Arhimandrit Danilo Trpčevski, iguman manastira Đurđevi stupovi u Beranama, rekao je za TV Prva da nije umesno da se političari bave Crkvom, jer se Crkva okuplja oko Hrista, a Nenad Čanak, koji je takođe bio gost Jutarnjeg programa, se okupio oko svoga Hrista, a to je Milo Đukanović
- Pozdrav svima, najviše pozdrava našem patrijarhu, gospodinu Porfiriju. Hteo bih na početku da kažem da nije umesno da političari govore o jednom crkvenom skupu i o jednom takvom događaju. Da je bilo sreće, Arhijereji, njih 41, koji su došli na ustoličenje na Cetinju bili bi prisutni i oni bi govorili najbolje i najprisnije i najrealnije o događaju koji se dogodio.
- Kako što je ružno da se mi sveštenici bavimo politikom, tako je isto ružno da se i političari bave Crkvom. Jer nama je Hristos glava i mi se okupljamo oko Hrista, a političari se okupljaju oko predsednika, a u ovom slučaju, kaogospodin Čanak koji se okupio oko svoga Hrista, a to je Milo, koji je naravno i nekršten. Mi se okupljamo Hrista i mi služimo u ime Hristovo, a ja u izlaganju Nenada Čanka nijednom nisam čuo da je pomenuo da je nama glava Hristos i da je nama Bog Hristos kome služimo, a ne služimo mi ni Rusiji, ne služimo ni predsednicima, ni političkim strankama, nego naše služenje je služenje Svete božanske Liturgije u hramovima i naravno u poslušnosti nadležnim episkopima, patrijarsima i poštujući njihove odluke, kao odluke koje donosi Crkva, sa prizivom Svetoga duha.
Foto: printscreen TV Prva
- Arhijereji koji su došli, nažalost nisu mogli da dođu na Cetinje, a nažalost su omogućili da dođu i Nenad Čanak i Milo Đukanović i Veljović, kojima tu mesto nije bilo. Po mom mišljenju, trebalo je da dođu arhijereji iz celog sveta. Bilo je malo i nezgodno i sramota da dočekamo goste automobilskim gumama i ostali stvarima. Ne mislim da su to Cetinjani, to su ljudi skupljeni iz cele Crne Gore, koji su nemo poslušni prošlom režimu, koje gonio Crkvu i vladike - rekao je arhimandrit Danilo i dodao:
- Čanak je učen čovek, ali sveti Kozma Etolski, jedan veliki svetac iz 19. veka, je govorio da će zlo doći od učenih ljudi, ne od prostih. Učenje, znanje, je mač sa dve oštrice.
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije rekao je da je predsednik Milo Ðukanović ugrozio verske slobode zarad političke koristi i istakao da onaj koji zloupotrebljava najvišu državnu funkciju, ugrožava samu državu i unižava njen ugled
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Canak ima pravo da kaze svoje misljenje ne vidim koga to moze da ugrozi. Vas je nekoliko miliona nacionalista a on je jedan,nije valjda da vas toliko plasi?
Niko Čanka ne osuđuje zbog mišljenja nego zbog njegovih (ne)dela. Šta će on u Crnoj Gori? . Otišla stara komunjara da napada SPC i njene velikodostojnike jer to tamo može da radi nekažnjeno a ovde bi dobio po prknu.
Obratite pažnju na Čankove reči sa početka razgovora:
"Već trideset godina delimo zajedničke vrednosti" (sa Milom Đukanovićrm i DPS-om).
Zamislite šta su sve podelili. Prema tome, neka budala bi pomislila
da ima Čankovog udela i u granatiranju Dubrovnika.
Možda bi i srpsko tužilaštvo moglo da se zainteresuje za ove
"zajedničke vrednosti".
ja sam da se toj protuvi zabrani gostovanje na svakoj televiziji sa nacionalnom frekvencijom ali dajem za pravo Filipu a i svakom ko ga pozove i kaže mu u lice ko je i štaje obićna ljubska nakaza
Ono što bih voleo da znam, a mediji se naravno time ne bave, je kako se desilo da raspop koji je osnovao tu neku Crnogorsku "pravoslavnu" crkvu, bukvalno do razvoda sa suprugom i time povezanom zabranom bogosluženja, gradi sebi pozamašnu karijeru u Srpskog pravoslavnoj crkvi. Pa taj Miraš Dedeić je prošao sve moguće funkcije u Srpskoj pravoslavnoj crkvi od suplementa u manastiru Ostrog, preko (deviznog) sveštenika u Beču i paroha u Rimu. Tada je oslovljavo svoje sledbenike sa „decom Svetoga Save i potomcima kneza Lazara", držao ostrašćene nacionalističke propovedi da ga je i Mitropolit stišavao i redovno držao pomene Draži Mihailovići i gomili drugih četnika za koje normalan čovek nikada nije ni čuo. Zar se promenio za 180 stepeni preko noći?
SPC i Canak su kolege iz BIA. Od '45 SPC se okuplja oko sluzbe, ali ne Hristu. Ovo je obican performans, udbas Canak glumi demokratu, udbasi iz SPC glume Crkvu, udbas Vucic glumi Predsednika... A nama zivot prolazi...
antihrist canak klanja se svom vrhovnom antihristu,sta je tu cudno.meni licno je cudno koliko se vremena daje u medijama.a on masno laze.a sto se tice njegovog misljenja ono je postalo izlizano.svaki gradjanin ove zemlje kome je stalo do mira i prosperiteta vise ga i ne slusa.on je kazao svoje kada je hteo da vesa na terazijama.ali interesantan je on covek sve privilegije imao je u socijalizmu kao i njegovi roditelji i obilno koristio kako je postao separatista.
Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije rekao je da je predsednik Milo Ðukanović ugrozio verske slobode zarad političke koristi i istakao da onaj koji zloupotrebljava najvišu državnu funkciju, ugrožava samu državu i unižava njen ugled
Propali političar, blokader sa dna kace i vojvođanski separatista Nenad Čanak na najsramniji način je udario na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i to u Sarajevu, gde je otišao da kuka i da se žali na situaciju u Srbiji.
Mađarska je posle izbora ušla u novi politički poredak, a desnica više nema luksuz da živi od stare snage i prethodnih pobeda, poručio je bivši mađarski premijer Viktor Orban.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Glavobolja, povišena temperatura, bolovi u telu, povraćanje glavni su simptomi ebole zbog koje je Svetska zdravstvena organizacija (SZO) u Demokratskoj Republici Kongo i Ugandi proglasila epidemiju.
Farmer Radenko Jeremić iz Salaša Crnobarskog kod Bogatića, ponosni je vlasnik Jablana, najvećeg i najtežeg bika na ovogodišnjem Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu!
Nikola Miljanić (37), sin Milete Miljanića Majka, koji je bio označen kao jedna od vođa kriminalne grupe"Amerika", sahranjen je juče u jednom selu kod Beograda, gde su ga porodica, prijatelji i rodbina ispratili na večni počinak.
Na svirep način, 5. avgusta 2023. godine, ubijen je Dejan Paunović (33) iz sela Klokočevac, u opštini Majdnapek, čije ubistvo je organizovala i isplanirala njegova supruga Slađana sa ljubavnikom Srećkom Milenkovićem i maloletnim M. R. (17).
Na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu, u parkiranom automobilu, pronađeno je telo muškarca, a kako ukazuju prve informacije, muškarac je preminuo prirodnom smrću.
Policija u Kraljevu uhapsila je M. M. (22) iz Kule, osumnjičenog da je na ulici u Vrnjačkoj Banji nakon kraće rasprave mladiću (17) iz tog mesta nožem naneo ubodnu ranu u predelu stomaka.
Na magistralnom putu između Užica i Požege, na deonici kroz Užice, nešto oko 11.30 časova, došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj se jedan automobil prilikom sletanja sa kolovoza "zario" u kanal pored puta.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da Kijev mora da reaguje zbog odluke Vladimira Putina da stanovnicima Pridnjestrovlja pojednostavi dobijanje ruskog državljanstva.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas komentarišući rasprave u Evropi o načinima dijaloga sa Rusijom, da evropski lideri, ukoliko žele kontakt sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, mogu da ga pozovu telefonom.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Guščija mast, nekada nezaobilazan sastojak u svakoj kući. Kroz istoriju je imala značajno mesto u narodnoj medicini, naročito kada je reč o tegobama sa disajnim organima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar