• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

16.08.2024

08:11

Da li su ovi normalni?! Šolakovi mediji i NVO koju finansiraju Amerikanci hoće da zabrane Vučiću da razgovara sa narodom! (VIDEO)

Informer prntscreen

Vesti

Da li su ovi normalni?! Šolakovi mediji i NVO koju finansiraju Amerikanci hoće da zabrane Vučiću da razgovara sa narodom! (VIDEO)

Zoran Gavrilović, direktor organizacije BIRODI, izjavio je za televiziju Nova, koja je u vlasništvu tajkuna Dragana Šolaka, da Aleksandar Vučić po Ustavu “nema pravo da razgovara sa narodom o bilo čemu”.

Gavrilović se pozvao na član 112 Ustava Srbije, u čijoj prvoj tački jasno piše da predsednik “predstavlja Republiku Srbiju u zemlji i inostranstvu”.

- Ustavne nadležnosti predsednika Republike u članu 112 mu ne dozvoljavaju da on bude taj koji će da razgovara sa narodom o bilo čemu - rekao je. 

Inače, jedan od glavnih finansijera Gavrilovićevog BIRODI-ja je američka organizacija NED, za koju je Ministarstvo spoljnih poslova Kine u zvaničnom dokumentu navelo da je prošle godine finansirala nasilne proteste i pokušaj rušenja vlasti u Srbiji.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set