Oca su mu streljali, majka mu je umrla od tuberkuloze! Gidra Bojanić radio u fabrici da bi preživeo, tugu skrivao osmehom
Podeli vest
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Glumac Dragomir Bojanić Gidra (63) preminuo je na današnji dan, 11. novembra 1993. godine.
Igor Antić kaže da je njegov otac Miroslav Mika Antić zaprepastio Batu Živojinovića, Dragomira Gidru Bojanića, Arsena Dedića i Bekima Fehmiua kada se skinuo i skočio u more sa terase jednog restorana.
Serijal filmova o "Žikinoj dinastiji" jedna je od najpopularnijih komedija koje se i danas rado gledaju na prostoru cele bivše Jugoslavije. Zgode i nezgode omiljenih prijatelja Žike (Dragomir Gidra Bojanić) i Milana (Marko Todorović) nasmejali su generacije.
Ipak, iza njegovog osmeha krio se veliki unutrašnji bol koji je malo ko mogao da nasluti.
Njegovo detinjstvo obeleženo je tragedijama - majka mu je umrla od tuberkuloze dok je bio još veoma mali, a ubrzo nakon toga, 1943. godine, tokom Drugog svetskog rata, njegov otac Jovan, oficir srpske vojske je streljan.
Jasna Beri ostala je upamćena po provokativnoj sceni iz "Žikine dinastije", kada su njene obnažene grudi zapanjile gledaoce širom Jugoslavije i učinile je zvezdom preko noći.
26.07.2025
08:00
Foto: printscreen
Dragomir Gidra Bojanić
- Gidra se sećao noći u kojoj su mu odveli oca. Retko je pričao o tome, ali to je bila ključna epizoda koja će potpuno promeniti život i posle koje će ostati siroče. Majka mu je umrla od tuberkuloze, a otac je uhapšen posle Drugog svetskog rata. Gidra je nosio sendviče stražaru da bi ih ovaj odneo njegovom ocu. Kada se trećeg dana stražar pojavio u dedinom šinjelu, Gidra je shvatio da su mu ubili oca. I on je sa devet godina ostao na ulici. Neki deda je pokupio njega i još nekoliko dečaka sa ulice i odveo ih da rade u fabrici konzervi - ovako je jednom prilikom Jelena Bojanić opisala detinjstvo svog oca.
Foto: Printscreen/Imdb
Gidra Bojanić u filmu "Žikina dinastija"
Nakon toga, Dragomir je ostao potpuno sam, a život je iz njega izdvajaо svakodnevnim borbama, zbog kojih nije imao vremena da iskaže svoj glumački talenat.
U želji da sebi obezbedi egzistenciju, završio je srednju školu za preradu mesa, voća i povrća, te se zaposlio u fabrici konzervi "Crvena zvezda". Međutim, ljubav prema umetnosti nije ga napustila.
Kroz amatersko pozorište "Sveta Mladenović" stigao je do Kragujevačkog narodnog pozorišta, a potom i do Beograda. Legenda kaže da su kolege iz pozorišta okupile novac kako bi mu omogućile upis na Akademiju, gde je sa lakoćom ušao u klasu poznatog Raše Plaovića. Njegova karijera u Narodnom pozorištu počela je već nakon prve godine fakulteta, a ostalo je istorija.
Foto: Printscreen/Youtube
Gidra Bojanić u filmu "Hajde da se volimo"
Gidra je bio oženjen Ljiljanom Kontić, glumicom sa kojom je dobio ćerku Jelenu, rođenu 1970. godine.
Dragomir Bojanić Gidra počiva na Novom groblju u Beogradu, u Aleji zaslužnih građana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Igor Antić kaže da je njegov otac Miroslav Mika Antić zaprepastio Batu Živojinovića, Dragomira Gidru Bojanića, Arsena Dedića i Bekima Fehmiua kada se skinuo i skočio u more sa terase jednog restorana.
Današnje saopštenje Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK) još jedan je dokaz kako radi tužilačko – kriminalna banda koju vode Zagorka Dolovac i Mladen Nenadić.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
Suzana Vasiljević, savetnica za medije predsednika Srbije Aleksandra Vučića rekla je, gostujući u emisiji “Uranak” na televiziji K1, da je lično pregovarala o dolasku nekih medija u Srbiju.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
Poznata crnogorska novinarka i supruga učesnika Exatlona Jovana Radulovića Jodžira, Irena Radulović, otkrila je ko je iskren prijatelj njenom suprugu u takmičenju, kao i za kog takmičara smatra da mu je najveća konkurencija.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.
Veštačka inteligencij, na osnovu samo jedne noći provedene u laboratoriji za spavanje, može da proceni rizik za više od 130 bolesti - od Parkinsonove bolesti do raka dojke.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
Na gradskoj zaobilaznici u Novom Pazaru večeras oko 20 časova dogodilase teška saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva putnička vozila – Škoda Octavia i Audi 80.
Rat u Ukrajini besni punom snagom uprkos diplomatskim inicijativama. Kretanje ruskih trupa ukazuje na to da Vladimir Putin priprema vojsku za prolećnu ofanzivu.
Kina se čvrsto protivi svakom obliku zvanične saradnje između zemalja koje imaju diplomatske odnose sa Kinom i Tajvanom, izjavio je danas portparol Ministarstva spoljnih poslova Guo Điakun.
Masovni protesti u Iranu ulaze u novu, sve napetiju fazu, jer se sve više pominje i moguća vojna intervencija SAD. Širom zemlje i danas se nastavljaju sukobi demonstranata i snaga bezbednosti. Sve najnovije vesti iz Irana pratite u našem blogu na informer.rs!
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar