Milan Štrljić u bivšoj državi bio je jedan od najtraženijih i najomiljenijih glumaca.
Sa raspadom zemlje Milan Štrljić se povukao u ilegalu i odselio iz Beograda u Split, gde je postao upravnik Hrvatskog narodnog kazališta. Tu i tamo smog a gledali u nekim serijama, a pominjali uglavnom u vezi sa ćerkom, takođe glumicom, Ivom Štrljić.
Foto: Printscreen/Youtube/Filmski Almanah
Rođen je u Tordincima, između Vinkovaca i Borova, a kao desetogodišnji dečak preselio se u Split, gde je nastavio školovanje. Glumu je završio na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu i u glavnom gradu tadašnje Jugoslavije ostao da živi i radi.
U prvom braku sa Slavicom, balerinom Pozorišta na Terazijama, dobio je ćerku Ivu, dok iz drugog, sa Dašom, ima sina Frana.
Foto: Foto: Privatna arhiva
Milan je u Splitu osnovao Umetničku akademiju, ali stiže da se bavi i svojim poslom. Gledali smo ga, između ostalog, u popularnoj telenoveli "Larin izbor", a od prošle godine angažovan je u seriji "Kumovi".
Foto: printscreen
Za potrebe ovog televizijskog projekta, najgledanijeg u Hrvatskoj u sezoni 2022/23, slavni glumac je prvi put u životu pustio bradu. Spremaju se i nove epizode. Za dnevnik.hr Štrljić je nedavno otkrio da ga je razveselio povratak na set, a obradovao se i druženju sa kolegama.
- Ko kaže da je teško, nije istina. Nekome je možda teško da rano ustane, ali meni nije, meni je to radost. Ja volim svoj posao, volim i kolege, a nedelju-dve odmora dovoljne su da se čovek resetuje.
Atmosfera na snimanju je doslovno porodična, dodaje. Na pitanje koliko sličnosti ima sa likom koji tumači, Stipanom Macanom, Milan je u šali odgovorio: “Nemam nikakve, osim što je brada moja”.
Zvezdu popularne serije s početka 2000-tih"Lude sedamdesete", pet je žena optužilo za silovanje, od kojih su tri bile pripadnice Sajentološke crkve čiji je glumac sledbenik od detinjstva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Mila Pajić, koja se nalazi u Hrvatskoj nakon što je u Srbiji optužena za rušenje državnog poretka, sada postaje zvezda tamošnjeg filma, gde će biti predstavljena kao žrtva režima u Srbiji.
Čini se da je sve izraženiji trend promocije svega što Srbiju izopštava, a tom trendu pridružio se i novinar tajkunske televizije Nova S, Željko Veljković.
Predsednik Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu i poručio da mu podrška i poverenje građana daju snagu da svakodnevno nastavi borbu za budućnost Srbije.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić učestvovala je kao gošća na događaju „The POLITICO Speakeasy” koji se održava u okviru GLOBSEC Foruma 2026.
Redovni profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Čedomir Antić izazvao je burne reakcije nakon gostovanja u jednom podkastu, gde je oštro kritikovao stanje na univerzitetima, "studentske" blokade i, kako tvrdi, politički i ideološki uticaj pojedinaca iz regiona na deo akademske scene u Srbiji.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Humanoidni robot Lumija koji je svečano otvorio ceremoniju "Srbija 2030", a koji je u Kini sada već svakodnevnica, u Srbiji će se proizvoditi ove godine u junu. Da stvar bude još interesantnija, upravo je on ekipi Informera skuvao kafu.
Nesvakidašnji prizor u glavnoj ulici u Majdnapeku zbunio je nekolicinu prolaznika koji nisu ispuštali telefone iz ruku, dok je samo jedan čovek pohitao da reši problem.
Trg kralja Milana u Nišu ponovo je i ove godine bio mesto na kojem su srednjoškolci iz niških srednjih stručnih škola i gimnazija plesali čuveni kadril.
Kako Informer saznaje, supruga Aleksandra Nešovića je rekla da je u noći kada je nestao na sebi nosio veš marke "Calvin Klein", kakve na sebi ima i ubijeni koga je policija pronašla u buretu u Inđiji.
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je u dosadašnjem toku istrage, koja se vodi protiv 10 lica zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili različita krivična dela u vezi sa krivičnim delom teško ubistvo izvršeno na štetu A.N., za čijim telom se i dalje traga, ovo tužilaštvo donelo je ukupno 70 naredbi za različita veštačenja.
Šest splavova je izgorelo u požaru koji je izbio na makiškoj strani Ade Ciganlije, dok su dva splava vatrogasci-spasioci uspeli da izvuku i spreče njihovo potpuno uništenje. Intervencija na terenu i dalje traje kako bi se osiguralo da se vatra ne proširi na okolne objekte.
Kako Informer nezvanično saznaje, mladić M. D. (24) koji je uhapšen jer je danas u restoranu "Džeri" ranio vlasnika G.S. angažovan je od strane tzv "vračarskog klana".
G.S. vlasnik restorana "Džeri" na Novom Beogradu ranjen je danas u 11.30 časova, a kako saznajemo on je zadobio tri prostrelne rane i nije u životnoj opasnosti.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmiitrij Medvedev zjavio je da zapadne izjave podrške i lažna obećanja o ulasku u NATO ili Evropske unije neće zaustaviti sistemski raspad Ukrajine.
Predsednici Rusije i Belorusije Vladimir Putin i Aleksandar Lukašenko povezali su se danas video-pozivom tokom izvođenja zajedničke vežbe jedinica za borbenu primenu nuklearnog oružja i nuklearne podrške u Osipovičkom okrugu na istoku Belorusije.
Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov izjavio je danas da predsednik Rusije Vladimir Putin i predsednik Kine Si Đinping nisu razgovarali o kineskom mirovnom planu za rešavanje problema u Ukrajini tokom razgovora u Pekingu.
Evropska unija je već izgubila gotovo bilion dolara nakon odbacivanja ruskih sirovina i ugljovodonika, izjavio je za Sputnjik Dmitrij Biričevski, direktor Odeljenja za ekonomsku saradnju ruskog ministarstva spoljnih poslova.
Mnogi ljubitelji pasa teško biraju između Zlatnog retrivera i Border kolija, jer su obe rase poznate po inteligenciji, privrženosti i blagoj naravi. Upravo zato poslednjih godina veliku popularnost stiče njihov mešanac poznat kao Goli.
PlayStation 5 može da stoji uspravno ili položeno, ali način postavljanja nije važan samo zbog izgleda. Položaj konzole može da utiče na hlađenje, stabilnost i dugotrajnost uređaja, naročito kod starijih verzija PS5 modela.
Na crvenom tepihu Kanskog filmskog festivala, Bela Hadid izazvala je veliku pažnju u haljini sa dubokim, dramatičnim dekolteom koji se protezao do struka.
Pevačica Tanja Banđur devedesetih je sa Igorem Todorovićem činila sastav "Dr Igi", a onda su se odjednom povukli sa scene, međutim, sada ponovo nastupaju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar