Dirljiva scena na koncertu Danice Crnogorčević! Uz sliku stradale devojčice u "Ribnikaru" zapevala ove stihove! (VIDEO)
Podeli vest
Intеrprеtatorka duhovnе i tradicionalnе muzikе, velika etno-umetnica Danica Crnogorčević održala je sinoć i preksinoć solistički koncert u Beogradu, u MTS dvorani, ispunjenoj do poslednjeg mesta...
Pevačica je sinoćni koncert posvetila žrtvama u masakru koji se dogodio prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", kad je dečak Kosta K. usmrtio devet svojih vršnjaka i čuvara škole.
Pevačica Danica Crnogorčević današnji koncert u srpskoj prestonici posvetila je žrtvama u masakru koji se dogodio prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", kad je dečak ubica usmrtio devet svojih vršnjaka i čuvara škole.
30.01.2024
21:41
Danica je koncert započela pesmom "Rasti, moj zeleni bore", a onda se obratila svim prisutnima.
- Razgovarala sam sa jednom majkom koja mi se prva javila, njena ćerka Adrijana je uvek sa radošću za života pevala moje pesme, vaspitavala se u duhu tradicije. Došli smo zajedno na ideju da žrtvama posvetimo koncert, ovo je koncert duhovne muzike. Svi u tim pesmama možemo da nađemo smisao naše vere, nade, ljubavi. Čula sam se sa roditeljima te dece, naravno, to je osetljiva tema. Hristos Voskrese - poručila je Crnogorčević, a onda zapevala stihove vladike Nikolaja Velimirovića i numere kao što su: "Marijo slavna", "Govori, Gospode" i "Vjera vječna, vjera slavna"...
Dok je Danica pevala, majka devojčice koja je ubijena u pomenutoj školi nije mogla da zadrži suze, pa ju je sve vreme tešila prijateljica koja je bila uz nju, a pored njih dve na jednom sedištu stajala je slika male Adrijane, koja je obožavala Danicu Crnogorčević i njenu muziku.
Pevačica narodne i duhovne muzike Danica Crnogorčević održala je svoj prvi solistički koncert u Beogradu, u ispunjenoj MTS dvorani, u koju se vraća i večeras.
Etno umetnica Danica Crnogorčević oglasila se za Informer.rs povodom napada tajkunskih novinara na Pavlinu Radovanović, devojku sa KiM koja peva koja peva srpske tradicionalne, kosovske i patriotske pesme.
16.01.2024
18:25
Foto: printscreen
Koncert je bio raznolik i sadržajan, a povodom praznika i školske slave Svetog Save, koji se obeležava 27. januara, Crnogorčević je uz glasove ostalih muzičara izvela akapela stihove Vojislava Ilića - "Ko udara tako pozno".
"Orahovcu bašto rajska" etno-umetnica je najavila kao pesmu "koja dolazi iz srca Orahovca", a posetioce je raspevala uz "Tamo daleko" i Srpkinjica jedna mala", uz koje su joj se na pozornici pridružili u narodnim nošnjama članovi Kulturno-umetničkog društva "Lira" iz Beograda.
Foto: printscreen
Gost sinoćnjeg koncerta bio je i hor "Srbadija" iz Bijeljine, koji je uz ostale muzičare pratio u stopu Danicu.
Pozdravljana burnim aplauzima posle svake pesme, poput crnogorske "Još ne sviće rujna zora" i hercegovačke "Nema raja bez rodnog kraja", Crnogorčević je raspevala dvoranu i uz "Ovo je Srbija", "Kosovski božuri", makedonske "Sokol pie vodu na Vardarot", "Makedonsko devojče", ali i rusku numeru "Kaćušu".
Pred ispunjenom dvoranom, koncert je priveden kraju uz gromoglasan aplauz i tradicionalne pesme, pa je tako publika sa Danicom u jedan glas zapevala "Srpkinja je mene majka rodila", "Sini jarko sunce sa Kosova", "Oj Kosovo, Kosovo" i "Oj svijetla majska zoro".
Foto: printscreen
Kao poslednji segment koncerta i onaj koji ostaje da odzvanja u ušima i srcima svih prisutnih, dvoranom su se zavijorile i zapevale dve pesme: "Za život Srpske" i "Veseli se srpski rode", uz gromoglasne ovacije publike i usklike patriotizmu.
"Veseli se, srpski rode" je sinoć imala posebnu posvetu, a u to ime je Danica uzela fotografiju tragično stradale Adrijane u "Ribnikaru" i zapevala dobro poznate stihove, koje je i Adrijana naviše volela, a publika je u tom momentu zaplakala.
Foto: printscreen
U video-snimku ispod pogledajte mali deo koncerta:
Pesma "Za život Srpske" Danice Crnogorčević, objavljena premijerno uoči Dana Republike Srpske, odjeknula je u javnosti i za kratko vreme sakupila skoro pola miliona pregleda na Jutjubu.
Već dugo ta pesma čeka da krene u realizaciju. Zaista smo želeli da napravimo nešto za Republiku Srpsku. Prvo je to bila pesma "Rano moja" posvećena svim žrtvama stradalim u Jasenovcu, a zatim ova nova "Za život Srpske" čija će premijera, ako Bog da, biti 9. januara 2024. godine kada se i proslavlja Dan Republike Srpske.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Novinar Uroš Piper raskrinkao je pakleni plan blokadera za sutra, 28. decembar, za kada su oni koji pokušavaju da ruše Srbiju najavili novi protest u gradovima širom zemlje, kao i nekakvo sakupljanje potpisa za izbore na štadovima na više lokacija.
Bivši predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac po svoj prilici vrlo je nezadovoljan zašto ta partije nije bila deo takozvane pro-EU opozicije koja je nedavno formiralan nekakav savez.
Uprava saobraćajne policije uputila je apel učesnicima u saobraćaju da pokažu dodatno strpljenje i oprez zbog predstojećih praznika i vikenda kada se očekuje pojačan intenzitet saobraćaja.
Gradsko šetalište pretvorilo se u pravu prazničnu pozornicu gde su crvene kapice, osmesi i aplauzi pratili humanitarnu Trku Deda Mrazeva u okviru zimskog festivala "ZimaLo".
U današnjoj epizodi "Političkog kviza" drugo poluvreme odigrali su Luka Malinović iz Novog Sada, apsolvent bezbednosti i kriminalistike i Radoje Nikolić iz Vršca, diplomirani pravnik.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Policiјski službenici Policiјske uprave za grad Beograd, intenzivno tragaјu za osobom sa fotografiјe koјa јe na teritoriјi opštine Novi Beograd izvršila krivično delo razboјništvo.
Administracija Sjedinjenih Američkih Država uvela je 23. decembra zabranu ulaska u zemlju za dve vodeće figure nemačke nevladine organizacije „HateAid“ - Anu-Lenu fon Hodenberg i Džozefin Balon - označivši ih kao ključne aktere u pokušajima ograničavanja slobode govora na američkim digitalnim platformama, saopštio je Stejt department.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su tokom noći izveli masovni udar na ukrajinske ciljeve, koristeći hipersonične rakete „Kinžal“, bespilotne letelice i precizno oružje dugog dometa sa kopna, mora i iz vazduha.
Izrael je priznao Somalilend, otcepljeni region Somalije, kao „nezavisnu i suverenu državu“, čime je postao prva zemlja koja je to učinila, izjavio je izraelski premijer Benjamin Netanjahu.
Britanska vlada predstavila je program plaćene „vojne pauze“ namenjen mladima mlađim od 25 godina, sa ciljem da poveća interesovanje za službu u Oružanim snagama.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Nova godina i Božić su sve bliži, a ako ste već okitili jelku ili planirate uskoro, imamo sjajnu vest - jedan ukras se vraća u velikom stilu. Reč je o mašnama - prelepim detaljima koji svakoj dekoraciji daju završni pečat.
Voditeljka Ana Radulović vodi sudski spor protiv Nađe Rakić bivše devojke Nenada Marinkovića Gastoza, koja se ponovo nije pojavila na zakazanom ročištu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar