Lider Stranke Slobode i pravde Dragan Đilas izjavio je danas da nema nameru da ide na poligraf i da na detektoru laži odgovori sa "da" ili "ne" na pitanje da li ima račun na Mauricijusu...
Na pitanje novinarke TV IN da li bi pristao da ide na poligraf, Đilas je odgovorio:
- Mislite na ovaj Vučićev? Nemojte da gubite vreme!
Prethodno je Ðilas ponovio tvrdnje da ne poseduje račun na Mauricijusu, kao i da će podneti krivične prijave protiv onih koji su, kako kaže, falsifikovali dokumenta koja na tako nešto ukazuju i objavili ih.
Ðilas je na današnjoj pres konferenciji precizirao da će prijave podneti protiv glavnog i odgovornog urednika Večernjih novosti Milorada Vučelića, i istraživačkog tima tog lista, kao i Vladanke Malović, šefa informativne službe SNS, za koju kaže da je na nalogu stranke u ponedeljak najavila da će se tekst pojaviti u sredu.
Prijave će, kaže, podneti i protiv ministra finansija Siniše Malog i drugih koji su kako tvrdi iznosili te laži u medijima dva dana, kao i protiv predsednika Aleksandra Vučića.
On je ponovio da je vest da on ima na računu Dojče banke na Mauricijusu netačna, tvrdeći da je Dojče banka na tom ostrvu, po zvaničnoj informaciji njihove Narodne banke, iz decembra 2018. godine, prestala da radi te godine.
Kao potvrdu toga, pustio je audio snimak, na kojem se čuje da ne postoji birani broj, koji je, navodno broj Dojče banke.
Foto: Informer/Marko Đoković
Kako je rekao, nakon što se već iste večeri posle objavljivanja teksta u Novostima oko 22 sata utvrdilo da ta banka ne postoji, neko je, kaže, izašao sa tim da je reč o tome da u "Dojče sekjuriti" na Mauricijusu postoji novac koji vezuju sa njim.
Zatim je pokazao dokument u kojem se, kako kaže, nalazi spisak svih banaka koje su registrovane i rade na Mauricijusu, u kojem nema "Dojče sekjuriti Mauricijus", što, dodaje, znači da to i nije banka.
On je dodao i da je firma Ascanius koja je registrovana na Mauricijusu, sa kojom se on dovodi u vezu, u vlasništvu izvesnog Fareda Sobadara, i da postoji od 2011. godine.
Ðilas je ponovio i da je njegova firma "Multikom open" u Švajcarskoj osnovana i posluje legalno, što, kaže, pokazuje i zapisnik NBS o kontroli te firme, te da u toj zemlji nema privatni račun.
Ðilas je poručio i da od danas neće više odgovarati na pitanja koja su, kako kaže, proizašla iz laži "Vučića i svih njegovih Pilji", aludirajući na poslanicu SNS Biljanu Pantić Pilju jer, kako kaže, neće da se brani od nečega što ne postoji.
Novinari pojedinih redakcija, pokušali su Ðilasu da postave dodatna pitanja u vezi sa računima, ali on odbio da odgovara, uz obajašnjenje da prethodno moraju da mu se izvine za, kako je rekao laži koje su objavili o njemu.
Magazin "Tabloid" Milovana Brkića, čija uređivačka politika promoviše ideje lidera Stranke Slobode Dragana Đilasa, najavio je ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića za 27. mart 2021. godine
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Magazin "Tabloid" Milovana Brkića, čija uređivačka politika promoviše ideje lidera Stranke Slobode Dragana Đilasa, najavio je ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića za 27. mart 2021. godine
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su u novom kombinovanom napadu na Kijev, Kijevsku i Odesku oblast pogođena preduzeća vojne industrije, logistički centri i skladišta goriva koja su, prema tvrdnjama Moskve, korišćena za proizvodnju raketa i dronova, kao i za snabdevanje Oružanih snaga Ukrajine (OSU).
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Srbija se nalazi usred jednog od najvećih infrastrukturnih investicionih ciklusa u svojoj istoriji. Prema podacima Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, do sada je izgrađen 651 kilometar autoputeva i motoputeva, dok se radovi trenutno izvode na još 434 kilometra.
Na magistralnom putu Šabac-Loznica, kojim se posle otvaranja brze saobraćajnice između ova dva grada kreće znatno manje vozila, snimljena je čudna vožnja jednog teretnjaka.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da država prati razgovore između MOL-a i većinskih ruskih vlasnika NIS-a, ali njihov ishod, kao ni eventualne odluke američke administracije, ne zavise od Srbije.
Zorana Mihajlović ističe da je memorandum sa SAD istorijski korak i da će Đerdap 3, hibridni projekat od 2,6 milijardi evra, postati najveća baterija Evrope.
Radoje Zvicer (45), vođa "kavačkog klana" prošle godine dao je čitulju Filipu Kneževiću (36), koji je ubijen tog kobnog 15.jula u Barseloni i to je bio poslednji put da se odbegli vođa "kavčana" oglasio od kada je u bekstvu.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio je danas da je nastavio konsultacije sa ukrajinskim vojnim zvaničnicima o situaciji na frontu i daljoj strategiji koja bi trebalo da primora Rusiju da okonča rat pod uslovima prihvatljivim za Ukrajinu.
(IRGC) saopštio je da su dva broda u bila umešana u „incident“ nakon što su pokušala da prođu kroz Ormuski moreuz na ruti koju Teheran smatra nebezbednom.
Pojavio se snimak teške saobraćajne nesreće u Haniji na Kritu, u kojoj su se sudarili vozilo hitne pomoći i putnički automobil nedaleko od gradske bolnice.
Ruske bespilotne letelice "Geranj-4" uništile su logistički centar u Černigovskoj oblasti, koji je ukrajinska vojska koristila za transport vojnog materijala.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Odluka jedne putnice da tokom avionskog leta pojede domaću pečenu piletinu izazvala je veliku raspravu na internetu o pravilima ponašanja u avionu i granici između lične slobode i obzira prema drugim putnicima.
Često možemo čuti savet da je potrebno popiti osam čaša vode dnevno ili da količinu vode treba računati prema telesnoj težini. Nutricionisti su sada otkrili koja je prava formula.
Pravilno pranje borovnica važno je za očuvanje zdravlja i bezbednosti pri konzumiranju. Saznajte najefikasnije načine da ih očistite i uklonite ostatke pesticida, nečistoće i potencijalno štetne bakterije.
Blage opekotine od sunca najčešće se prepoznaju po crvenilu, osećaju toplote i osetljivosti kože. Iako postoji mnogo preparata namenjenih njihovom ublažavanju, pažnju je privukao kućni trik – korišćenje pene za brijanje.
Nekadašnja glumica filmova za odrasle Nevena Milojković, javnosti poznata kao Nevena Hot, potresnim rečima obratila se ćerki koja je tragično preminula nakon saobraćajne nezgode.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.