Ono što je SNS uradio za 12 godina, pojedinci ne mogu za ceo život! Ovo su čisti dokazi da Srbija korača u budućnost (FOTO)
Podeli vest
Srpska napredna stranka proslavila je juče u Vršcu 16 godina svog postojanja. Za vreme njene vlasti u Srbiji su izgrađene stotine kilometara autoputeva, modernizovane su pruge, podignuti novi mostovi, otvorene nove bolnice, a stare obnovljene...
Predsednik Srbije i član Predsedništva Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić izjavio je večeras na skupu u Vršcu gde se obeležava 16 godina od osnivanja stranke da je tada Srbija počela da se budi i da je postojala ogromna nada i ogromna želja ljudi za promenama.
Predsednik Srbije sastao se sa premijerom Poljske Donaldom Tuskom i šefom grčke vlade Kirjakosom Micitakisom večeras u Beogradu, gde će ih ugostiti na zajedničkoj večeri.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na "Iksu" uoči današnje posete premijera Poljske Donalda Tuska i grčkog šefa Vlade Kirijakosa Micotakisa Beogradu.
23.10.2024
15:58
Jedan od najbitnijih i najupečatljivijih projekata ove vlasti je "Beograd na vodi", moderna četvrt koja je nikla u Savamali, prostoru koji je do pre deset godina bio "ukrašen" nelegalnim objektima, šutom i raznoraznim otpadom. Projekat je započet 2014. godine i u okviru njega je izgrađeno više stambenih i poslovnih, ali i rekreativnih, objekata. Luksuzni stanovi sa pogledom na reku, ogroman tržni centar "Galerija", najveći objekat tog tipa u jugoistočnoj Evropi, velelepna "Kula Beograd" i prelepo šetalište Savska promenada uz reku Savu samo su neke od atrakcija koje privlače turiste, ali i same Beograđane.
Auto-put koji će spojiti Beograd sa Crnom Gorom - "Miloš Veliki"
Foto: Shutterstock
Auto-put "Miloš Veliki"
Auto-put "Miloš Veliki" je još jedan projekat od velike važnosti za Srbiju. On povezuje Beograd sa jugozapadnim delom zemlje, a planirano je da se u budućnosti proteže sve do crnogorske granice. Konačna dužina ove saobraćajnice će biti oko 258 kilometara, a u ovom trenutku je funkcionalan deo od Surčina do Pakovraća kod Čačka, dok su ostali delovi u izgradnji. Ova saobraćajnica je od velikog značaja za našu zemlju, prvenstveno zbog lakšeg prometa robe kroz državu, ali i viši stepen bezbednosti u odnosu na stare puteve, što smanjuje broj saobraćajnih nesreća. Takođe, povezanost sa Crnom Gorom će biti od značaja turistima koji će lakše stizati na svoja odredišta.
Klinički centar Srbije rekonstruisan nakon višedecenijskog zapuštanja
Foto: Informer
Klinički centar Srbije
Obnovljeni Klinički centar Srbije je takođe još jedan projekat kojim se SNS može ponositi. Nakon višedecenijskog zanemarivanja ove ustanove, 2018. se krenulo u njenu obnovu, a radovi su završeni 2021. godine. Prethodna velika rekonstrukcija obavljena je 1983. kada je KCS formiran kao nova organizacija pod imenom Klinički centar Medicinskog fakulteta. Ova najnovija modernizacija uključivala je izgradnju nove kule sa 12 spratova i unapređivanje postojećih objekata, što je znatno unapredilo kapacitete i uslove za lečenje pacijenata. Novi KCS ima ukupno 825 bolničkih kreveta, od toga 231 na intenzivnoj nezi, 547 na jedinici poluintenzivne nege i 47 u bolnici za dnevno lečenje. Više od 30 operacionih sala se nalazi u ovoj ustanovi, a opremljena je najnovijim medicinskim instrumentima i aparatima kao što su moderni skeneri, rendgeni i magnetne rezonance.
Železnička mreža je takođe doživela prekopotrebni preporod u proteklih par godina. Brza pruga Beograd-Novi Sad zvanično je otvorena 19. marta 2022. godine, a radovi na njenoj izgradnji su počeli krajem 2017. Dugačka je 74,9 kilometara, a vozovi na njoj mogu dostići brzine do čak 200 kilometara na čas, dok putovanje od jednog grada do drugog traje samo nešto više od pola sata, odnosno 36 minuta. Ova pruga značajno poboljšava povezanost Beograda i Novog Sada, omogućavajući brže i udobnije putovanje. Vozovi koji saobraćaju njom, "Soko", izuzetno je komforan i dobro opremljen, budući da su putnicima dostupni Wi-Fi internet i utičnice za punjenje uređaja, ali je takođe i klimatizovan, pa je putovanje njim prijatno nezavisno od vremenskih uslova. Ime "Soko" je dobio po najbržoj ptici u našoj zemlji što simbolizuje brzinu i efikasnost.
Pored završene brze pruge Beograd-Novi Sad u izgradnji su i Novi Sad-Subotica, Beograd-Budimpešta i Beograd-Niš. Podsetimo, od 1976. do 2012. godine rekonstruisan je 31 kilometar pruga, dok je od 2012. do 2023. rekonstruisano 754, 9 kilometara postojećih pruga.
Nabrojani projekti su samo neki od brojnih koji su već završeni, a pored njih u toku je rad na još bezbroj novih što pokazuje koliko je Srbija napredovala u proteklih 12 godina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Centar za društvenu stabilnost napravio je jednočasovni dokumentarni film "Dosije Vojvodina" koji na detaljan način objašnjava genezu vojvođanskog separatizma, njegove korene i uzroke, njegove najprepoznatljivije protagoniste, kao i njegove najodanije suparnike.
Kada je krajem decembara 2024. godine gostujući na TV Hepi predsednik Srbije Aleksandar Vučić upozorio da kreće frontalni udar na Srbiju i njenu najjaču političku organizaciju - Srpsku naprednu stranku, gotovo da nema opozicionog lidera i njihovih botova koji nisu potrčali da Vučićevu šemu izvrnu ruglu. Pa ipak, Vučićeve reči dobile su potvrdu nepunih dva meseca kasnije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je "nepokolebljiv" u svom sudu da Srbija može i mora da dobije samo srpsku vladu, ukoliko to bude moguće, ističući da Srbiji nisu potrebne vlade nametane sa strane.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa ponudila je Ukrajini da Sjedinjene Države preuzmu kontrolu nad polovinom njenih rudnih resursa, uz mogućnost raspoređivanja američkih trupa na mestima njihove eksploatacije, prenosi En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore iz administracije u Vašingtonu.
Ruske snage intenzivirale su ofanzivu na istočnom frontu, prepolovivši ukrajinske linije odbrane kod Kurahova u oblasti Dnjepropetrovska. Ukrajinski Generalštab objavio je da se broj ruskih napada povećao čak 2,5 puta, pri čemu je tokom dana zabeleženo 250 borbi, a najintenzivniji sukobi odvijaju se u pravcu Pokrovska.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.
Za ulazak u zemlje koje pripadaju Šengen zoni, turistima iz Srbije nije potrebna viza, rekao je Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija - YUTA, ali ipak, napominje, treba obratiti pažnju na to da li željena zemlja ima posebne uslove za ulazak.
Skijaške staze na Kopaoniku su tokom prazničnih dana bile pune, a gosti su stigli ne samo iz Srbije već i iz Rumunije, Bugarske i drugih delova Balkana.
Povodom dana Državnosti u Konaku Kneginje Ljubice izložena je čuvena slika Uroša Predića, koja se inače čuva pod posebnim merama u depou Muzeja grada Beograda.
Na svečanosti povodom Dana državnosti Srbije, predsednik Aleksandar Vučić uručio je Zlatnu medalju za hrabrost „Miloš Obilić“ posthumno ubijenom policajcu Nikoli Krsmanoviću (34) iz Loznice. Odlikovanje je primila njegova majka Ljiljana Krsmanović.
I. N. (69) preminuo je dok su vatrogasci gasili požar na njegovim automobilima u krugu jedne fabrike u Ljukovu. Nesrećnom čoveku izgorela su tri vozila, a onda ga je izdalo srce, saznaje Informer.
Srpska državljanka L. P. (34) priznala je novinarki u kameru da je ubila i zakopala muža u dvorištu porodične kuće u Leptokariji! Šokirana ovim priznanjem, novinarka je posle emisije obavestila nesrećnu porodicu koja je prethodno pet meseci tragala za Kostasom Siamitrasom (58).
Dečak S.S. (15) koji je teško povređen prošle srede u saobraćajnoj nesreći i to kada je, najverovatnije, pretrčavao Zrenjaninski put, preminuo je na Univerzitetsko dečijoj klinici "Tiršova".
Vladimir Vrbaški nije dostupan pravosudnim organima, kao i još dva osumnjičena lica, zbog čega će tužilaštvo predložiti sudiji za pretnodni postupak Višeg suda u Beogradu im odredi pritvor i naloži raspisivanje poternice. Terte se za krivična dela Prevara i Zloupotreba.
Košarkaški savez Srbije je objavio saopštenje u kome se zahvaljuje svima koji su učestvovali u organizaciji Kupa Radivoja Koraća, kao i klubovima učesnicima.
Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos odlučio je da u finišu produžetka sa Partizanom Nikoli Kaliniću poveri najteži zadatak, da čuva fantastičnog strelca Karlika Džonsa, a iskusni as takozvanim "flasterom" onemogućio je reprezentativca Južnog Sudana da donese trijumf crno-belima.
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan ( 89:83) i osvojili Kup Radivoja Koraća, a navijači crno-beli su bili razočarani posle poraza od večitog rivala, pa su žestoko kritikovali pojedine igrače, posebno Dvejna Vašingtona.
Košarkaš Crvene zvezde Miloš Teodosić uleteo je na teren u završnici meča sa Partizanom i pokušao je da smiri navijače crveno-belih, koji su gađali sa tribina Karlika Džonsa prilikom izvođenja odlučujućih slobodnih bacanja.
Rusija je razvila jednu od najnaprednijih sistema za borbu protiv dronova na svetu i rasporedila ga u okolini Moskve kako bi zaštitila grad od ukrajinskih napada.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas, nakon sastanka sa američkim državnim sekretarom Markom Rubijom, da je američki predsednik Donald Tramp "najveći prijatelj kojeg je Izrael ikada imao u Beloj kući", prenosi Rojters.
Ukrajinske specijalne službe sve češće koriste maloletnike za izvođenje sabotaža i terorističkih napada, jer ih je lakše manipulativno regrutovati i teže ih je pravno goniti, upozoravaju stručnjaci. Ova praksa postaje sve učestalija, a mnogi tinejdžeri, umesto obećanog novca, završavaju sa ozbiljnim krivičnim kaznama.
Američki predsednik Donald Tramp iskoristio je reči Napoleona Bonaparte u najnovijoj objavi na svojoj društvenoj mreži Truth Social, napisavši: „Onaj ko spasava svoju zemlju ne krši bilo koji zakon“, javlja Rojters.
Alaedin Alhalabi, 42-godišnji dostavljač hrane sirijskog porekla, postao je heroj u Austriji nakon što je autom zaustavio 23-godišnjeg napadača koji je u Filahu nožem napao prolaznike, ubivši 14-godišnjeg dečaka i ranivši još četiri osobe.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, uručio je odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom obeležavanja Sretenja, Dana državnosti Srbije. Odličje je posthumno dodeljeno i reditelju Miloradu Milinkoviću.
U jednom od svojih intervjua, Siniša Pavić otkrio je da je RTS hteo da zaustavi prikazivanje serije "Bolji život" posle sedme epizode, a otkrio je i kako ju je "spasao"!
Skandal u Holivudu otkriva navodnu tajnu vezu Vil Smita i njegovog prijatelja Dvejna Martina, uz sumnju da je platio dva miliona dolara da prikrije njihov odnos.
Venčanja širom sveta često uključuju neobične, ali vrlo simbolične običaje koji se razlikuju od kulture do kulture. Evo nekoliko najčudnijih i najzanimljivijih.
Biljke mogu pozitivno da utiču na energiju prostora, privlačeći sreću, novac i ljubav. Neke biljke posebno simbolizuju ljubavne veze i romantiku, pa su odličan izbor za dom.
Patike su savršen spoj udobnosti i stila, jer se lako uklapaju u različite kombinacije, od ležernih farmerki do elegantnih blejzera. Evo 6 stilova patika koje se lako uklapaju u svaku odevnu kombinaciju.
Piletina je veoma popularna namirnica i zbog svoje pristupačne cene, ali postoje određeni delovi ovog mesa koje nikako ne treba da jedemo, jer sadrže bakterije i parazite koji mogu negativno uticati na zdravlje.
Snimak sa nastupa Sandre Afrike i MC Stojana na kom je on pokušao da je poljubi u usta, a pevačica to vešto izbegla, postao je hit na društvenim mrežama.
Pevač Bane Mojićević ponovo je zaljubljen, a sa suprugom sa od koje se razveo pre pet godina sada je u dobrim odnosima. Kako je više puta istakao da je znao da će oboje procvetati nakon rastanka, razveo bi se i ranije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar