Pritvor u trajanju do 30 dana određen je i Vladimiru Toliću iz Zvečana, uhapšenom u Banjskoj, koji se nalazi na lečenju u Prištini, potvrdio je za Kosovo onlajn njegov branilac, advokat Miloš Delević.
- On se nalazi u bolnici u Prištini. Na odeljenju ortopedije. Stabilno je, imao je operaciju noge - rekao je Delević.
Tolić se u konsultaciji sa advokatom branio ćutanjem, a Delević je uložio žalbu na odluku suda o pritvoru.
Prethodno je jednomesečni pritvor određen i Dušanu Maksimoviću iz Banjske i Blagoju Spasojeviću iz Severne Mitrovice.
Dušanu Maksimoviću stavljeno je na teret krivično delo "pripremanje terorizma", dok se Blagoje Spasojević sumnjiči izvršenje krivičnog dela "terorizma".
Nikola Elezović, sin jednog od trojice pre nekoliko dana uhapšenih Srba Ilije Elezovića, istakao je da bi nastavak boravka u pritvorskoj ćeliji po život njegovog oca Ilije mogao biti poguban.
Premijer privremenih institucija na Kosovu i Metohiji Aljbin Kurti namerava da sve četiri srpske opštine na severu proglasi "zonom terorista" na duži period, što znači da bi njegovi specijalci mogli da upadaju u kuće i pretresaju bez ikakvog naloga, čega se naš narod i plaši. To bi bio nastavak puzajućeg etničkog čišćenja koje režim u Prištini temeljno sprovodi mesecima unazad.
Teror premijera lažne države Aljbina Kurtija se nastavlja! Vozila sa namirnicima, tačnije hlebom i mlekom, danas nisu puštena da uđu u Banjsku i selo Joševik pored Banjske.
Pravi politički potres dogodio se u Švajcarskoj nakon što je tamošnji parlament po prvi put otvorio javnu raspravu o položaju Srba na Kosovu i Metohiji (KiM), tokom debate o produženju mandata švajcarskog vojnog kontingenta u okviru KFOR-a.
Direktori srpskih osnovih škola iz Kosovske Kamenice , Negovan Vasić, direktor OŠ "Bratstvo" iz sela Strezovce i Dragan Krstić, direktor OŠ "Desanka Maksimović" iz Kosovske Kamenice koji su uhapšeni sinoć, zadržani su u pritvoru 48 sati.
Lažni premijer Aljbin Kurti nastavlja svoj teror nad Srbima, a sad mu je zasmetala i ambulanta u selu Staro Gracko na kojoj su noćas razbijeni prozori.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nikola Elezović, sin jednog od trojice pre nekoliko dana uhapšenih Srba Ilije Elezovića, istakao je da bi nastavak boravka u pritvorskoj ćeliji po život njegovog oca Ilije mogao biti poguban.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Predsednik SAD Donald Tramp otvorio je jedan od najvažnijih američkih rudarskih poslova u Centralnoj Aziji: sporazum sa Kazahstanom o razvoju ogromnih nalazišta volframa, metala koji je ključan za vojnu industriju, rakete, avione, čelik, elektroniku i poluprovodnike.
Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
U Srbiji će danas biti sunčano i veoma toplo, uz slab i umeren istočni i jugoistočni vetar. Najniže temperature kretaće se od 16 do 25, a najviše od 36 do 39 stepeni Celzijusa.
Dete je nastradalo u jezivoj nesreći koja se dogodila u subotu na auto-putu Beograd - NIš kod Paraćina, a u još čak 658 saobraćajnih nezgoda, život je tokom prethodne nedelje izgubilo 7 osoba
Muškarac star 24 godine zadobio je teške povrede kada je automobilom udario u banderu, nakon čega je prevezen u Urgentni centar, rečeno je u Hitnoj pomoći.
Veliki požar na otvorenom prostoru izbio je juče u kasnim večernjim satima, tačnije u 22:29 sati, na području između Komiže i Pothumlja na otoku Visu. Zbog požara su brzo mobilisane sve raspoložive vatrogasne jedinice ostrva.
Kriza goriva u Rusiji više nije lokalni poremećaj, već problem koji je zahvatio veliki deo zemlje. Ograničenja prodaje benzina i dizela, redovi na pumpama, zabrana točenja u kanistere i limiti po automobilu sada se beleže u desetinama regiona.
Ruske snage stigle su na oko osam do devet kilometara od Slavjanska, jednog od ključnih gradova ukrajinske odbrane u Donbasu, a najnoviji snimci sa fronta zapadno od Raj-Aleksandrovke potvrđuju procenu koju je izneo predsednik Rusije Vladimir Putin.
Američka vojna industrija došla je do granice koju više ne može da sakrije: SAD nemaju dovoljno raketa za dug rat visokog intenziteta, a ono što proizvode preskupo je, sporo i teško za nadoknadu.
Predsednik SAD Donald Tramp otvorio je jedan od najvažnijih američkih rudarskih poslova u Centralnoj Aziji: sporazum sa Kazahstanom o razvoju ogromnih nalazišta volframa, metala koji je ključan za vojnu industriju, rakete, avione, čelik, elektroniku i poluprovodnike.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Majka Teodore Džehverović, Gordana Džehverović, komentarisala je aktuelna dešavanja u Eliti 9, te se dotakla odnosa Aneli Ahmić i Asmina Durdžića koji se prethodnih meseci svađaju i iznose prljav veš.
Makedonska pevačica Kaliopi Bukle oglasila se povodom smrti Vladimira Vlade Janevskog, jednog od najpoznatijih makedonskih pop pevača. On je umro u Skoplju u 65. godini posle kraće bolesti, a pevačica se oprostila emotivnim rečima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.