Goran Sultanović je jednom prilikom ispričao da je imao nestašno detinjstvo. Bio je loš đak, a jedan period života družio se sa kriminalcima.
Sultanović je išao u osnovnu školu "Jovan Miodragović", dok se nije napravila škola "Sava Kovačević", a onda je šest godina išao u XIV beogradsku gimnaziju, jer je kako kaže bio jako loš đak.
- Direktorka i profesori su mi nudili da pređem u neku drugu, lakšu školu, ali sam uspeo da se izborim da pohađam školu koja mi je prekoputa. Posle završene gimnazije sam upisao pozorišnu akademiju i to je jedini period mog života, kad sam menjao teritoriju - ispričao je glumac jednom prilokom za domaće medije.
Goranu su se roditelji razveli kada je bio još dečak, a najviše vremena provodio je sa bakom.
- Moji roditelji Milanka i Ragib su se jako rano razveli. Otac je otišao u Crnu Goru da radi, majka što zbog "Kola", što zbog snimanja filmova, dosta je putovala, tako da sam bio prepušten babi i dedi. Što se tiče materijalnog, otac i majka su dosta brinuli o meni; prvi sam imao bicikl u kraju, u dva, tri restorana sam imao uplaćene ručkove i večere. Kod babe sam provodio dan, ali sam noću ostajao sam u svom stanu. I kad je mlad čovek bez kontrole, normalno zapostavlja obaveze - ispričao je glumac.
Foto: ATA Images
Goran Sultanović
Nije voleo da uči i kako je rekao bilo mu je interesantno da isproba mnoge zabranjene stvari.
- Mnogo je zabranjenog voća koje čovek u tim srednjoškolskim godinama hoće da dotakne. Pošto nisam imao problema sa izlascima upoznao sam interesantniju stranu života mnogo pre mojih vršnjaka. Jednostavno nisam učio, a babu i dedu je bilo lako smuvati za sve - iskren je Sultanović.
Ipak ističe da su njegovi nestašluci u poređenju sa današnjim nestašlucima mladih bili suviše naivni.
- U to vreme sam u školi i u kraju važio za mangupa. Znao sam recimo da kod Šoštarićke koja je predavala hemiju padnem u nesvest, a da se prethodno dogovorim sa razredom da me iznesu. Pa ne znam, majka mog drugara Nebojše Jankovića je meni bila razredna, ponekad bi me molila da uđem na čas iz školskog dvorišta gde sam po ceo dan igrao fudbal koji sam obožavao - ispričao je glumac.
Foto: ATA Images
Kako kaže družio se sa jednom generacijom Beograda kojeg više nema.
- Kriminal je možda prejaka reč, ali rano sam upoznao ulicu i njene zakone i pojma nemam šta me je spasilo da ne odem tim stazama. Uglavnom, probao sam i to, ali sam se plašio autoriteta roditelja. Upoznao sam i tu stranu medalje, počev od nekih sitnih krađa do uličnih tuča. Pripadam generaciji koja je znala sve pozornike od Kalenića do Slavije. I oni su znali nas, da tapkamo karte i imamo neke sitne prekršaje. Nisi mogao da napraviš prekršaj, a da se to ne zna. Sećam se kad sam zapalio prvu cigaretu, da mi je baba zveknula šamarčinu, jer joj je komšinica ispričala šta sam uradio. Dakle, nije bilo provere da li pušim, već sam automatski bio kažnjen. To jeste bilo davno, ali staje jedan ljudski vek, pa je gotovo neverovatno da se tako mnogo toga izmenilo u ljudskom moralu za tako kratko vreme - rekao je Sultanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Na društvenim mrežama isplivao je zastrašujući snimak, na kom blokaderke u vidno alkoholisanom stanju govore o "vrhunskoj atmosferi" na blokadi čiji je povod tragedija...
Predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev saopštio je danas da je na sastanku sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem konstatovano da između dve zemlje postoje politički odnosi na visokom nivou, kao i dobre mogućnosti za produbljivanje saradnje u ekonomskoj, energetskoj, investicionoj, realizaciji zajedničkih projekata i drugim oblastima.
Vojnici Regionalne komande Istok (RC-E), u sastavu misije KFOR pod vođstvom NATO-a, sproveli su obuku za transport tereta pomoću helikoptera zajedno sa pripadnicima Oružanih snaga Danske u kampu Novo Selo, sa ciljem unapređenja sposobnosti za bezbedan vazdušni transport opreme i održavanje operacija širom regiona.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od 18. do 31. maja ove godine, sprovodiće VI centralnu akciju pojačane kontrole saobraćaja na putevima u Srbiji.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
Jake policijske snage, uključujući i pripadnike specijalne policije, intenzivno tragaju za Kristijanom Aleksićem (50) iz Drniša, osumnjičenim za ubistvo dostavljača pice (19).
Pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Luka Čaušić posetio je sa saradnicima sedište Uprave za civilnu zaštitu Republike Italije u Rimu koja je pod nadležnošću Predsedništva saveta ministara, odnosno Kancelarije premijera.
Predsednik SAD Donald Tramp upozorio je Iran da "sat otkucava i da bi trebalo da požure, brzo, ili od njih neće ostati ništa", u objavi na platformi Truth Social.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je cilj američko-izraelskih napada na Iran da u toj zemlji “rašire nesigurnost davanjem podrške terorističkim grupama”, dodajući da u tome nisu uspeli.
Predsednik Kine Si Đinping i predsednik Rusije Vladimir Putin razmenili su danas čestitke povodom 10. Kinesko-ruskog ekspa, koji je otvoren u Harbinu, glavnom gradu provincije Heilongđiang na severoistoku Kine.
Supruzi ukrajinskog predsednika, Oleni Zelenskoj, sprema se hapšenje, prenela je ruska novinska agencija RIA Novosti, pozivajući se na neimenovane izvore iz ruskih bezbednosnih i pravosudnih organa.
Kompozitor Goran Ratković Rale kaže da je spreman da ispravi greške iz prošlosti prema bivšoj supruzi i ističe da Ana Nikolić nema nikakve veze sa tim.
Snimak sa slavlja na kom se vidi kako folker Radiša Trajković Đani negoduje zbog ujeda gosta i pokazaju kako se to dogodilo osvanuo je na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar