Kfor i Euleks da budu na oprezu - Srpska lista: Srpski narod razumeo Kurtijeve pretnje
Podeli vest
Srpska lista saopštila je da gomila izgovorenih neistina u Prištini od strane Aljbina Kurtija ne može da prikrije antisrpski karakter njegovog režima.
Oni navode da je srpski narod razumeo pretnje Kurtija upućene iz Brisela i pozvala Kfor i Euleks da budu na oprezu i preduzmu preventivne mere kako se ove pretnje ne bi obistinile.
Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti odbacio je u Briselu sve moguće predloge za normalizaciju odnosa Beograda i Prištine, a ovome su na Informer televiziji govorili narodni poslanik Ljubomir Marić i predsednica Foruma žena sa KiM Vesna Pantović.
16.09.2023
08:58
''Ovo nije priča, već činjenica koju dokazuju aktivnosti njegovog režima, parapolicijskih jedinica i lažnih gradonačelnika koje se sprovode protiv Srba na Kosovu i Metohiji, a posebno na severu u poslednjih nekoliko meseci'', navode iz Srpske liste.
U saopštenju se podseća da je odluka Srpske liste i svih građana da napuste kosovske institucije na severu Kosova doneta apsolutno samostalno a kao posledica "zuluma koje je režim Aljbina Kurtija kontinuirano sprovodio sa ciljem progona srpskog naroda".
"Srbi su napustili institucije i nisu želeli da učestvuju na lažnim izborima jer nisu mogli da trpe da neko upucava nedužne građane, da parapolicijske specijalne jedinice prebijaju i maltretiraju srpski narod, otimaju srpsku zemlju i prave ilegalne baze militarizujući sever Kosova i Metohije, zato što je uz brutalnu silu hapsio nedužne Srbe, a neke i dan danas drži u pritvoru bez ijednog dokaza o krivici, zato što su Srbima ukunili pravo glasa i zabranile održavanje srpskih izbora i referenduma, zato što su onemogućile lečenja i vakcinaciju srpskog naroda, oduzimali lekove i sanitetski materijal te pretili hapšenjem lekarima i zdravstvenim radnicima, zato što su svojom retorikom podsticali etnički motivisane napade na Srbe, njihovu imovinu i Srpsku pravoslavnu crkvu, zato što se nijedan napad na Srbe nije rešio, a napadači dobili zasluženu kaznu, zato što se ne poštuje odluka o vraćanju zemlje manastiru Visoki Dečani, zato što se do danas ne poštuju potpisani sporazumi iz Brisela, posebno po pitanju formiranja Zajednice srpskih opština, ali i poštovanja sporazuma o pravosuđu, policiji, katastru, diplomama.., navodi se u saopštenju.
Sastanak Aljbina Kurtija i Aleksandra Vučića u Briselu nije ispunio očekivanja, jer tzv. kosovski premijer nije da prihvati predloge za normalizaciju odnosa, a za to vreme dogodili su se napadi na Srbe sa KiM. O ovoj temi govorili su direktor "Borbe" Andrija Jorgić i državni sekeretar Lav Pajkić.
U susret razgovoru Aleksandra Vučića i Aljbina Kurtija koji će biti održan u Briselu, gosti u studiju Informer Tv bivši premijer Srbije Nikola Šainović i Danijela Vujičić iz Upravljačkog tima za ZSO govorili su o sastanku koji nas očekuje, ali i o stanju na Kosovu i Metohiji.
13.09.2023
14:32
Srpska lista ističe da sve laži koje je izrekao Aljbin Kurti ne mogu da zamagle istinu koje su svesni svi građani koji svakoga dana trpe njegov zulum, a čega su sve više svesni i predstavnici međunarodne zajednice čiji pripadnici na terenu svakodnevno uočavaju da Kurti jedno priča a drugo radi.
"Govori o demokratiji i vladavini prava a sprovodi autokratiju i gazi sve pravne akte. Pa i danas umesto da deeskalira situaciju, on nastavlja preko svojih poslušnika da podiže tenzije i ugrožava krhki mir kako bi prikrio fijasko svoje politike među svojim glasačima, a preko leđa srpskog naroda. Poručujemo Kurtiju da je srpski narod razumeo njegove pretnje upućene iz Brisela, i da smo svesni da je samo pokazao svoje pravo lice, ali zato pozivamo Kfor i Euleks da budu na oprezu i preduzmu preventivne mere kako se ove pretnje ne bi obistinile i ne bi dozvolilo da Kurti stvori još jedan sukob na tlu Evrope", zaključuje se u saopštenju.
Šta možemo da očekujemo od sastanka Vučića i Aljbina Kurtija, kao i šta tzv. kosovski premijer želi da postigne pritiscima na Srbe, razgovarali smo o ovim temama u Info jutru sa Milanom Vuković iz Centra za društvenu stabilnost i političkim analitičarom Markom Šćepanovićem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Rusija uvek obaveštava javnost o telefonskim razgovorima ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući Trampovu tvrdnju da nastavlja komunikaciju sa ruskim liderom.
Izmenama objavljenim u "Službenom glasniku", Srbija uvodi novu generaciju pasoša sa osveženim dizajnom i unapređenim sigurnosnim elementima, koji bi trebalo dodatno da otežaju falsifikovanje i usklade dokument sa savremenim standardima.
Miloš Bojić iz Ribara kod Šapca putuje biciklom na humanitarno hodočašće do Ostroga da bi pomogao porodici trogodišnjeg Balše Beloice iz Kraljeva da prikupi novac za njegovo lečenje.
Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković obišao je danas radove na izgradnji novog studentskog doma u Nišu, koji će značajno povećati kapacitete za smeštaj studenata.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Samo nekoliko minuta pre nego što je došlo do jezivog sudara u kojem je poginulo tri osobe, a jedna teško povređena, na auto-putu Šabac - Ruma kod petlje u Hrtkovcima, na jednoj Vajber grupi stigla je poruka upozorenja.
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Vladimir Putin je na sastanku sa iranskim ministrom spoljnih poslova Abasom Aragčijem u Sankt Peterburgu objavio da je primio poruku od vrhovnog vođe Islamske Republike, Modžtabe Hamneija.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da će razgovarati sa iranskim vlastima posle svoje dvodnevne posete Andori, kao i da će insistirati na ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Princeza od Velsa pojavila se juče na obeležavanju Dana Anzaka u izdanju koje je privuklo veliku pažnju, a mnogi ga već svrstavaju među njene najlepše modne kombinacije do sada.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Muzička diva Jelena Karleuša stigla je na snimanje "Zvezda Granda" gde je prokomentarisala povratak koleginice Zorice Brunclik u takmičenje, a dotakla se i Milana Stankovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar