• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: informer.rs/balkans.kp.ru/daily

21.05.2018

10:22

RUSIJA BRANI KRIMSKI MOST s kopna, s mora, pod vodom, iz vazduha i - IZ SVEMIRA!

Vesti

RUSIJA BRANI KRIMSKI MOST s kopna, s mora, pod vodom, iz vazduha i - IZ SVEMIRA!

Podeli vest

Strateški objekat koji povezuje poluostrvo sa ostatkom zemlje je zaštićen na kopnu, vodi, pod vodom, u vazduhu

Pitanje zaštite najdužeg mosta u Rusiji je postalo posebno aktuelno nakon pokušaja ukrajinskih nacionalista da izvrše diverziju, a takođe i zbog terorističkih i ekstremističkih pretnji.

Sve ovo može izgledati ludo, ali, sudeći po paranoji suseda, mogu se očekivati bilo kakve provokacije.

Još dok je objekat bio u izgradnji, dobio je status strateškog, pa bi 19 kilometara autoputa koji povezuje Krim sa kopnom Rusije trebalo bi da ima najviši stepen zaštite (kao u nuklearnim elektranama).

Oni koji žele da pređu most će već iz daleka prilazeći mu biti pod visokim merama obezbeđenja. Za zaštitu mosta biće odgovorno nekoliko specijalnih jedinica, podređenih jedinstvenom štabu. To predstavlja jedan zatvoren sigurnosni sistem, kome je vrh u svemiru, a dno na dnu mora.

pixabay.com

Odbrana s neba

Iz kosmosa će most pratiti on-line posmatrački satelit, dok će vazdušni prostor iznad krimskog mosta redovno češljati avioni Su-27, vazduhoplovstvo Južnog vojnog okruga i Crnomorske flote. 

Printscreen You Tube

Na zemlji

Na obe strane Kerčkog prolaza, most čuva najbolja kopnena oprema, uključujući i protivvazdušni sistem rakete S-400 "Triumf",koje su namenjene za odbranu od udara krstarećih, aerobalističkih i balističkih raketa taktičkih i operativno-taktičkih rakete iz vojnog aviona, taktičkih i strateških aviona, i anti-raketni kompleks-top "Carapace C1" namenjen za protivvazdušne odbrane objekata.

Public

Na Krimu se nalazi i kompleks priobalnih raketa "Bal", koji je namenjen za kontrolu teritorijalnih voda i zaštitu pomorskih baza.

Stotine kilometara vazdušnog prostora oko mosta tokom dana skenira radar iznad horizonta "Suncokret", koji upozorava čak i na one predmete koji se, prema svim zakonima fizike, ne mogu primetiti. A radarska stanica iz Voroneža je još atraktivnija - ona vidi ciljeve na 6000 km duž horizonta i 8000 km vertikalno.

Odbrana na moru

Krimski most će čuvati ratni brodovi Crnomorske flote Ruske Federacije. Na primer, mali raketni brodovi poput "Štil".

Pored toga, na Krimu, posebna morska brigada Rosgvardija, koja će se nalaziti u blizini Kerčkog prolaza, opremljena je anti-sabotažnim čamcima tipa Gračonok. Brod poseduje mnogo razne specijalne opreme. Navigacioni radar MR 231 "Pala", multifunkcionalni optoelektronski telekompleks osvetljenja u blizini vazduha i nadzor sa površine, automatizovani sistem komunikacije, integrisani Bridge sistemi "most-21980", detekciju sonara podvodne diverzije snage i sredstva "Anapa", daljinski kontrolisan pod vodom aparat "Falkon" radna dubina od 300 metara, pretraživanje i set-pronalaženje "Kalmar" koji omogućava da se istraži donja površina na dubini od 200 metara pri brzini odova do 8 čvorova.

Odbrana pod vodom

Krimski most ima podvodne oči i uši. Ovaj "fin" je sistem za praćenje vodenog područja i objekata na obali. Podaci iz svih izvora stižu do operatera koji se nalazi na obali. On ima Amulet-P sistem, koji radi na dva načina: ako je saboter udaljen nekoliko stotina metara - signal "Upozorenje" se aktivira, ako je već blizu mosta - "Intenzivno upozorenje".

Kada se detektuje objekat na udaljenosti manjoj od 300 metara, zvučni signal se automatski uključuje - što je upozorenje da je neophodno napustiti ograničeno područje. Ako saboter nastavi da prilazi mostu, na manje od 100 metara, snaga zvučnog signala postaje takva da osoba ne može podneti bol u ušima.

Borba protiv sabotaže u i oko mosta je glavni zadatak borbenih ronilaca Crnomorske flote i specijalne mornaričke brigade Rosgardije.

(VIDEO) VRHUNAC ANTIRUSKE HISTERIJE: Američki mediji pozivaju Ukrajince da NAPADNU KRIMSKI MOST I SRUŠE GA!



Postovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Lala iz Banata

pre 6 godina

То није мост...То је "Анаконда"...!

Politika

TV

Hronika

JOŠ Hronika VESTI

Društvo

AMSS upozorava: Kamioni na Batrovcima čekaju četiri sata
Društvo

AMSS upozorava: Kamioni na Batrovcima čekaju četiri sata

Hladno i maglovito vreme sa temperaturama vazduha koje će i tokom dana biti samo nekoliko stepeni iznad nultog podeljka doneće vozačima u nižim predelima smanjenu vidljvost, poledicu i opasnost od proklizavanja vozila, saopštio je jutros Auto Moto Savez Srbije.

14.11.2024

07:15

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set