Takozvani premijer lažne države Kosovo, Aljbin Kurti rekao je danas na Samitu EU-Zapadni Balkan na Brdu kod Kranja u Sloveniji, da će se sastati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, prenosi "Euronews Srbija"
06.10.2021
12:02
Velija je na svom Tviter profilu napisao:
"Premijer Kurti sastao se sa predsednikom Srbije Vučićem po treći put u roku od 7 meseci na vlasti. Da li je Vučić "lokalni Srbin" ili je premijer Kurti zaboravio obećanje o dijalogu koji će početi od lokalnih Srba i koji će biti sedmi na listi prioriteta".
Foto: printscreen Twitter
Podsetimo, takozvani premijer lažne države Kosovo, Aljbin Kurti rekao je juče na Samitu EU-Zapadni Balkan na Brdu kod Kranja u Sloveniji, da će se sastati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Kurti je novinarima rekao da će se sa Vučićem sastati u pauzi dve sesije samita, a da će sastanku prisustvovati i nemačka kancelarka Angela Merkel i predsednik Francuske Emanuel Makron.
"Srbija ne priznaje Kosovo, Kosovo ne priznaje Srbiju, a potreban nam je dogovor", rekao je Kurti i naglasio da "evropski fondovi ne idu bez evropskih vrednosti", rekao je Kurti.
Kurti je, uoči Samita, u izjavi novinarima, rekao da je prošlo tri godine od kada je Evropska komisija preporučila viznu liberalizaciju sa Kosovom.
"Velika je nepravda i nedostatak fer odnosa prema građanima da se to još nije dogodilo", poručio je on.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nastavak dijaloga izmedju Beograda i Prištine, uz prisustvo Angele Merkel, mozda donese neko bolje resenje za nas narod na KiM ,sa Albancima je teško pregovarati i dogovoriti ali koliko vidim ,Kurti ce malo da slegne...
Izgleda da će Kurti malo da povuče ručnu i da je uvideo da ne treba bas mnogo da se junaci,ni Srbi nisu mutavi i glupi pa da pristaju na sve sta Albanci žele,video je da mora da se razgovara o problemima i da to bude "dijalog"!ipak!
Takozvani premijer lažne države Kosovo, Aljbin Kurti rekao je danas na Samitu EU-Zapadni Balkan na Brdu kod Kranja u Sloveniji, da će se sastati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, prenosi "Euronews Srbija"
Pripadnici Afričkog korpusa Oružanih snaga Rusije napustili su malijski grad Kidal, nakon što je to uporište bilo opkoljeno hiljadama boraca, navodi se u izveštajima sa terena.
Iran je Sjedinjenim Američkim Državama predao formulu za pregovore u tri faze, prema kojoj bi se najpre razgovaralo o potpunom prekidu rata i garancijama da se sukob neće obnoviti u Iranu i Libanu.
Na obroncima Murtenice, gde se proleće tek budi i priroda još miriše na zimu i hladnoću, skriven među travom i granjem raste smrčak, jedna od najneobičnijih i najcenjenijih gljiva.
Nakon pucnjave na Sedreniku, u kojoj su ranjene dve osobe, porodica i prijatelji povređenih reagovali su na način na koji je slučaj predstavljen u javnosti.
Tužilaštvo za organizovani kriminal Severne Makedonije saopštilo je da je privedeno 14 osoba osumnjičenih za nelegalan uvoz, distribuciju i korišćenje falsifikovanih medicinskih lekova i pomagala za estetske intervencije.
Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju odredio je zadržavanje do 72 sata osumnjičenima T. V. (27) i L. R. (34) iz Mojkovca, nakon saslušanja povodom slučaja brutalnog zlostavljanja muškarca B. M. (28).
U poslednje dve decenije, Balkan je potreslo čak 13 masovnih ubistava u kojima je ugašeno 102 života, a najtužnija činjenica je da su trećina tog broja bila deca.
Prava drama odigrala se danas na auto-putu Miloš Veliki, u smeru od Požege ka Beogradu, kod tunela Laz, kada se zapalio kamion natovaren robom velike vrednosti.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokušava da utvrdi kada je porodica Kola Alena, osumnjičenog za napad tokom večere Udruženja dopisnika Bele kuće, saznala za njegove spise i kada je o tome obavestila policiju u Konektikatu, javlja Si-En-En, pozivajući se na više izvora upućenih u slučaj.
Kina možda pomaže Iranu, ali ne u meri u kojoj bi mogla, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, odgovarajući na pitanje novinara Foks njuza o ulozi Pekinga u aktuelnoj krizi.
Iran je Sjedinjenim Američkim Državama predao formulu za pregovore u tri faze, prema kojoj bi se najpre razgovaralo o potpunom prekidu rata i garancijama da se sukob neće obnoviti u Iranu i Libanu.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Finansijski horoskop za maj donosi dobre vesti za neke znakove, posebno za Bikove, Blizance i Jarčeve, kojima se otvaraju nove prilike za zaradu i stabilnost.
Glumac i slikar Uroš Đurić jedno vreme bio je u ulozi tragača u kvizu "Potera" koji se emituje na Radio-televiziji Srbije. Tokom tog perioda, dogodio mu se jedan nezgodan gaf.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar