Dizajnerka Tara Katarina Ćirković (14), na Frankfurtskoj nedelji mode osvojila je posebnu nagradu za talentovane modne dizajnere gde je premijerno prikazala kolekciju "Leptir - spasiti lepotu".
Kolekcija (Butterfly - Save the Beauty) je istakla ne samo lepotu leptirova, već i problem njihovog nestajanja u celom svetu, navela je Aleksandra Kostadinović majka mlade Beograđanke, koja je učestvovala i na Pariskoj nedelji mode, kao do sada najmlađi kreator.
Zato su mediji koji su izveštavali o nedelji mode i Tarinoj reviji, a među njima je bio i Bild, naveli da je kolekcija mlade dizajnerke bila više od modnog događaja - bila je poruka celom svetu da se podigne svest na potrebu očuvanja prirode i vrednosti koje su osnova ljudskog društva, kao što su dobrota, čistota duha i ljubav, istina.
Hanemi Štic Krumer, osnivač nagrade "Frankfurt Stajl avards", koju je mlada dizajnerka osvojila, Taru je izdvojila kao najveću nadu nove modne scene.
Devojčicina majka kaže da je Tari posebnu pažnju uputio i gradonačelnik Frankfurta Peter Fildman, koji je ocenio da je nova kolekcija mlade dizjanerke iz Srbije više od mode.
Predsednica Parlamenta Grada Frankfurta Hilimi Arslaner Galbasi naglasila je da je Tara Katarina dala primer da kultura može značajno da unapredi međudržavnu saradnju.
Kako je navela Galbasi, na taj način mogu se uspostaviti mostovi koji će doprineti budućoj kulturnoj ponudi na globalnoj sceni, jer Frankfurt kao multinacionalni grad veoma polaže na promociju međunarodne kulture.
Frankfurtska nedelja mode bila je prilika da se pokaže potencijal modne i tekstilne industrije Srbije i naših kreativnih industrija.
Generalni konzul Branko Radovanović rekao je da je to bila prilika da razgovara sa čelnicima grada o saradnji Beograda i Frankfurta, pokrajine Hesen i Srbije uključujući i oblast mode, navodi se na sajtu Generalnog konzulata u Frankfurtu.
Prvi ovogodišnji program Karavana Banatske bajke održava se u subotu 24. jula u mestu Aradac kod Zrenjanina, u okviru slave sela, a posetioci će moći da uživaju u kulturno- umetničkom i zabavnom programu kao i autentičnim domaćim proizvodima koji će biti u ponudi na bronim štandovima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvi ovogodišnji program Karavana Banatske bajke održava se u subotu 24. jula u mestu Aradac kod Zrenjanina, u okviru slave sela, a posetioci će moći da uživaju u kulturno- umetničkom i zabavnom programu kao i autentičnim domaćim proizvodima koji će biti u ponudi na bronim štandovima
Aleksandra Radića, čoveka koji širi paniku i laži o zvučnom topu u tajkunskim medijima, uhvatila je ekipa Informera koja svakoga dana radi na emisiji "Na merama".
Policija je u Raški uhapsila Veljka Rakovića., koji je pretio predsedniku i njegovoj porodici, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje o njemu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se ponovo na svom Instagram profilu i u kratkom snimku pozvao građane da dođu 27. juna u Beograd na skup "Srbija, jedna porodica".
Policija je u Raški uhapsila Veljka Rakovića., koji je pretio predsedniku i njegovoj porodici, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje o njemu.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić, reagovala je na izjave propalog političara Balše Božovića, da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić "pucao na svoje građane".
Kompaktni SUV segment već godinama predstavlja jedno od najvažnijih tržišta za premium proizvođače, a "audi q3" jedan je od najprodavanijih modela nemačkog brenda čija je početna cena već od 44.000 evra.
Srbija testira novi digitalni sistem tehničkih pregleda koji će od 2027. godine automatski prikupljati podatke, donoseći veću kontrolu i transparentnost.
U petak, 26. jula otvara se deonica najmodernijeg auto-puta u Srbiji, Moravskog koridora, koji će povezati više od pola miliona ljudi iz Centralne Srbije.
Tri godine posle masakra u "Ribnikaru", Kosta K. boravi u psihijatrijskoj ustanovi, ali često se može čuti pitanje da li bi on ikada i pod kojim uslovima mogao da se nađe na slobodi.
Sabahudin Velić (41) iz Bosanske Krupe, koji je mučki ubio svoju majku Nasihe (60) i na kraju skuvao delove njenog tela i pojeo ih, i dalje je na lečenju, saznaje Dnevni avaz.
Biljana Paunović, majka ubijene devojčice Adriane Dukić, koja je život izgubila u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", govorila je o tome koliko joj ćerka nedostaje, ali i o visini kazne koju su dobili Kostini roditelji.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je izjavio da prošle godine nije tražio nikakvo odobrenje od predsednika SAD Donalda Trampa pre nego što je pokrenuo vazdušne udare na Iran.
Šefica diplomatije Evropske unije, Kaja Kalas, povukla je prve velike poteze u restrukturiranju bezbednosnog i diplomatskog aparata Brisela. Na vodeće funkcije u diplomatskoj službi Unije imenovane su dve izuzetno uticajne figure sa ozbiljnim vojnim i diplomatskim iskustvom.
Svingersko krstarenje od Barselone do Monte Karla izazvalo je veliko interesovanje javnosti zbog svojih neobičnih pravila. Na ovo luksuzno putovanje nisu dozvoljeni solo muškarci, a od svih putnika se očekuje strogo poštovanje privatnosti i diskrecije.
Ako vam golubovi svakodnevno prave nered na terasi, isprobajte jednostavne trikove sa aluminijumskom folijom, čili papričicom i mirisnim biljkama koje mnogi već imaju kod kuće.
Voditeljka Jovana Jeremić trenutno je na odmoru sa svojim partnerom, bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, koji je sada objavio fotografiju svog izvajanog tela.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.