Holivudske zvezde se opraštaju od papa Franje (FOTO)
Podeli vest
Veliki broj slavnih ličnosti, među kojima su američki režiser Martin Skorseze, novozelandski glumac i režiser Rasel Krou i američke glumice Vupi Goldberg i Eva Longorija, izrazile su saučešće povodom smrti pape Franje.
Skorseze je rekao da je papa Franja bio "u svakom pogledu izvanredno ljudsko biće", da je priznavao svoje propuste i da je zračio mudrošću i dobrotom.
Tokom poslednjih 18 meseci života, papa Franja je svake večeri pozivao jedinu katoličku crkvu u Pojasu Gaze kako bi se raspitao o stanju među vernicima pogođenim ratom. Ovu informaciju preneo je sveštenik Crkve Svetog Porodice Gabrijel Romaneli, koji je za Skaj njuz izjavio da je „papa zvao svakog dana“.
Sahrana pape Franje, prema normama apostolskog ustava (Universi Dominici Gregis), trebalo bi da bude održana između četvrtog i šestog dana nakon njegove smrti, što znači između petka 25. aprila i nedelje 27. aprila.
22.04.2025
05:00
Rekao je za Verajeti da je papa Franja "propovedao i praktikovao univerzalno praštanje", preneo je Gardijan.
Krou, koji je upoznao papu Franju 2014. godine, napisao je na platformi X da je danas tužan dan za vernike.
Vatikanski protokol je veoma strog i propisuje kako treba da se oblače oni koji se sastaju sa papom. Dakle, muškarci moraju da nose tamno odelo, a žene tamnu haljinu i veo preko glave.
Smrt pape Franje zatekla je celu planetu, a ono što je još više šokantno jeste da je film "Konklava" iz 2024. godine, sa svim svojim dramatičnim i mračnim scenama, predvideo ovaj tragičan trenutak.
Goldberg je podsetila da je papa Franja bio među retkima koji je govorio da Hristova ljubav obavija ne samo vernike, nego i nevernike.
Španski glumac Antonio Banderas objavio je na platformi X svoju fotografiju sa papom Franjom, navodeći da je on dok je bio na čelu Rimokatoličke crkve pokazao dobrotu, ljubav i milosrđe prema ljudima kojima je to bilo najpotrebnije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tokom poslednjih 18 meseci života, papa Franja je svake večeri pozivao jedinu katoličku crkvu u Pojasu Gaze kako bi se raspitao o stanju među vernicima pogođenim ratom. Ovu informaciju preneo je sveštenik Crkve Svetog Porodice Gabrijel Romaneli, koji je za Skaj njuz izjavio da je „papa zvao svakog dana“.
Dogovor sa Iranom moguć je samo ako Teheran odustane od nuklearnog oružja, poručio je američki predsednik Donald Tramp, uz ocenu da je to suština svakog budućeg sporazuma između Vašingtona i Islamske Republike.
Veliki je petak kada ovo pišem, greh je psovati, a najradije bih im danas sve po spisku - njima najgorim antisrpskim ološima, svima njima koji godinama nameću drugosrbijanski rasizam kao meru normalnosti, svima njima kojima je jedina realpolitika zapravo građanski rat u Srbiji.
Nakon teksta koji su zapadne službe dale "Politiku" i oglašavanja Aljbina Kurtija, sada se javio i šef blokadera Tonino Picula, sa jezivom porukom koja je upućena predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Izjava mrzitelja Srbije Tonina Picule izazvala je oštru reakciju predsednice Skupštine Ane Brnabić, nakon što je poručio da će se zalagati za ukidanje evropskih fondova Srbiji.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
Nakon velikog vaskršnjeg posta, vernici prelaze na mrsnu ishranu koja je dosta jača, što može biti uzrok ozbiljnih zdravstvenih tegoba, upozoravaju stručnjaci.
Generalni konzul Republike Srbije u Trstu Nemanja Sekicki obišao je sprski paviljon u Đardinama, u okviru Bijenala, u Veneciji, u kojem je 18. marta izbio požar.
Od juče, za putovanje u sve zemlje Evropske unije i Šengen zone, EES siste, prešao je u pun režim rada, što znači da će sistem funkcionisati non-stop, bez prekida, pa nam ne ginu ogromne gužve i višesatna čekanja na granicama i aerodromima.
Nakon ubistva, policija je munjevitom akcijom uhapsila V.D. (27), koji se tereti za krivično delo ubistvo, kao i nedozvoljena proizvodnja, držanja, nošenja i prometa oružja i eksplozivnih materija.
Meštanin aleksinačkog sela Donji Adrovac Siniša Živić među prvima je stigao na mesto stravične nesreće na stotinak metara od svoje kuće, koja je za posledicu imala smrt jedne i povređivanje tri mlade osobe.
Nakon što je Španija donela odluku o povlačenju iz ključnog koordinacionog tela za Gazu, usledila je oštra reakcija Tel Aviva koja nagoveštava ozbiljne posledice.
Rat na Bliskom istoku, 43 dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Bivši britanski premijer Boris Džonson boravio je u tajnoj dvodnevnoj poseti zaporoškom frontu u Ukrajini, gde je pružio snažnu podršku ukrajinskim snagama.
Telefon vam često deluje sporije, ali razlog za to najčešće nije star uređaj ili loš softver, već aplikacije koje rade u pozadini i neprimetno troše resurse.
Mnogi ljubitelji cveća i baštovanstva ne razmišljaju o tome da pojedine biljke koje krase dvorišta i bašte mogu biti ozbiljna opasnost za kućne ljubimce.
Punjenje telefona je nešto što radimo svakodnevno, samo priključimo punjač i nastavimo sa svojim obavezama ili odemo na spavanje. Iako deluje kao potpuno jednostavna i bezopasna radnja, iza nje se kriju određeni rizici.
Pevačica Nadica Ademov otvoreno je govorila o aktuelnim dešavanjima na estradi, ali i o svom privatnom životu i braku sa suprugom milionerom, sa kojim ima dve ćerke.
Pevač Nikola Rokvić povodom Vaskrsa, otvorio je dušu i podelio kako praznici izgledaju u njegovom domu, ali i koliko mu je vera pomogla u najtežim životnim trenucima.
Pevačica Andreana Čekić otvorila je dušu i govorila o teškim trenucima kroz koje prolazi njen kum Darko Lazić nakon gubitka rođenog brata, Dragana Lazića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar