Ove godine se obeležava sto godina od smrti čuvenog italijanskog kompozitora Đakomo Pučinija, kada se sve operske kuće vraćaju izvođenju njegovih opera.
Tim povodom, 8.oktobra u Kolarčevoj zadužbini biće održan gala koncert povodom 100 godina od smrti Đakomo Pučinija sa svetskim muzičkim zvezdama.
Dirigent Jacopo Sipari di Pescasserolli, glavni gostujući dirigent Fondacije festivala Puccini u Torre del lagu, koji je proglašen I Ambasadorom Puccinia. Jacopo Sipari je između ostalog dirigovao operom ”Madama Butterfly”, koja je bila izvođena od 31.Avgusta do 7.Septembra ove godine, u okviru festivala Puccini fondacije na Torre del Lago, kao centralna proslava 100 godina od smrti Puccinia I 120 godina od prvog izvođenja ove opere.
Foto: Privatna arhiva/Facebook
U januaru 2020. Godine, Sipari je osvojio Specijalnu Zlatnu opersku nagradu za Novu generaciju, “Opera Oskara”, koju mu je dodelila Lirska konfederacija italijanskih operskih pozorišta kao jednom od najperspektivnijih mladih dirigenata na italijanskom operskom nebu, sa posebnim osvrtom na muziku Puccinija. Trenutno se smatra jednim od najboljih dirigenata muzike Giacomo Puccinia.
Donata d’Annunzio Lombardi, čuveni sopran, jedna od vodećih interpretatorki Italijanske opere I Pučinijevih heroina, ali I jedinstven professor “bel canto” tehnike. Pevala je u najprestižnijim koncertnim dvoranama I pozorištima širom sveta kao što su La Scala(Milano), Théâtre du Châtelet (Paris), Zurich opera….sa najvećim dirigentima I operskim pevačima. Dobitnica je brojnih nagrada, između ostalog I “nagrade Puccini” od Fondacije Puccini of Torre del Lago.
Foto: Privatna arhiva
Amadi Lagha, tenor iz Francuske, Tuniskog porekla je dobitnik brojnih nagrada na operskim takmičenjima uključujući i “Michelangelo Cupisti” nagrada za najboljeg izvođača sezone 2017. na Pucciinievom festivalu u Torre del Lagu. Nastupao je u raznim pozorištima I koncertnim dvoranama, a poznat je I po brojnim ulogama u Puccinievim operama, pre svega kao “Princ Calaf” u mnogim izvođenjima Puccinijeve opere Turandot na Puccinievom festivaul I širom sveta.
Sanja Kerkez, sopran, prvakinja Opere Narodnog pozorišta, dobitnik brojnih nagrada, između ostalog, dobitnik je dve godišnje nagrade Narodnog pozorišta za umetničko ostvarenje, nagrade “Zlatni Beočug” za trajni doprinos kuturi Beograda….Kao gost, nastupala je u Nemačkoj, Kini, Austriji, Švajvarskoj, Francuskoj, Japanu, Grčkoj, sa poznatim svetskim dirigentima kao što su Simone Fermani, Carlo Donadio, Alessandro d'Agostini, Alberto Garrido, Marco Berdondini, Johanes Harnait, Jacopo Sipari Di Pescasseroli…
Foto: Privatna arhiva
Naš slavni kompozitor, dirigent i pedagog Stanislav Binički, osnovao je 26. septembra 1899. godine Beogradski vojni orkestar. Bio je to prvi orkestar koncertnog tipa u Srbiji, čiju tradiciju, kroz tri veka, čuva Umetnički ansambl Ministarstva odbrane.
Simfonijski orlestar umetničkog ansambla Ministarstva odbrane „Stanislav Binički" svojom programskom i repertoarskom raznovrsnošću, visokim umetničkim kriterijumima na dostojan način afirmiše i reprezentuje Republiku Srbiju, Ostvario je bogatu saradnju sa najeminentnijim umetnicima iz zemlje i inostranstva. Ansambl je gostovao u Belgiji, Švajcarskoj, Austriji, Bugarskoj, Čehoslovačkoj, Poljskoj, Rumuniji, Nemačkoj i Rusiji…
Beogradska filharmonija nastupa prvi put pod dirigentskom palicom Haime Martina i predstavlja mladog violinistu Johana Dalenea, u petak 4. oktobra (Kolarac, 20č). Koncert nosi naziv “Živeti sa neprijateljem”, a orkestar izvodi dela Prokofjeva i Šostakoviča.
Premijera epske avanture "Volja sinovljeva" se približava, a publika svakim danom saznaje nove detalje koji upućuju da nas očekuje još jedan filmski blokbaster.
Nastavak najgeldanijeg stranog filma u istoriji Srbije, s maestralnim Hoakinom Finiksom i Lejdi Gagom u glavnim ulogama, "Džoker – Ludilo u dvoje", sinoć je premijerno prikazan u prepunoj IMAX sali u Cineplexx bioskopu u Galeriji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Beogradska filharmonija nastupa prvi put pod dirigentskom palicom Haime Martina i predstavlja mladog violinistu Johana Dalenea, u petak 4. oktobra (Kolarac, 20č). Koncert nosi naziv “Živeti sa neprijateljem”, a orkestar izvodi dela Prokofjeva i Šostakoviča.
Da se opozicija i blokaderska "elita" u Srbiji više uopšte ne podnose, da im sve puca kao balon od sapunice i da su ušli u fazu potpunog raspada, iz dana u dan potvrđuju njihovi brutalni obračuni na društvenim mrežama!
Novi talas bezumlja, autošovinizma i brutalnog vređanja sopstvenog naroda ponovo je zapalio društvene mreže, a glavni akter je blokaderski glumac Tihomir Stanić.
Blokaderska voditeljka medijske trovačnice N1 pokušala da provocira, a odgovorom joj je održan brutalni čas iz patriotizma, te je očitana lekcija medijima koji sramno lešinare nad srpskom nesrećom.
Policijski službenici Uprave kriminalističke policije, Službe za kriminalističko obaveštajni rad, UKP PU za grad Beograd, PU Valjevo, Specijalne antiterorističke jedinice, u Beogradu, uhapsili su M. S. (30) za kojim su raspisane potrage PU Valjevo i PU za grad Beograd, UKP, Odeljenje za borbu protiv droga.
Vođa "kavačkog klana" Radoje Zvicer koji je u jednom krivičnom postupku pravosnažno osuđen na 16 godina zatvora, a u drugom prvostepeno na 40 godina dugotrajnog zatvora, ne bi automatski iza rešetaka proveo 56 godina.
Turski državljanin K. E. (24), osumnjičen za ubistvo ruske državljanke Ljudmile Turkove Konstantinove (27), boravio je oko dva meseca u iznajmljenom stanu u Borči, gde je, kako se saznaje, živeo sa suprugom koja je nekoliko dana pre zločina otišla u Istanbul.
Oružane snage Ukrajine razmestile su strane plaćenike iz Latinske Amerike i skladišta oružja u dečjem kampu u selu Sprinja, Lavovska oblast, tvrde izvori.
Visoke letnje temperature mogu biti veoma naporne za pse, pa je važno da vlasnici prilagode svakodnevnu rutinu kako bi svojim ljubimcima olakšali boravak na vrućini.
Iako ne postoji siguran način da to odmah potvrdite, postoje određeni znaci koji mogu ukazivati na to da je vaš broj završio na listi blokiranih kontakata.
Mustafa Durdžić, otac rijaliti učesnika Asmina Durdžića javno je pružio podršku Hani Duvnjak i Neriu Ružanjiu nakon što se par žestoko sukobio sa Aneli Ahmić u emsiji "Narod pita".
Bivši učesnik rijalitija Bora Santana otkrio je da od nekretnina poseduje hacijendu, koju je pretvorio u unosan biznis, a spomenuo je i zoološki vrt koji je takođe u njegovom vlasništvu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.