BRNABIĆ SA ŠVAJCARSKIM AMBASADOROM: Srbija zainteresovana za produbljivanje sveukupne saradnje
Podeli vest
Premijerka Srbije Ana Brnabić razgovarala je danas sa ambasadorom Švajcarske Ursom Šmidom o nastavku bilateralne saradnje i jačanju ekonomskih i trgovinskih veza između dve zemlje
Ambasador Šmid je ocenio da su bilateralni odnosi Srbije i Švajcarske dobri, dodavši da bi učestalija razmena poseta na visokom nivou doprinela jačanju odnosa na svim nivoima.
Član Glavnog odbora Srpske napredne stranke (SNS) Petar Petković osudio je danas napade u delu javnosti i pojedinim medijima na premijerku Anu Brnabić
19.02.2021
09:35
On je istakao da su investicije švajcarskih kompanija u Srbiji znatne, istakavši da ima potencijala za nova ulaganja i širenje saradnje, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Šmid je čestitao Srbiji na uspešnom organizovanju i sprovođenju vakcinacije protiv KOVID-19.
Ana Brnabić je rekla da je Srbija zainteresovana za produbljivanje sveukupne saradnje, ocenivši da su ekonomski odnosi tradicionalno dobri i raznovrsni, što otvara prostor za intenziviranje ekonomske i investicione saradnje u narednom periodu.
Premijerka je istakla da je digitalizacija jedan od ključnih prioriteta Vlade Srbije, izrazivši zahvalnost na podršci Švajcarske u tom važnom segmentu jer se pokazalo da je švajcarski model primenjiv u Srbiji i daje odlične rezultate, saopšteno je iz vlade.
Ona je naglasila da je izgradnja naučno-tehnoloških parkova i razvoj sistema dualnog obrazovanja radi jačanja naših privrednih kapaciteta i što većeg zapošljavanja mladih, za Srbiju od posebnog značaja, dodajući da se nada da će saradnja u ovim oblastima biti intenzivirana u budućnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević naručio je pesmu "Luda po tebe" za Elicu Erski, simpatičnu Bugarku i nekadašnju osvajačicu olimpijske bronzane medalje.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije saopštilo je da je u toku proces evakuacije srpskih državljana iz Izraela koji će, kako se navodi, biti transportovani u Egipat, a potom avionom prevezeni za Beograd.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je danas na Kopaonik biznis formu da bi putnički saobraćaj od Beograda do Budimpešte trebalo da počne 27. marta, a cena karte biće 25 evra.
Kompanija Eekspo 2027 d.o.o. Beograd će od maja pokrenuti poslovnu digitalnu aplikaciju namenjenu privrednicima iz Srbije kako bi se povezali sa stranim kompanijama, ostvarile saradnju i kako bi se na taj način otvorila globalna vrata srpskoj privredi.
Dva psa rase Kane korso napala su svoju vlasnicu G. D. (57) sinoć oko 22 časa u dvorištu porodične kuće u Beranskoj ulici na Voždovcu, ostavljajući je da se bori za život u lokvi krvi!
Najmanje 10 ljudi je poginulo nakon što su američke snage otvorile vatru na demonstrante tokom upada u konzulat u pakistanskom gradu Karačiju, javio je Rojters.
Zalihe američkih raketa, uključujući „Tomahavk“, smanjuju se usled sukoba na Bliskom istoku, prenosi televizija Si-En-En, pozivajući se na visokog zvaničnika.
Igrani film "Žetva", inspirisan istinitim događajima opisanim u romanu "Srpsko srce Johanovo" Veselina Dželetovića, u koprodukciji Bandur film-a i TS Media, imaće svoju svečanu premijeru 17. marta u MTS dvorani u Beogradu, nakon čega će krenuti u domaću i međunarodnu bioskopsku distribuciju.
Zahvaljujući posvećenom učešću u programu rehabilitacije za zavisnike od narkotika, ozloglašeni reper Šon Didi Kombs, poznatiji kao Paf Dedi, izaći će na slobodu mesec i po dana ranije nego što je prvobitno planirano.
Srpsko narodno pozorište (SNP) u Novom Sadu saopštilo je danas da su u toku radovi na popravci drenažnog sistema u levom delu nadstrešnice ispred glavnog ulaza u to pozorište i istaklo da nije bilo nikakvog urušavanja niti pada delova nadstrešnice iznad ulaza u to pozorište.
Nakon što je stavio tačku na petogodišnju ljubav sa koleginicom Oliverom Bacić, glumac Miodrag Dragičević spakovao je kofere i sa njihovom ćerkicom Vasilijom otputovao u sunčanu Kaliforniju.
Manekenka Grejsi Bon iz Paname pojavila se na dodeli nagrada "Premio Lo Nuestro" u Majamiju u uskoj zlatnoj haljini, što je na društvenim mrežama izazvalo brojne negativne komentare zbog njenih oblina.
Brižit Makron zabrinula je Francuze kada se nije pojavila na modnoj reviji svoje ćerke u Parizu. Kako je objasnila, imala je operaciju mrežnjače zbog čega ne može da se kreće.
Usvajanje psa nije samo emotivna odluka, već i velika odgovornost koja traje godinama. Stručnjaci su otkrili koje tri rase se smatraju najproblematičnijim za čuvanje.
Pevačica Teodora Džehverović oglasila se na Instagramu snažnim i emotivnim porukama povodom dramatične bezbednosne situacije koja potresa Bliski istok, a čije posledice osećaju i stanovnici Dubaija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar