
Tanjug
ZORANA LOBIRA PO AMBASADAMA! Stranci, postavite me za premijera! Po svaku cenu želi u vrh nove vlasti!
Zorana Mihajlović voda ambasadore na ručkove i večere, kupuje strancima skupe poklone, sve se nadajući da će je centri moći iz EU i SAD postaviti u vrh nove vlasti
Zorana Mihajlović, ministarka rudarstva i energetike, već nedeljama lobira kod stranih ambasadora da je postave za premijera nove Vlade Srbije!?!



Mihajlovićeva pokušava da uz pomoć stranaca obezbedi sebi najvišu funkciju u Nemanjinoj 11. Ona, kako tvrde njeni saradnici, ne žali novac, pa ambasadorima priređuje skupe gala ručkove i večere i kupuje im vredne poklone!?!
Džaba se troši
Ministarka se nada da će je centri moći iz SAD i EU prepoznati kao pouzdan kadar, te da će izvršiti pritisak na predsednika Aleksandra Vučića da baš nju postavi na čelo nove vlade.
- Zorana poslednjih dana radi na tome da pridobije strane ambasadore. Pravi gala ručkove i večere u njihovu čast, to joj je postao prioritet. Takođe, ambasadore uvek obraduje nekim skupocenim poklonom, ne žali da potroši ozbiljne pare na to... Ona misli da bi joj oni omogućili da postane nova premijerka - prenosi naš dobro obavešteni izvor, koji je insistirao na anonimnosti.



FOTO TANJUG/ZORAN ŽESTIĆ
Osim toga, Mihajlovićeva je počela upadljivo često da gostuje na tajkunskim televizijama, koje istovremeno kriminalizuju predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegovu porodicu!?! I baš u tim medijima Zorana govori kako bi buduća vlada trebalo da izgleda, poručujući da premijer mora da bude iz SNS.
Brnabić: Nije ljudski što je Zorana gostovala na đilasovskim medijima

printscreen
Premijerka Ana Brnabić poručila je da nimalo nije fer ni ljudski što je ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović dala intervju za đilasovsku Novu S.
- Govoriću o tome na stranačkim organima, postoje neke crvene linije. Nije trebalo da gostuje na Novoj S, koja je direktno u vlasništvu tajkuna. To je medij koji najgore govori o predsedniku Aleksandru Vučiću i njegovoj porodici - rekla je Brnabićeva.
Sve ove navode i naša saznanja indirektno potvrđuje predsednik Izvršnog odbora SNS Darko Glišić, koji poručuje da 'ne pada sneg da zaveje breg, već da svaka zverka pokaže svoj trag'.
- Članovi SNS jedva čekaju da ocene svakoga od nas u stranci i sa velikim nestrpljenjem očekuju taj trenutak. A što se tiče onih koji bi preko stranih ambasada da se preporuče za mesto ministra, odmah mogu da im kažem da su se džaba trošili za skupe poklone i gala večere njihovim ekselencijama. Onaj ko misli da pritiscima i ucenama može nešto da iznudi od SNS i Vučića ili je jeo bunike ili nije normalan! Ovo je slobodna država, ovo je zemlja slobodnih ljudi koji su rekli koga žele na čelu države i koji su više nego jasno rekli kako ova naša država treba da se vodi - naglašava Glišić.
Vučić neće dati
Analitičar Dejan Vuk Stanković ocenjuje da praksa pokazuje da Vučić neće dozvoliti strancima da se mešaju u formiranje vlade.
- Ministar se postaje kad vas izabere Skupština, a prethodno se o tome dogovore u vladajućoj partiji ili u koaliciji ako se pravi koaliciona vlada. Svako drugo formiranje je suprotno Ustavu i zakonu demokratije. Ne znam gde to, kada i kako strani ambasadori odlučuju o vlasti, ali pouzdano znam da u vreme predsednika Vučića u Srbiji to nipošto neće biti slučaj! Potpuno sam siguran da će se dogovor o ministrima desiti unutar partije i sa partnerima koalicije, a da će ministar biti izabran u Skupštini pred očima javnosti. Mihajlovićeva ima svoje dobre i loše strane, a o njenom angažmanu će odlučiti njena stranka, ne stranci - zaključuje Stanković.
VLADIMIR ĐUKANOVIĆ - POSLANIK SNS

printscreen
Mi smo nazadni, nedemokratski nastrojeni. Ipak, imamo Zoranu koja nas 'vadi', jer ona je moderna. Prosto nas obasipa demokratijom, otvorena je za medije koji kriminalizuju Vučićevu porodicu, a posebno predsednikovo dete.
Bonus video:
Pošaljite nam vest, fotografiju ili snimak na 0648482459
Pratite nas na društvenim mrežama
PROČITAJTE JOŠ
-
Informer.rs | Četvrtak, 02. 06. 2022.
-
Beta | Četvrtak, 02. 06. 2022.