BROJKE ĆE BITI ZABRINJAVAJUĆE ZA MESEC I PO DANA! Vučić o obaveznoj vakcinaciji u Srbiji: SUTRA BIH TO URADIO! Video
Podeli vest
redsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da je on lično pobornik ideje o obaveznoj vakcinaciji za pojedine kategorije stanovništva, što je u Francuskoj pravilo za zdravstvene radnike, ali da u Srbiji tako nešto nije moguće zbog Ustava koji to brani, jer bi predstavljalo kršenje ljudskih prava
Generalni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da četvrti talas korona virusa u Srbiju može da dođe i pre jeseni
06.07.2021
09:01
Vučić je, takođe, naveo da će 50 odsto vakcinisanih punoletnih Srbija preći u naredna dan ili dva, te i upozorio da broj zaraženih raste oko 20 odsto na nedeljnom nivou, što nije zabrinjavajuće sada ili sledeće sedmice, ali će biti itekako zabrinjavajuće za mesec i po dana.
Upitan da li Srbija može da prati Francusku ili Grčku po pitanju obavezne vakcinacije za pojedine kategorije stanovništva, ili će možda digitialni sertifikat biti potreban za ulazak u klubove, bioskope, pozorišta, Vučić je primetio da je Nemačka pokušala nešto slično što i Francuska, pa odustala zbog ljudskih prava.
"Imamo Ustav u kojem su svi ravnopravni. Kako da kažem bilo kome, šta god mislio, a pobornik sam vakcinacije, da možete da uđete u šoping mol ako ste vakcinisani, a ne možete ako niste? Kako onda da odbranim Ustav, iako ne krijem šta mislim o onima koji ne žele da prime vakcinu", upitao je Vučić.
"Nije to tako jednostavna stvar", konstatovao je predsednik.
Vučić je naveo i da je poslednjih dana više ljudi vakcinisano, oko 5.000 dnevno, što, naravno, nije dovoljno.
"Slaba je vakcinacija, od Tutina, Sjenice, Novog Pazara, to su kao crne rupe do Lajkovca, Mionice, Uba. Ne znam šta je u pitanju, možda ni mi nismo dobar posao obavili", rekao je Vučić.
Foto: printscreen
Kako je rekao, rastu brojevi zaraženih, oko 20 odsto na nedeljnom niovu u poslednjih nekoliko sedmica, što nije zabrinjavajuće ove ili sledeće nedelje, ali biće za mesec i po dana.
Tim pre, podseća, što kreću fudbalske, košarkaške utakimce, svi hoće slobodne hale, a to samo ubrzava širenje zaraze.
"Ako me pitate da li bih lično bio pobornik onoga što rade Makron ili Micotakis, da sutra bih to uradio, ali posoji ograničavajući faktor, Ustav", rekao je Vučić.
On je dodao da je strašna neodgovornost prema svima na onima koji se ne vakcinišu.
"Koliko funkcionera imamo koji se nisu vakcinisali, a danas sam zamolio jednog ministra da se sutra vakciniše... A, oni koji sole pamet svaki dan o svemu, pobornici su najneodgovornijih teorija samo da bi dobili glas, a ja to neću da radim", rekao je Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vakcinacija je jedini spas od ovog ljutog neprijatelja koji već dugo hara našim životima. Ne smemo dozvoliti da se situacija otrgne kontroli već se svi trebamo boriti pre svega za same sebe pa onda i za ljude koji su nama bliski!
Ova korona nimalo nije naivna, ne predaje se tako lako. Ali, ukoliko se mi budemo pridržavaloi svega što nam struka bude savetovala izaći ćemo iz svega kao pobednici.
meni je zabrinjavajuce da pricama o koroni zataskavate vatkansko-izraelsku engleskoamericku masovnu organiziranu elitnu bankarskopoliticku pedofiliju i naravno apsolutni pad britanske jezuitske okrunjene pedofilske rimskosolomonske imperije koja bombardujuci decu uranijumom siluje sve zemlje i ljude sveta .
Korona virus je nacisticki projekat a nacizam i terorizam su proizvodi rimskosolominske venecijanske oligarhije koja napada , siluje , pljacka i teritorije , resurse i destabilizira ekonomiju svojih robova i radnicke klase , najverovatnije da sropska vlada nije srpska nego poput crnogorske rade za britansko rimskosolomonsku sluzbu papa Franciska Solomona Suleimana Kuracdjorjdewitza sa engleaskog pedofilskog dvorca kojimisli da je genetski prioritetan i da mu srpska deca budu dvorske sluge an porobljeni narod da se zovu Servi a porobljena okupirana zemlja da nosi okupatorsku NATO krun na zastavi i velica okrunjenog NATO okupatora , a poroblkjena zemlja da se zove Servija sto u prevodu znaci Slugovija tj. Robovija koja se pridruzuje evropksom lepoldovoj robovlasnickoj nacistickoj uniji Saudijskoj Eurabiji u Brizelu. Nama je jasno da ste vi svi u odelima sa stranih skola placeni kreditima da vrsite genocid nad radnickom klasom , penzionerima , onladinom i naravno nad komunistickim intelektualnim generacijama koji veruju u borbi protiv rimskosolomonskih robovlasnika i zapadnih okupatora .
Nikako obavezno,ko veruje da su vakcine spas u svoj ovoj ujdurmi neka se cepa,mene i moju porodici da niko ne uslovljava,ko se bode nek se neplasi ako veruje da mu je to spasenje..
I odbrana i cuvanja javnog zdravlja je vasa Ustavna obaveza. Prema tome pitanje od znacaja za javno zdravlje je da onemogucite širenje zaraze tako sto ce na mesta velikih okupljanja moci da udju samo vakcinisani i oni koji su prelezali koronu. Ako na gudbalsku utakmicu moze da dodje ko hoce, onda onim koji su prelezali koronu ili su vakcinisani uskracujete slobodu kretanja. Niko ko je prelezao koronu ili je vakcinisan, nece da reskira da ga neodgovorni gradjani dovodi u opasnost zarazivanja i ako su simptomi kod vakcinisanih , blazi.
"Ako na gudbalsku utakmicu moze da dodje ko hoce, onda onim koji su prelezali koronu ili su vakcinisani uskracujete slobodu kretanja" reci da se salis, hahah.
Treba da se vakcinisemo u sto vecem broju, jer samo tako mozemo pobediti ovaj opaki virus, a siguran sam da niko od nas ne bi zeleo da bude ponovo zatvoren.
Narod Srbije pobesneo je zbog najnovijih saznanja o slučaju smrti studentkinje Milice Živković (25), koja je izgubila život 26. marta padom s prozora Filozofskof fakulteta u Beogradu, postavljajući pitanje zašto je blokader iz Bora Marko Andrejević zvani Muta kobne noći pobegao s mesta tragedije.
Iran je obustavio pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama zbog nastavka izraelskih napada i neće poslati diplomatsku delegaciju u Pakistan dok ne dođe do prekida vatre u Libanu.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Veliki petak, najtužniji hrišćanski praznik, kada se sećamo Hristovog stradanja, suđenja pred Pontijem Pilatom, osude na smrt i razapinjanja na Golgoti.
Mnogi vernici koji nisu postili ceo Vaskršnji post, sutra, na Veliki petak, suzdržavaće se od mrsne hrane, pa se postavlja pitanje da li to ima smisla. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da to nije greh, već prvi korak ka sledećem postu.
Kako raste iščekivanje za Ekspo 2027 u Beogradu, Srbija se pozicionira kao globalno žarište inovacija, kulture i međunarodne saradnje, piše nedeljnik iz Juznoafricke republike "Mail & Guardian".
U pucnjavi koja se dogodila, 10. aprila prošle godine, u mestu Štendra kod Milića, Nedžib Budić ubio je svog komšiju Bektu Mujičića, koji je u tom trenutku bio na svojoj njivi.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da Kijev želi raspoređivanje američkih vojnih baza ili zajedničkih baza SAD i Evrope na teritoriji Ukrajine, ocenjujući da bi to predstavljalo važan deo budućih bezbednosnih garancija za tu zemlju.
Rat na Bliskom istoku, 42. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Kineski predsednik Si Đinping izjavio je da Kina „apsolutno neće tolerisati“ nezavisnost Tajvana, ocenjujući da je upravo to glavni izvor tenzija u Tajvanskom moreuzu.
Ukrajinski stručnjaci u više zemalja Bliskog istoka demonstrirali su kako ukrajinski protivvazdušni presretači obaraju iranske napadne dronove „šahed", kao i letelice sa mlaznim motorima, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Glumica Radoslava Marinković je pažnju domaće javnosti privukla seksi scenom u filmu "Žikina dinastija" iz 1985. godine u kojoj je pokazala golu zadnjicu.
Pet je najčešćih načina na koje hakeri dolaze do vaših lozinki i preuzimaju kontrolu nad nalozima. Uz ove konkretne savete bolje zaštitite svoje podatke i povećajte bezbednost na internetu.
Pevač Radiša Trajković Đani isprozivao je poznate koji su nedavno bili zaglavljeni na Maldivima, a sada je Dado Polumenta, koji je bio među njima, odgovorio kolegi.
Pevačica Milica Todorović oglasila se na Veliki petak i objavila duhovnu poruku iako se ne oglašava već dva meseca o skandalu u kojem se našla nakon porođaja.
Pevač Nikola Rokvić baš na Veliki petak podelio je uspomenu na Instagramu iz Jerusalima, gde je posetio čuveno brdo Sion i prostoriju poznatu kao "Gornja soba".
Pevač Arman Morankić u potresnoj ispovesti progovorio je o sinu Erdoanu Morankiću koji je pre dva meseca poginuo u Sarajevu kada je tramvaj izleteo iz šina.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar