"Veliko je zadovoljstvo izvoditi predstavu u Srbiji"! Lara Marins za Informer o "Fantomu iz opere"
Podeli vest
Lara Martins, koja tumači lik Karlote u mjuziklu "Fantom iz opere", otkriva duboku emotivnu snagu svog karaktera i izazove s kojima se suočava na pozornici, ali i u stvarnom životu.
Lara Martins, koja tumači lik Karlote u mjuziklu "Fantom iz opere", otkrila je dubinu svog karaktera, izazove i poruke koje ovaj spektakl nosi. U razgovoru, glumica se osvrnula na to kako doživljava svoju ulogu, povezivanje s likom i izazove koje donosi život na pozornici.
Bridžit Kostelo koja u mjuziklu "Fantom iz opere" igra glavnu žensku ulogu po imenu Kristin, kaže da usamljenost nije dobra za dušu i da pomenuta predstava šalje snažnu poruku u vezi s tim problemom.
Nadim Namon koji u mjuziklu "Fantom iz Opere" tumači glavnog junaka kaže da je Beograd veoma uzbudljv grad i da je pravo osveženje u odnosu na London gde živi i radi.
23.04.2025
10:48
Ako još uvek niste imali priliku da pogledate "Fantoma iz opere" ne brinite - predstavu možete pogledati još 26. i 27. aprila u Plavoj dvorani Centra "Sava".
Kako doživljavate lik Karlote? Da li osećate empatiju prema njoj?
- Apsolutno. Karlota nije samo komični lik, ona je mnogo više od toga. Kroz predstavu publika može da vidi različite nijanse njenog karaktera. Na kraju, gotovo morate da osetite saosećanje prema njoj. Ona je zvezda opere, a onda se iznenada oseti ugroženom od strane jedne balerine, koje su tada važile za najniži sloj među hijerarhijom opere, što je za nju neprihvatljivo. Naravno da je to uzdrmalo Karlotu. I, na kraju, najbolja drugarica joj umire! Ups, to je možda spojler!
Na pozornici Plave dvorane Sava centra danas je priređeno ekskluzivno izvođenje tri partiture iz čuvenog brodvejskog i vestendovskog mjuzikla "Fantom iz opere", koji večeras ima premijeru u Beogradu.
22.04.2025
14:46
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Da li ste gledali film "The Substance"? Glavna junakinja ima sličnu priču kao Karlota. Mislite li da postoji paralela između njih dve?
- Da, sto posto. Nažalost, to je realnost i u našem svetu – u pozorištu, na filmu, pa čak i na društvenim mrežama. Retko kad vidite influensere u 40-im, 50-im, 60-im godinama. Sve je fokusirano na mladost, lepotu i filtere. Sama sam skoro u srednjim godinama i osećam taj pritisak. Teško je takmičiti se sa tim idealima, pogotovo kad vidite promene na svom telu. Sve to može biti izazovno. I da, nažalost, to je borba koju žene još uvek vode.
Starenje kod muškaraca se doživljava potpuno drugačije. Za žene se često kaže da "prolaze svoj vrhunac", dok muškarci takve etikete gotovo nikada ne dobijaju. Nadam se da će se to promeniti, jer zaista žene zaslužuju svet.
Foto: printscreen/Instagram
Lara Martins
Kako biste opisali lik Karlote?
- Ona ima stvarno veliku energiju, i vokalno je vrlo zahtevna. Ima veliki raspon – ide veoma visoko, ali i veoma nisko. To je zaista izazovno, i kada to radite osam puta nedeljno, mislim da je to najteži deo.
Šta vas je ova uloga naučila tokom vremena?
- Naučila me je izdržljivosti – kako da to radim osam puta nedeljno, kako da budem otporna i kako da rasporedim snagu tokom nedelje kako bih mogla da izdržim. U ovom poslu sam već mnogo godina i to je bio veliki izazov, ali i lep razvoj. Naučila sam kako da konstantno pružam kvalitet u svim tim izvedbama.
Šta najviše volite kod "Fantoma iz opere"?
- Mislim da je to sjajna predstava. Ima toliko prelepih elemenata - muziku, kostime, emocije. Ima romantičnih momenata, ali i malo komedije. Pored toga, nosi divnu poruku o prihvatanju različitosti, o ljudima koji možda nisu potpuno integrisani u društvo, ali ipak imaju svoje mesto. To je zaista magična predstava.
Foto: printscreen/Instagram
Lara Martins
Kako vam se dopada Beograd?
- Još nisam imala priliku da istražim grad, ali se radujem da ga upoznam. Deluje kao divno mesto.
U predstavi ima i drame i komike. Kako uspevate da izbalansirate humor i ozbiljnost?
- To je ono što je zanimljivo u ovoj predstavi – likovi su veoma različiti, imaju mnogo nijansi. Karlota je očigledno komičan lik, ali je i ranjiva. Bila je zvezda opere, a onda odjednom oseti da joj baletska devojka preti. U to vreme, balerine su bile vrlo nisko rangirane u hijerarhiji opere. Kao žena, pevačica, zvezda, ona se oseća potpuno ugroženo. Mislim da je publici interesantno da vidi i tu njenu stranu, da oseti ranjivost u njenom karakteru.
Zašto mislite da je ova predstava toliko uspešna?
- Mislim da je uspeh predstave upravo u toj kombinaciji svega – raznovrsni likovi, emocije, muzika, poruke. Ona govori mnogima, bez obzira na uzrast. Privlačna je i mlađima i starijima. To je zaista pametno napisana predstava i mislim da je to ključ njenog uspeha.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Koja vam je omiljena scena i replika vašeg lika?
- Moja omiljena scena je "Prima Donna", posebno u ovoj produkciji, jer je zaista veličanstvena. A omiljena replika? "The things I have to do for my art." ("Stvari koje moram da radim za svoju umetnost.")
Šta očekujete od beogradske publike?
- Nadamo se velikom uspehu! Za nas je ogromno zadovoljstvo što premijerno izvodimo predstavu u Srbiji. Želimo da publika zavoli ovaj spektakl - jer zaista verujem da u ovim teškim vremenima svima treba malo čarolije.
Imate li poruku za publiku?
- Dođite i pogledajte predstavu! Verujte mi, to su dva i po sata čiste magije – prelepa muzika, raskošni kostimi, drama, emocija… Sve ono što nas može makar na trenutak izvući iz svakodnevice prepunе loših vesti. Zaslužujemo svi da se bar na kratko izgubimo u svetu lepote i muzike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bridžit Kostelo koja u mjuziklu "Fantom iz opere" igra glavnu žensku ulogu po imenu Kristin, kaže da usamljenost nije dobra za dušu i da pomenuta predstava šalje snažnu poruku u vezi s tim problemom.
Iran je uputio hitan poziv susednim državama da odmah evakuišu osoblje iz više ključnih naftnih i gasnih postrojenja širom Bliskog istoka, uz upozorenje da bi ti objekti mogli biti meta vojnih udara.
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Blokaderski reditelj Srđan Dragojević, nekada poznat po filmovima koje je stvarao, a danas samo po ostrašćenom "pljuvanju" svega dobrog u državi Srbiji, ostrvio se najstrašnije na, verovali ili ne, veronauku.
Šef odborničke grupe u skupštini grada Kruševca Zoran Tomić i narodni poslanik Milenko Jovanov su na Iks mreži reagovali na laži i besmislice koje je rekao tajkunski opozicionar Dragan Đilas.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić vratila je danas na fabrička podešavanja potrčka tajkuna Dragana Đilasa, Borislava Borka Stefanovića, koji je nju napao zbog reči koje je izgovorila u Briselu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Sutra će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, dok je moguća i pojava kratkotrajne kiše, ali i provejavanje slabog snega na planinama.
Menadžer Grada Beograda Miroslav Čučković izjavio je danas da je TBM mašina za kopanje beogradskog metroa završena u Kini i da će od 20. aprila biti poslata u Srbiju.
Fitnes trener Ivana Vasić je bežeći od rata na Bliskom istoku vozila 3.000 kilometara i za tri dana iz Iraka kolima stigla u Beograd zajedno sa svoja dva psa.
Gorska služba za spasavanje uspešno je realizovala još jednu akciju na Rtnju kada su dve osobe ostale same na planini sa ispražnjenim telefonima i van staze.
Ubistvo vođe baklanskog kartela Živka Bakića naručile su i organizovale vođe kriminalnog klana koje se nalaze van teritorije Srbije, otkriveno je tokom istrage likvidacije koja se dogodila 16. januara u Sopotu.
Telo Nenada K. (58) pronađeno je 16.marta u zgradi u Čačku, a njegov nestanak prijavljen je samo dan ranije. Zbog sumnje da su ga ubili, policija je uhapsila trojicu muškaraca.
Ruski predsednik Vladimir Putin i dalje je otvoren za razgovore o ključnim pitanjima, uključujući energetsku saradnju, a evropske zemlje još imaju priliku da pokažu spremnost za dijalog, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Američki predsednik Donald Tramp protivi se daljim napadima na iransku energetsku infrastrukturu, nakon što je Izrael izveo vazdušne napade na iransko gasno polje Južni Pars.
Kina je započela direktne pripreme za mogući sukob sa Sjedinjenim Američkim Državama u narednim godinama, dok pažljivo analizira rat SAD protiv Irana kako bi otkrila slabosti američke vojne strategije, prenosi Blumberg.
Kuhinjski ormarići mogu brzo postati magnet za mrave, moljce i druge sitne napasti, ali postoji veoma jednostavno rešenje koje je prirodno i jeftino, lovorov list.
Sigurno vam se bar jednom desilo da priključite telefon na punjenje, a baterija se uopšte ne puni. To ume baš da iznervira, ali rešenje je često jednostavnije nego što mislite, a pritom veoma jeftino.
Hroničan umor, nervoza i pad energije mogu biti znak da organizmu nedostaje jedan važan vitamin iz B grupe koji ima veliku ulogu u radu mozga, proizvodnji energije i jačanju imuniteta.
Mlad mesec u astrologiji simbolizuje nove početke, neočekivane prilike i sveže ideje koje dolaze u pravom trenutku. Sledeći put ćemo ga videti 19. marta, a ovaj ciklus posebno će osvežiti energiju i doneti šanse za napredak Ribama, Bikovima i Rakovima.
Putem društvenih mreža pratioci su počeli da spekulišu kako je pevačica Aleksandra Prijović koleginici Barbari Bobak preotela saradnika, a objavljena je i njegova fotografija.
Pevač Uroš Živković govorio je o svom privatnom životu, ali i odnosu sa Milicom Todorović koja mu nije odgovorila na poruku nakon njegove izjave o vezi sa oženjenim.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar