Gujon žestoko odgovorio đilasovcu i opozicionaru: Šta ste vi lično uradili za Kosovo i Metohiju i Srbe u Krajini?
Podeli vest
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon odgovorio je na prozivke đilasovca i opozicionara Nenada Mitrovića na društvenoj mreži "Iks".
- Ne, to znači da pored Kosova i Metohije gde pomažem Srbima u enklavama 20 godina (Dvadeset godina) > 50 humanitarnih konvoja, 53 renovirane škole, 15 izgrađenih farmi i pogona, 600 dece videlo more u kampovima koje organizujem (poslednji bio pre mesec dana) itd; pored toga pomažem i Srbima u Krajini i Federaciji BiH (od 2021). A šta ste Vi lično uradili za Kosovo i Metohiju i Srbe u Krajini? Hvala unapred na odgovoru Nenade Mitroviću - napisao je Gujon na društvenoj mreži "Iks".
Najveće priznanje opštine Drvar, grb grada uručen je danas direktoru Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujonu, za posebne zasluge i podršku srpskom povratničkom stanovništvu u Federaciji BiH. Na svečanom prijemu u opštini Drvar, priznanje Gujonu je uručila načelnica opštine Dušica Runić.
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon oglasio se povodom zločina u Goraždevcu na Kosovu i Metohiji pre 21 godine, kada su na srpsku decu, koja su se kupala u Bistrici, nepoznati napadači otvorili rafalnu paljbu. Ubijena su dvojica dečaka – Ivan Jovović i Pantelija Dakić, a četvoro dece je ranjeno.
13.08.2024
12:28
Не, то значи да поред Косова и Метохије где помажем Србима у енклавама 20 година (Двадесет година) —> 50 хуманитарних конвоја, 53 реновиране школе, 15 изграђених фарми и погона, 600 деце видело море у камповима које организујем (последњи био пре месец дана) итд; поред тога… https://t.co/x0SEtt9wbl
— Arno Gujon (@ArnoGujon) August 18, 2024
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon izjavio je danas da zaštita Srba na Kosovu i Metohiji, ukazivanje na pogubne jednostrane poteze Prišrine ostaju prioritet, kao i da je neophodno da EU proširi postojeće sankcije prištinskim vlastima.
Njegova ekonomska politika godinama unazad nije donela nikakve koristi kosovskim Albancima, a novi izbori se bliže. Nesigurnost svojih politika koje se tiču oblasti svakodnevnog života svih stanovnika na KiM, Kurti nadomešćuje silom na terenu prema Srbima, na taj način kupujući naklonost ekstremnih albanskih elemenata u pokrajini, saopštio je danas Arno Gujon.
Kancelarija za javnu i kulturnu diplomatiju trudiće se da stalnim podsećanjem na ovakve svirepe zločine, spreči da se srpskom narodu koji je kroz svoju istoriju bio prava žrtva genocida, danas nametne epitet genocidnosti, i to od strane onih koji su ove monstruozne zločine i činili, poručio je Arno Gujon.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najveće priznanje opštine Drvar, grb grada uručen je danas direktoru Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujonu, za posebne zasluge i podršku srpskom povratničkom stanovništvu u Federaciji BiH. Na svečanom prijemu u opštini Drvar, priznanje Gujonu je uručila načelnica opštine Dušica Runić.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Uskoro počinje novi krug "Političkog kviza" na Informer televiziji te je pravo vreme da testirate svoje znanje i uključite se u uzbudljivu borbu za milionče!
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
Bela kuća objavila je spisak od 365 uspeha američkog predsednika Donalda Trampa koje je, prema zvaničnom saopštenju, ostvario tokom prve godine svog drugog mandata, među kojima se posebno ističu njegovi posrednički napori u rešavanju rata u Ukrajini.
Slovački premijer Robert Fico obratio se predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen sa zahtevom da Brisel suspenduje "zelenu agendu" koja uništava strateške grane industrije.
Novoimenovani ministar odbrane Ukrajine Mihail Fedorov izjavio je da je jedan od ključnih strateških ciljeva Kijeva u ratu nanošenje gubitaka ruskim snagama brzinom od do 50.000 vojnika mesečno.
Francuski predsednik Emanuel Makron privukao je veliku pažnju svetske javnosti kada se na Svetski ekonomski forum u Davosu pojavio noseći plave pilotske sunčane naočare sa ogledalima, dok se obraćao globalnim liderima i predstavnicima poslovnog sveta.
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
Televizijska novinarka Marina Rajević Savić se emotivnom objavom na Instagramu oprostila od dugogodišnjeg prijatelja Miroslava Mike Aleksića koji je preminuo u nedelju.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Majka Ane Rajković, Nela Cakić, oglasila se na mrežama uz objavu kako je "svaka ćerka ogledalo svog oca". Sada je otkrila da objava nema veze sa njenom ćerkom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar