NAIŠLI SMO NA ZID PRIŠTINE! NA OVAKVOM SASTANKU VUČIĆU SU BILI POTREBNI DEBELI ŽIVCI! Selaković otkrio detalje dijaloga Beograda i Prištine!
Podeli vest
Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković izjavio je danas u Briselu, nakon nove runde dijaloga, da je naša strana naišla na "zid" Prištine i da sa njihovim predstavnicima nije bilo moguće ništa da se dogovori
- Sećam se pregovora pre osam godina, pa mogu da potvrdim ono što je predsednik rekao, da ovakvom sastanku nisam nikad prisustvovao, a to znači da ste imali jedan zid od strane prištinskih predstavnika koji nisu želeli nikakav dogovor - rekao je Selaković za Tanjug.
Beograd je apsolutno spreman za nastavak dijaloga s Prištinom, ali međusobno priznanje nikako nije tema, poručio je direktor Kancelarije za KiM Petar Petković
09.06.2021
18:03
Kako je rekao, pozicija Prištine bila je da miniraju sve, ne računajući ništa što je pregovarano i dogovoreno do dolaska Aljbina Kurtija i njegove partije na vlast.
Za njih je to, dodaje, nešto što ne postoji, a nijedna tema koja je bila pokrenuta, pa i od Miroslava Lajčaka ili Žozepa Borela, nije im bila prihvatljiva.
- Predstavnici EU su imali jedan ozbiljan, fer i korektan odnos, intervenisali su nekoliko puta kada su izricane stvari van pameti... Vučić je Kurtiju jasno rekao da nikada Srbija neće priznati tzv. Kosovo i bukvalno je došlo do detonacije nakon toga - rekao je Selaković.
Dodao je da je Beograd suštinski prihvatio sve predloženo, ali Prištinu suština ne zanima.
- Borel je nekoliko puta pokušao da ih pita - koji je to dogovor neprihvatljiv za vas, šta da se ponovo pregovara? To nijednog puta nije rečeno, jer oni neće da kazu - ovo je za nas neprihvatljivo - kazao je Selaković.
Po pitanju ZSO kažu, dodaje Selaković, da to nije zajednica za Srbe nego protiv Kosova.
Takođe, da su citirali odluku Ustavnog suda tzv. Kosova, pa se pozivali na odluku Međunarodnog suda pravde i slično.
- Jednostavno, ni oko čega sa tim ljudima ne možete da se dogovorite. Vučić ih je zamolio da se ne preduzima ništa što može da izaziva nestabilnost, a oni su se pravili da to ne čuju. Kada su Borel i Lajčak ponovili to, onda je krenula suluda priča da u Miloševićevim crkvama Srbi žele da služe liturgije... - rekao je Selaković.
U tom smislu, istakao je da je sastanak bio izuzetno težak, naporan i napet, a držanje Vučića, i to kako je branio interese, za to su, kaže potrebni državnička mudrost i "debeli živci".
Dodao je da je dogovoren termin sastanka timova na tehničkom nivou, i rečeno da će to biti do 25. jula, a kako će to izgledati, kaže Selaković, to niko ne može da kaže.
- Nismo mi ti koji određuju ko će sedeti sa druge strane stola. Naša pozicija je vrlo jasna, svaki sat razgovora je od nasušne potrebe za Srbe na KiM, za Srbiju - rekao je Selaković.
Ponovio je da je Priština došla na razgovor da bi prekinula svaku vrstu održavanja budućih razgovora, a to ne sme da se dogodi, što je jasno i rečeno.
- Beograd neće biti taj koji će opstruisati dijalog - rekao je Selaković i dodao da su i Borel i Lajčak nekoliko puta rekli da ono što je dogovoreno mora da se ispuni, ali kao da su "govorili u prazno".
Naveo je da postoji ozbiljna zabrinutost, jer su sa druge strane ljudi koji su u stanju da na takav način miniraju ceo proces, mukotrpno vođen 10 godina.
Na pitanje da li očekujemo da EU i SAD nekako da reaguju kako bi otkočile ovu situaciju, Selaković je rekao da se nada da hoće, ali da ne smemo da imamo nikakvu zabludu o tome ko je iznedrio tzv. kosovsku nezavisnost i ko se borio da danas imamo ove razgovore u kojima će se rešavati neki problemi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na ovaj način dokazujete da jednostavno pristajete na sve i sada vas i šiptari ućenjuju. Ostavite se bilo kakvih pregovora dok se ne ispuni ono već dogovoreno. I kada se sve ispuni zeznuće nas. Tek kad priznate kosovo kao državu onda će se pritisci pojačati iz razloga što Kosovo postaje priznata država i vi nemate pravo mešanja u unutrašnje stvari suverene države. Navlače nas na tanak led i tek ćemo kasnije osetiti šta su nam spremili. Zamrznuti pregovore na 50 godina, doćiće povoljnije vreme za Srbiju. Nije mi jasno zašto žurite kada njima gori pod nogama i mole da ih priznamo. Eto i Montgomeri nas savetuje pozitivno, poslušajte ga. Ostavite se EU, pa zar ne vidite da je i ona protiv nas i čeka samo još da priznamo kosovo kao nezavisnu državu.
Beograd je apsolutno spreman za nastavak dijaloga s Prištinom, ali međusobno priznanje nikako nije tema, poručio je direktor Kancelarije za KiM Petar Petković
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Osuđenik Albanac uspeo je da pobegne iz zatvora u Milanu tako što je izveo bekstvo u filmskom stilu, vezavši čaršave za rešetke na prozoru ćelije, prenose danas italijanski mediji.
Donald Tramp Mlađi izjavio je na forumu u Dohi da ukrajinske vlasti šalju „siromašne seljake“ na front, dok su bogataši, kako tvrdi, odavno napustili zemlju.
Kineski vojni avioni dva puta su usmerili radar za navođenje oružja na japanske F-15 jugoistočno od Okinave, izjavio je ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
Ažurirana Strategija nacionalne bezbednosti SAD liči „na pokušaj okretanja ogromnog broda“ koji je dugo išao po inerciji, napisao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev na društvenim mrežama.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar