NEKI SRBI NEĆE, A JAPANAC MOLI ZA VAKCINU! Takakomi biciklom stigao u Niš da bi se vakcinisao, O SRBIJI JE ČUO DOBAR GLAS/FOTO/
Podeli vest
Tridesettrogodišnji Takakomi Asahi iz japanskog grada Osaka, pre tri dana je stigao u Niš u nadi da će mu u ovom gradu biti uslišena molba da primi vakcinu protiv Covida 19.
Mladi Japanac domovinu je napustio pre dve godine, da bi usavršio jezik u Velikoj Britaniji a odatle se otisnuo po Evropi kako bi je bolje upoznao. Vozom, autobusom i biciklom prošao je 27 zemalja, ali mu je pandemija zatvorila mnoge granice, pa je odlučio da se vakciniše.
Danas je na predlog Štaba za vanredne situacije gradonačelnik Кragujevca Nikola Dašić ukinuo vanrednu situaciju na teritoriji grada, koja je proglašena 27. juna prošle godine
11.05.2021
15:27
- Čuo sam da u Srbiji mogu da se vakcinišu i strani državljani pa sam odlučio da dođem. Izabrao sam Niš, s obzirom na to da je to najveći grad na jugu Srbije, pa sam smatrao da ću svoj cilj ovde najlakše ostvariti. Obratio sam se vašoj Vladi, izrazio interesovanje za vakcinaciju preko sajta, ali nikakav odgovor još nisam dobio. Planiram da ostanem ovde dve nedelje, nadam se da ću tokom tog vremena dobiti poziv – kaže Takakomi.
Foto: D.K.
Profesionalni muzičar koji je u domovini predavao bas gitaru u muzičkoj školi, kaže da bi bio spreman i da plati vakcinu iako priznaje da raspolaže skromnim sredstvima.
- Morao sam da plaćam PCR test da bih ušao u Srbiju koji nije nimalo jeftin, u Makedoniji je znatno manja cena, četrdesetak evra... Vakcina bi mi omogućila da nastavim putovanja, ako bih mogao da biram, izabrao bih Astra Zeneku jer volim Englesku ili Pfizer. Platio bih vakcinu ako bi to bilo moguće, bez obzira na to što bi mi to bio značajan trošak.
U Nišu kampujem u jednom parku, a kako sam profesionalni muzičar, sviram u centru grada. Uspeo sam da lepo da zaradim protekla tri dana svirajući gitaru. Međutim, pokvarilo mi se pojačalo, moram da sačekam dve nedelje da stignu delovi za njega. Planiram da to vreme iskoristim da napravim snimke o ovom delu Srbije jer imam svoj You tube kanal, svako popodne sednem u neki kafić i montiram ih.
Iz Niša nameravam da odem u Leskovac, čuo sam da je tamo najbolji roštilj te da imaju festival mesa. Ovde sam tri puta probao pljeskavicu i mnogo mi se dopala pa bih voleo da odem u taj grad gde su prave „originali“ ovih specijaliteta – najavljuje Asahi.
Foto: D.K.
Sledeća zemlja u koju planira da ode je Poljska, jer je tamo izgubio vredan muzički instrument.
- Dobio sam informaciju da su moju profesionalnu gitaru pronašli u vozu, veoma je vredna, pa idem da je uzmem, ali se nadam da ću dobiti vakcinu da ne bih morao i na ulazu u tu zemlju da radim PCR – objašnjava Japanac.
U JAPANU MERE MNOGO STROŽIJE NEGO U SRBIJI
Komentarišući situaciju sa pandemijom u svojoj zemlji, Takaki kaže da su restriktivne mere mnogo strožije nego u Srbiji.
- U Japan nije lako ući, čak ni nama, rigorozne su mere kontrole i domaćih državljana koji dolaze iz inostranstva. U Japanu imam oca i majku, starijeg brata i sestru, ali na sreću, niko od njih se nije zarazio.
Planiram da se krajem godine vratim u svoju zemlju, tamo me čeka devojka sa kojom planiram da odem u Englesku – nabraja mladi Japanac šta će sve uraditi nakon što, kako se nada, dobije vakcinu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
ChuChu
pre 4 godine
Treba čoveku izaći u susret, kad naši neće neka se vakciniše ko hoće, bolje i to nego da propadnu vakcine...
Danas je na predlog Štaba za vanredne situacije gradonačelnik Кragujevca Nikola Dašić ukinuo vanrednu situaciju na teritoriji grada, koja je proglašena 27. juna prošle godine
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da neće dozvoliti da Mađarska bude uvučena u rat i neće davati novac za Ukrajinu, naglasivši da će štititi interese mađarskih porodica.
Profesor blokader Ratko Ristić, inače bivši dekan Šumarskog fakulteta, do srži je raskrinkao političara Vladana Đokića, koji bi trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta, odgovarajući na pitanja kako je ovom čoveku pošlo za rukom da prevari "studente" da bude nosilac njihove liste za izbore, ali i ko mu je pisao govor pročitan s balkona Raktorata.
Profesor blokader Ratko Ristić, inače bivši dekan Šumarskog fakulteta, do srži je raskrinkao političara Vladana Đokića, koji bi trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta, odgovarajući na pitanja kako je ovom čoveku pošlo za rukom da prevari "studente" da bude nosilac njihove liste za izbore, ali i ko mu je pisao govor pročitan s balkona Raktorata.
Predsednik Ustavnog suda Vladan Petrov izjavio je danas da sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem nije razgovora o potencijalnoj kandidaturi za predsednika Republike i dodao da bi bilo neozbiljno da razmišlja o bilo kojoj funkciji bez krajnje opravdanih razloga, imajući u vidu da je nedavno izabran za predsednika Ustavnog Suda.
Profesorka Fakulteta političkih nauka (FPN) Dragana Mitrović ocenila je da je sramno što se Vladan Đokić krije iza "autonomije univerziteta" umesto da podnese odgovornost za smrt studentkinje Milice Živković.
Nataša Kandić, ultra autošovinistkinja sa dna kace, ideolog blokadera i mrziteljka svega srpskog, ponovo je udarila na državu Srbiju i njene institucije!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
U Rožajama je 10. aprila u večernjim satima došlo do teškog incidenta u kojem je jedna osoba zadobila teške telesne povrede, nakon što je napadnuta čekićem na parkingu u gradu.
Dvomesečna beba teško je povređena na Vaskrs 2020. godine u beogradskom naselju Borča, kada je automobil u dvorištu porodične kuće pregazio njenu majku dok ju je držala u naručju, a vozilo je tokom igre pokrenuo njen tada dvogodišnji sin.
Sve veći broj vozila i pojačan intenzitet saobraćaja, posebno u špicu i tokom praznika, ponovo otvaraju pitanje bezbednosti na putevima. Iako su kontrole sve češće, broj prekršaja pokazuje da mnogi vozači i dalje ignorišu osnovna pravila.
Toplica Marković (42) iz sela Krušar kod Ćuprije, ubio je 2010. godine na Vaskrs svoju bivšu devojku Ivanu Stojković (25) i njenu najbolju drugaricu Biljanu Obradović (18).
Rat na Bliskom istoku, 44 dan. Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država, Džej Di Vens, potvrdio je da višesatni pregovori sa iranskom delegacijom nisu rezultirali postizanjem sporazuma. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin čestitao je Vaskrs pravoslavnim hrišćanima i svim građanima Rusije koji obeležavaju praznik Hristovog vaskrsenja po julijanskom kalendaru, saopšteno je sinoć iz Kremlja.
Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto poručio je danas da je ulog parlamentarnih izbora koji su jutros počeli u toj zemlji da Mađarska ostane izvan rata u narednim godinama.
Za Ribe, Vage i Strelčeve počinje poseban period na ljubavnom planu, a od 13. aprila pred njima su uzbudljiva dešavanja i nova poznanstva koja mogu prerasti u nešto mnogo ozbiljnije.
Voditeljka Jovana Jeremić je u ekskluzivnom razgovoru za Informer otvoreno govorila o trudnoći i emotivnoj vezi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar