Mirjana Joković za Informer: "Nadam se da je Žarku duša mirna" (VIDEO)
Podeli vest
Mirjana je sa Žarkom igrala u nekoliko projekata osamdesetih godina. Prvu saradnju ostvarili su 1986. u seriji "Sivi dom", zatim u predstavi "Bal", a glumici je posebno ostao u sećanju rad na filmu "Put na jug" 1988.
Žarko Lušević peminuo je juče u 63. godini, a jedna od onih kojoj je ova vest veoma teško pala zasigurno je glumica Merima Isaković koja je bila veoma bliska s njim. Merima i Žarko glumili su dugo u predstavi "Staklena menažerija" 1991. godine, a ona je jedna od prvih koja ga je posetila u zatvoru u Podgorici što je jednom prilikom i opisala.
Žarko Laušević, legendarni glumac i pisac preminuo je juče u KBC "Bežanijska kosa" u 63. godini, a od njega su se oprostile i njegove kolege, ali i brojni poštovaoci. Posebnu pažnju privukla je objava Milice Glogovac, udovice Nebojše Glogovca kojeg je Žarko mnogo voleo i poštovao.
16.11.2023
07:37
Legendarni glumac preminuo je prekjuče u Beogradu, a njegova koleginica i prijateljica se poslednji put oprostila od njega...
- Vest o njegovoj smrti teško sam prihvatila, kao i svi koji su ga voleli. Žarko je nezamenljiv. Bio je toliko upečatljiv svojim umetničkim radom, ali i životom... Taj njegov put je na neki način bio toliko težak... Nadam se da mu je duša sada mirna. Drago mi je što se vratio iz Amerike u Srbiju, da je dobio ljubav i poštovanje i da je realizovao svoj umetnički život. Mnogo će nam nedostajati - priča kroz suze glumica za Informer.
Iako su mu lekari savetovali da se ne napeže, Žarko je radio na projektu, snimajući iz bolnice.
15.11.2023
16:50
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Glumica Mirjana Joković
Mirjana je sa Žarkom igrala u nekoliko projekata osamdesetih godina. Prvu saradnju ostvarili su 1986. u seriji "Sivi dom", zatim u predstavi "Bal", a glumici je posebno ostao u sećanju rad na filmu "Put na jug" 1988.
- Sa Žarkom je bilo lako raditi. "Put na jug" je bio božanstveno iskustvo. Snimali smo u Buenos Ajresu u Argentini i to je samo po sebi bio doživljaj. Imali smo divnu ekipu. Vremena u kojima smo mi radili bila su lakša za umetnike - kaže Mirjana i dodaje da je sa Žarkovim odlaskom otišao i deo nje:
- Svi smo mi deo naših istorija... Umreženi smo. Kada neko ode, odnosi sa sobom i deo nas.
Šta je sve Mirjana ispričala o Žarku Lauševiću možete pogledati u videu na kraju teksta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Žarko Lušević peminuo je juče u 63. godini, a jedna od onih kojoj je ova vest veoma teško pala zasigurno je glumica Merima Isaković koja je bila veoma bliska s njim. Merima i Žarko glumili su dugo u predstavi "Staklena menažerija" 1991. godine, a ona je jedna od prvih koja ga je posetila u zatvoru u Podgorici što je jednom prilikom i opisala.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Postoji sumnja da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac obmanula javnost u Srbiji kada je tokom prošle sedmice u dva navrata iz Haga u Holandiji kroz saopštenja plasirala veliki uspeh u saradnji sa državama Eurojust-a uz potpisivanje sporazuma o saradnji.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Do kraja dana očekuje nas oblačno i kišno vreme, u određenim krajevima Srbije padaće i sneg, nakon čega se već 20. decembra očekuje dolazak fenomena "zver sa istoka" koji donosi drastičan pad temperature, ali i pravu oštru zimu.
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Mnogo puta smo čuli da je rat u Ukrajini veoma isplativ za zapadne korporacije. Takvi zaključci mogu se izvesti čak i jednostavno na osnovu činjenica o vlasništvu globalnih investitora nad poljoprivrednim zemljištem na teritoriji Ukrajine.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Kajli Džener ponovo je uspela da zaludi internet i to samo jednim kratkim snimkom u kom se pojavljuje u farmerkama niskog struka i uskoj crvenoj kožnoj jakni koja jedva obuzdava njen bujni dekolte.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Porodica i prijatelji pevača Džeja Ramadanovskog danas su posetili njegov grob, a od kolega sa estrade došli su samo pevačica Mina Kostić, Zoran Jagodić Rule i Acko Nezirović,
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar