Britanski ministar spoljnih poslova Dejvid Kameron izjavio je danas da će Velika Britanija pomoći tzv. Kosovu da ga priznaju zemlje koje to do sada nisu učinile, kao i da bude priznato u međunarodnim institucijama.
Kameron je to rekao na konferenciji za medije, nakon sastanka sa ministarkom spoljnih poslova privremenih institucija Donikom Gervalom i dodao da London želi da pomogne Prištini u oblasti bezbednosti, ekonomije, vladavine prava i borbe protiv korupcije.
Kameron je podsetio da je Britanija ove godine poslala na Kosovo i Metohiju više od 600 vojnika i da je ponosan na uspeh koji britanske trupe imaju. Stabilnost na Zapadnom Balkanu je veoma važna i Britanija je uložila velike napore u tom pravcu, naveo je Kameron, naglašavajući da je veoma važno osigurati bezbednost za sve zajednice na tzv. Kosovu.
- To je nešto u šta Britanija ove godine ulaže 45 miliona funti. To je nešto veoma važno za naš nacionalni interes. Živimo u svetu velike neizvesnosti, velike nestabilnosti, svetu velikih sukoba i vreme je da zemlje poput Britanije podrže naše prijatelje, da blisko sarađuju u našim važnim savezima - rekao je Kameron.
Predsednik minorne Republikanske partije Nikola Sandulović, jedan od Kurtijevih Srba koji otvoreno radi u korist Prištine i lažnog premijera, objavio je na platformi Iks post koji će razbesneti većinu Srba.
Predsednik Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj izjavio je da sve što se dešava na tzv. Kosovu „miriše na izbore“, navodeći da je ABK spremna za izbore i za saradnju sa drugim opozicionim strankama „kako bi se pomogla smena vlade Aljbina Kurtija“.
U pismu specijalnom izaslaniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku, direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izrazio je oštar protest i zabrinutost povodom odluke vlade u Prištini u vezi sa naplatom navodnog duga za struju prema operatoru sistema prenosa i tržišta električne energije KOSTT-u.
Posle zaposedanja crkve u Vinarcu nedaleko od Kosovske Mitrovice gde i dalje obavljaju radove u unutrašnjosti ovog pravoslavnog obekta koji su „proglasili“ katoličkom crkvom, tzv. Ministarstvo kulture u Prištini „stavilo je pod zaštitu“ i crkvu u Gornjem Strmcu u opštini Zubin Potok na severu Kosova i Metohije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik minorne Republikanske partije Nikola Sandulović, jedan od Kurtijevih Srba koji otvoreno radi u korist Prištine i lažnog premijera, objavio je na platformi Iks post koji će razbesneti većinu Srba.
Vest da je general Ratko Mladić preminuo u pritvorskoj jedinici u Hagu, još jednom je pokazala kakvo je pravo lice blokadera koji po društvenim mrežama histerično slave njegovu smrt.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Stefan Ivanović, majstor roštilja iz leskovačke "Kolibe" proglašen je za sveukupnog pobednika 33. Takmičenja majstora roštilja "Miodrag Gligorijević – Dragi Bure" koje je održano u okviru 36. Roštiljijade.
U podnožju Tornika danas je izbio šumski požar, uzrok je nepoznat, a u plamenu se našla borova šuma i suva trava. Vatrgosci su stigli u pomoć meštanima.
Zajedničkom i precizno koordinisanom akcijom Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala (VTK), Bezbednosno-informativne agencije (BIA) i više specijalizovanih jedinica MUP-a, razbijena je "INF Grupa" najaktivnija i najopasnija hakerska organizacija koja je do sada delovala na prostoru Balkana.
Radnici putarskog preduzeća iz Subotice M.K. (36) i B.A. (62) poginuli su jutros oko 7 sati na magistralnom putu između Kljajićeva i Sivca, gde su obavljali putarske radove, kada je na njih naleteo vozač kamiona (30).
Osnovno javno tužilaštvo u Somboru saopštilo je da je određeno zadržavanje do 48 sati S. Đ. (30) osumnjičenom da je jutros na putu Kljajićevo - Sivac, teretnim vozilom udario dvojicu radnika puta, koji su preminuli na licu mesta.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za suzbijanje kriminala, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i Policijske uprave u Novom Pazaru, u saradnji sa Poreskom policijom, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Pazaru, uhapsili su tri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršenjem krivičnih dela poreska utaja i poreska prevara u vezi sa porezom na dodatnu vrednost oštetili budžet Republike Srbije za više od 38,9 miliona dinara.
Predsednik SAD Donald Tramp smanjio je vojne vežbe sa Južnom Korejom, ponovo istakao „veoma dobre odnose“ sa Kim Džong Unom i objavio njihove stare zajedničke fotografije
Više stotina stanovnika španske Seute krenulo je ka plaži El Trampolin u pokušaju da sa nje ukloni migrante koji su se tamo ponovo okupili, uz povike „Ovo je naša plaža“, a policija je morala da se postavi između dve grupe kako bi sprečila direktan sukob.
Francuska mora da se pripremi za mogućnost direktnih i nasilnih neprijateljskih napada na svojoj teritoriji, upozorila je šefica unutrašnje obaveštajne službe DGSI Selin Berton.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Ako mislite da znate koje je najekskluzivnije mesto u Italiji, možda ćete se iznenaditi. Nije reč o luksuznom restoranu, baru ili klubu, već o čitavom ostrvu Monte Kristu. Ovo izolovano mesto toliko je zaštićeno da je pristup posetiocima strogo ograničen.
Zapušen odvod i neprijatan miris mogu biti posledica nagomilane masnoće. Pre nego što pozovete vodoinstalatera, isprobajte jednostavan kućni trik sa sastojcima koje gotovo sigurno već imate.
Ukoliko vam je ostalo nekoliko prezrelih paradajza koji više nisu dovoljno čvrsti za salatu, nemojte ih bacati. Iako su omekšali, i dalje mogu biti odlična osnova za sosove, supe, namaze i brojna druga jela.
Na Jutjub kanalu "Informer portal" večeras od 20 časova očekuje vas nova, dugo iščekivana epizoda emisije "Demanti", a ovoga puta gost je denser Dr Iggy!
Frontmen grupe "Leksington" Bojan Vasković svojevremeno je govorio o dramatičnom periodu kada je zajedno sa majkom i sestrom bio uhapšen pod sumnjom da su pomagali u skrivanju srpskog heroja Ratka Mladića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.