Gori ne interesuje, interesuju nas samo prava i slobode srpskog naroda koga u Crnoj Gori ima oko 29 odsto, kao i polozaj Srpske pravoslavne crkve, čija imovina i svetinje su bili meta napada crnogorske vlasti - rekao je Dačić za Tanjug.
Predsednik minorne Vojvođanske partije, koja se zalaže za „Vojvodinu republiku“, Aleksandar Odžić je jedini od političara u Evropi čestitao pobedu na crnogroskim izborima Milu Đukanoviću
01.09.2020
22:08
On je istakao da je to legitimno pravo Srbije po svim međunarodnim konvencijama.
- A sve sa ciljem da srpski i crnogorski narod žive u miru i bratskoj slozi kao što su vekovima ziveli. Sramotno je da Milo Ðukanović napada Srbiju i Aleksandra Vučića za mešanje u unutrašnje stvari Crne Gore, dok se on najdirektnije umešao u unutrašnje stvari Srbije, priznavši Kosovo - dodao je Dačić.
Srpski ministar je naglasio i da je vreme da Ðukanović prestane da plaši Crnu Goru navodnim srpskim hegemonizmom, dodajući da je ta taktika propala na izborima.
- Pre 30 godina Milo Ðukanović je izjavio da se ponosi srpskim poreklom i crnogorskom državnošću, da li je lagao tada ili laže sada - rekao je Dačić, dodajući da je ''''to pitanje za narod i građane Crne Gore''''.
- Jedino što Srbija ne da jesu laži o navodnom mešanju Srbije i Vučića i velikosrpskoj politiici. Na kraju, zašto Ðukanoviću smeta, kako on kaže, velikosrpski trougao Beograd, Banjaluka i Podgorica, a ne smeta mu, čak ga i podržava, velikoalbanski četvorougao Tirana, Priština, Skoplje i Podgorica? Svima je to izgleda jasno zašto - poručio je Ivica Dačić.
Ðukanović je u večeras objavljenom intervjuu za Njuzmaks Adria optužio Vučiha za jaku medijsko-političku agresiju Beograda, jer je, kako tvrdi, srpski predsednik "davao jaku podršku velikosrpskom nacionalizmu u Crnoj Gori".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milo je lagao i pre a i sada jer je oduvek za rad velikih para i ličnog interesa radio u interesu Albanaca a to se videlo kada je priznao i KIM.
Sada je posle toliko godina politike povukao katastrofalan potez sa donošenjem zakona o slobodi veroispovesti što ga je koštalo na ovim izborima pa ga je sada sramota da prizna svoju grešku i onda krivca za to traži u Srbiji i Vučiću.
Srbija se nikada nije mešala u izbore drugih država. Milo Đukanović umesto da sebe krivi što je doživeo poraz on okrivljuje Srbiji sramota.Milo izgubio je izbore udarivši na srpstvo i pravoslavlje, to je vrhunac njegove obesti i ludila.Zašto ne prozove Ramu koji je javno rekao da glasaju za Mila.
Sramotno je od predsednika,makar i tako minorne državice kao što je Crna Gora,da za svoj nesupeh okrivljuje druge ljude a naročito Srbiju i Vučića jer ničim nismo uticali na tokove izbora u toj zemlji,da je normalan(a već odavno nije) seo bi sam sa sobom da se preispita zašto gubi podršku
Српску власт интересују само права и слобода српског народа у Црној Гори, као и положај Српске православне цркве која је била мета напада црногорске власти. Циљ је да српски и црногорски народ живи у миру и слози као што су вековима живели. Мило Ђукановић напада Александра Вучића како се меша у унутрашње ствари Црне Горе, а док се он мешао диектно у унутрашње ствари Србије признавши Косово, то је могло, зар не?! А ЈОШ страшније је то што се "годподин" Ђукановић пре 30 година дичио српским пореклом и црногорским држављанством. ПА СРАМОТА! МИЛО, ПАО СИ!!!!
Predsednik minorne Vojvođanske partije, koja se zalaže za „Vojvodinu republiku“, Aleksandar Odžić je jedini od političara u Evropi čestitao pobedu na crnogroskim izborima Milu Đukanoviću
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
Pokušaj atentata na prvog zamenika Glavne uprave Generalštaba Oružanih snaga Rusije, generala Vladimira Aleksejeva u Moskvi, gotovo sigurno će izazvati oštru odmazdu, a meta bi mogao da postane neko iz ukrajinskog bezbednosnog aparata, ocenio je kijevski politički tehnolog Andrej Zolotarev.
Nakon što je napustio rijaliti Exatlon, Jovan Radulović Jodžir ostao je nekoliko dana na Dominikani i tom prilikom stigao da se kladi sa voditeljkom Kristinom Vasić.
Voditeljka Exatlona Kristina Vasić odlučila je da se rashladi dok čeka početak borbe, a muški deo publike ostao je bez teksta kada je pokazala svoje izvajane noge.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
U Srbiji će danas ujutro i pre podne u većini regiona biti prisutna niska oblačnost i magla, koja će mestimično smanjivati vidljivost ispod 200 metara uz slab i promenljiv vetar. Najniža temperatura kretaće se od 0 do 5 stepeni, a najviša od 3 do 10 stepeni.
Rok za podnošenje prijava za upis bespravnih objekata, na osnovu Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima "Svoj na svome" istekao je u ponoć.
Duško G. (56) iz Niša osmislio je plan likvidacije svoje kume Aleksandre Š. (44), kao i plan bežanja, koji je uspeo da sprovede do sela Nozrina gde je uhapšen.
Niš je i dalje u šoku zbog brutalnog ubistva Aleksandre Š. (44), majke dvoje dece, koja je u petak 6. februara, oko 7.30 sati, likvidirana u klasičnoj sačekuši – na kućnom pragu, pred sam početak radnog dana.
Hapšenje dvoje stranih državljana u elitnom beogradskom naselju Senjak ponovo je otvorilo pitanje opasnosti od stranih plaćenika u balkanskim kriminalnim obračunima.
Bivši bokserski šampion Vladimir Kličko, uveren da razgovara sa poljskim zvaničnicima, opisao je ukrajinsku vlast kao duboko ogrezlu u korupciji i priznao da povremeno preuzima ulogu svog brata, gradonačelnika Kijeva Vitalija Klička, na zvaničnim susretima sa međunarodnim partnerima.
Irski ekonomista Filip Pilkington optužio je britanske političke i medijske krugove da pokušavaju da u aferi Džefrija Epstajna veštački konstrušu takozvani „ruski trag“, kako bi skrenuli pažnju sa stvarnih razmera zločina i umanjili političku štetu u Sjedinjenim Američkim Državama.
Rusija je isporučila Alžiru borbeni avion pete generacije Su-57E, čime je ta severnoafrička zemlja postala prvi strani korisnik najnovijeg ruskog lovca, potvrđeno je nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak leta ovog aviona iznad teritorije Alžira.
Stanovnicima Belgorodske oblasti ponuđena je mogućnost privremenog odlaska u druge ruske regione zbog intenzivnih udara ukrajinske vojske, saopštile su regionalne vlasti.
Dok se javnost još bavi porodičnim raskolom Bekamovih, nova porodična drama potresa i dom slavnog kuvara Gordona Remzija. Sukob je izbio nakon venčanja njegove ćerke Holi i olimpijskog plivača Adama Pitija jer se gotovo niko od mladožinjene familije nije pojavio na ceremoniji.
Malo ko zna da legendarna Emilija Popadić u kultnoj seriji "Bolji život" prvobitno nije bila namenjena Svetlani Ceci Bojković, već Dari Džokić, koja je ulogu odbila zbog pozorišnih obaveza.
Sinoć se na Prvom programu RTS-a emitovala poslednja epizoda serije „Radio Mileva", a publici je scena na kraju posebno izazvala emocije, ali i zbunjenost.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Serija "Selo gori, a baba se češlja" vraća se od večeras na TV ekrane. Selo u kom se snimala serija, a koje se za ove potrebe zvalo Petlovac, danas izgleda potpuno drugačije.
Let za London pretvorio se u pravu dramu kada je oženjeni putnik iz reda ispred Rašel Vajld odlučio da se upusti u flert sa nepoznatom devojkom, ne sluteći da ga neko snima.
Influenser i bivši učesnik najvećeg sportskog rijalitija Exatlon Jovan Radulović Jodžir vozi skupoceni Mersedes-Benz G klase čija se cena kreće od 100.000 do 150.000 evra.
Pevačica Lepa Brena osvrnula se na svoju porodicu, koja je godinama u žiži interesovanja javnosti, i iskreno govorila o majčinstvu, snajama i ličnim željama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar