Epicentar najluđeg provoda u Srbiji: Sutra počinje Guča! Internacionalni gosti okupirali sve, evo šta se očekuje
Podeli vest
Sutra počinje najveća trubačka manifestacija na svetu – Guča festival. Atmosfera je već uzavrela dok mnogobrojni posetioci pristižu iz svih krajeva sveta.
Finalne pripreme za početak Guča festivala i 63. Dragačevskog sabora trubača na samom su kraju, a svi znakovi upućuju na to da će ovogodišnji festival trubačke muzike biti najspektakularniji dosad.
Montiranje glavne bine na dragačevskom stadionu se privodi kraju, a donosimo vam i ekskluzivne fotografije sa lica mesta koje potvrđuju da nas očekuje još jedna audio-vizuelna senzacija!
Bata Živojinović je glumac svetskog renomea još jednom potvrđuje i britanski list Gardijan koji je objavio članak o našoj glumačkoj legendi.
30.07.2024
13:46
Ulicama Guče već uveliko odjekuju zvuci trube, mirisi specijaliteta miluju čula, a uzbuđeni posetioci otkrili su kakva očekivanja imaju od ovogodišnjeg Sabora.
- Stigli smo jutros iz Banjaluke. Svake godine na Guči je sve bolje i bolje. Ovaj festival ima neku posebnu čar koju nigde drugde nisam doživeo - rekao je Dejan koji Dragačevski sabor posećuje već treću godinu zaredom.
Nasuprot njemu, simpatična grupa iz Velike Britanije po prvi put se našla u ovom epicentru dobrog provoda, ali sudeći po oduševljenju na njihovim licima ne sumnjamo da će dolazak na Guču i za njih postati tradicija.
Glumac Žarko Laušević je u noći između 30. i 31. jula 1993. godine napadnun u jednom kafiću u Podgorici nakon čega je pucao iz svog pištolja i pritom ubio dvojicu, a ranio jednog muškarca.
Milan Vasić održao je u petak koncert u manastiru Svetih Arhangela u Prizrenu povodom istoimene slave.
30.07.2024
10:50
Foto: KC Guča
- Prvi put smo u Guči i u Srbiji i jedva čekamo da osetimo tu energiju o kojoj svi pričaju. Imamo nekoliko prijatelja koji su već bili, oni su oduševljeni, a i nama se sviđa ovde. Ljudi su veseli i srdačni, jako su druželjubivi i svi hoće da pomognu. Već smo istražili varošicu, a degustirali smo i neka tradicionalna jela. Hrana je sjajna - rekli su oni.
Uzbuđenje nije na vrhuncu samo kod posetilaca. Domaćini koji su već mesecima u pripravnosti navode da je interesovanje za ovogodišnji Sabor nadmašilo sva očekivanja.
Foto: Skymusic
- Svi apartmani i sobe su bukirani još od marta. Imam tri apartmana i šest soba i sve je odavno popunjeno - rekao je Dragan Jovanović, koji godinama unazad posetiocima nudi smeštaj za Guča festival i Dragačevski sabor trubača.
Ove godine u okviru Guča festivala (01 – 04. avgust) i Dragačevskog sabora trubača (02 – 04. avgust) nas očekuje pregršt dobre zabave, a među najavljenim izvođačima su majstori trube Boban i Marko Marković, Dejan Petrović i njegov Big Bend, Ekrem Mamutović, Dejan Lazarević, prošlogodišnji pobednici, a osim finalnog takmičenja trubačkih orkestara poslednjeg saborskog dana (nedelja, 04. avgust) očekuje nas Gala koncert sa Velikim revijalnim orkestrom pod upravom Vlade Panovića sa gostima pevačima - Snežanom Đurišić, Čedom Markovićem, Aleksandrom Tirnanićem i Danicom Krstić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Montiranje glavne bine na dragačevskom stadionu se privodi kraju, a donosimo vam i ekskluzivne fotografije sa lica mesta koje potvrđuju da nas očekuje još jedna audio-vizuelna senzacija!
Okoreli opozicionar Aleksandar Jovanović Ćuta pohvalio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ni manje ni više nego gostujući na blokaderskoj televiziji "N1", što je izazvalo veliku pažnju jer je lažni ekolog poznat kao jedan od najvećih mrzitelja predsednika Vučića i Srbije.
Novinar Uroš Piper pohvalio je direktora nedeljnika ''Vreme'' Stevana Ristića koji je otvoreno priznao da su građani navikli na letovanja i penzioneri da primaju penzije na vreme i to sve dok je Aleksandar Vučić na vlasti.
Niko iz države ne može i ne sme da diktira Visokom savetu tužilaštva koga će, gde i na koje mesto uputiti ili izabrati - upravo je to bila suština ustavnih amandmana koje su građani podržali na referendumu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Novinar Uroš Piper podsetio je javnost da je prošlo tačno godinu dana od kada je blokaderska rulja u Novom Sadu pokušala da ubije dekana Patrika Drida!
Vidikovac na vrhu Kule Beograd prvog vikenda kada je otvoren obišlo je čak 4.000 posetilaca, čime je Belgrade 360 Deck odmah po otvaranju dobio status jedne od najtraženijih atrakcija Beograda.
Republički fond za zdravstveno osiguranje za četvrti kvartal 2025. godine opet je proglasio Dom zdravlja u Blacu najboljom ustanovom primarne zdravstvene zaštite u Srbiji.
EPS je raspisao dva tendera u okviru priprema za izgradnju reverzibilne hidroelektrane RHE Bistrica, za rekonstrukciju mostova i izmeštanje vodovodne infrastrukture
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
Za sada neidentifikovani muškarac, koji je ubio M. K. (80) u garaži u Ulici Jurija Gagarina, tokom bekstva je, kako se sumnja, upao u kineski butik u blizini, gde je napao radnika.
Svetska banka u danas objavljenom izveštaju upozorava da će rat na Bliskom istoku izazvati snažan rast cena energenata za 24 odsto u 2026. godini, dok će ukupne cene roba skočiti za više za 16 odsto, što će dodatno podstaći inflaciju i usporiti globalni ekonomski rast.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Povezanost ishrane i emocionalnog zdravlja sve je više u fokusu stručnjaka, jer određene namirnice mogu pomoći u smanjenju stresa i osećaja anksioznosti.
Domaće zemičke za burgere koje su mekane, vazdušaste i spolja blago hrskave mogu se pripremiti jednostavno i brzo, a ukusom daleko nadmašuju kupovne varijante.
Ena Čolić, bivša rijaliti učesnica i devojka Jovana Pejića Peje otkrila je kako joj je Zlata Petrović poklonila komplet koji je pevačica nosila u svojoj mladosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar