Britanska monarhija na staklenim nogama!? Bolest nije jedina muka koja pritiska kraljevsku porodicu!
Podeli vest
Broj članova kraljevske porodice koji mogu da vrše dužnosti, rapidno se smanjuje poslednjih meseci. Nekoliko razloga je zašto je to tako, a bolest je samo jedan od njih.
Kralj Čarls se u nedelju prvi put pojavio na kraljevskom događaju od kada mu je dijagnostikovan karcinom. Uprkos prazničnoj atmosferi odsustvo princa Vilijama i supruge Kejt pokazalo je koliko je monarhija u ovom trenutku iscrpljena i proređena.
Kralj Čarls se juče pojavio na važnom događaju, Vaskršnjoj misi u Vindzoru, a njegova reakcija na pomen bolesne princeze otkrila je kakvi su odnosi u kraljevskoj porodici.
- Kralj Čarls je hteo da ima jednu manju monarhiju kada je preuzeo krunu, ali nikada nije mogao ni da pomisli da će se tako smanjiti - rekla je Erin Hil, urednica časopisa "Pipl".
Foto: EPA
Osim bolesti, monarhiju su pogodili skandali i nesloga u najužem krugu, a najdramatičnije je bilo preseljenje princa Harija i supruge Megan, vojvode i vojvotkinje od Saseksa, u SAD pre tri godine. U međuvremenu je Čarlsov mlađi brat, 64-godišnji princ Endru, prognan iz javnog života 2019. zbog prijateljstva s američkim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstajnom.
Od preostalih članova kraljevske porodice, koji još obavljaju svoje redovne dužnosti za kralja mnogo ih je iz generacije pokojne kraljice Elizabete II, pa tako princeza Aleksandra ima 87 godina, a prinčevi Edvard i Ričard imaju 88, odnosno 79 godina, piše "Večernji list".
Poznavaoci prilika kraljevske porodice, poput Tine Braun, tvrde da sve to stavlja "nemerljiv pritisak" na Vilijama i Kejt.
- Kejt je najpopularnija članica kraljevske porodice. Budućnost monarhije visi na koncu, a taj konac je ona - napisala je Braun ove nedelje u "Njujork Tajmsu".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kralj Čarls se juče pojavio na važnom događaju, Vaskršnjoj misi u Vindzoru, a njegova reakcija na pomen bolesne princeze otkrila je kakvi su odnosi u kraljevskoj porodici.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predsednik crnogorske Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević izjavio je da su sada na potezu premijer Milojko Spajić i njegova Vlada, te da od ispunjenja zahteva koje su podneli posle sjednice Predsedništva stranke zavisi njihov opstanak u vlasti.
Viši sud u Beogradu izdao je saopštenje povodom teksta objavljenog 12. januara 2026. godine na portalu Nova pod naslovom "Otkrivamo: Viši sud u Beogradu naprasno primio nove sudije, upućeni tvrde da su motiv izbori za Visoki savet sudstva i namicanje glasova sudiji koju protežira režimski lojalista", a koji je, kako se ispostavilo čista laž.
Ljudi u Nemačkoj klizili su se po ulicama tokom noći dok je crni led izazvao nekoliko nesreća širom zemlje. Do nedelje ujutru policija u istočnoj nemačkoj saveznoj pokrajini Saskoj već je evidentirala 32 nesreće, a bilo je problema i drugde.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Transakcija donosi integraciju digitalnog medijskog ekosistema Mondo INC u portfolio Telekoma Srbija, uz dalji razvoj produkcijskih kapaciteta kroz Firefly productions.
Fiziološkog rastvora ima u apotekama i ni jedan pacijent nije ugrožen, poručio je ministar zdravlja Zlatibor Lončar nakon gnusnih laži poslanice Stranke slobode i pravde (SSP) Jelene Spirić koja tvrdi da ovog rastvora nema već mesecima.
Bugarske državljanke osumnjičene su da su u nedelju, u gradskom prevozu, počinile krivično delo krađa i opljačkale najpoznatiju srpsku doktorku i poslanicu Nadu Macuru.
Tokom vikenda, na teritoriji opštine Tutin, nepoznate osobe zapalile su putničko vozilo marke „audi A6“ parkirano ispred porodične kuće, a policija intenzivno radi na rasvetljavanju ovog slučaja.
D.P. (16) koji je na Božić pucao u babu i dedu u kući na Zvezdari, a onda pucao sebi u glavu i preminuo nekoliko dana kasnije, policiji je poznat odranije i za njim je zbog nasilja bila raspisana potraga.
Iranski verski vođa Ajatolah Ali Hamnei upozorio je Ameriku na ruskom jeziku u poruci na društvenoj mreži nakon pretnji predsednika SAD Donalda Trampa vojnom akcijom zbog ubijanja demonstranata u Iranu.
Nakon što su se u javnosti pojavile nepotvrđene informacije da je lider Čečenije i blizak saradnik ruskog predsednika Ramzan Kadirov u teškom zdravstvenom stanju zbog otkazivanja bubrega, pojedini mediji sada navode i da se nalazi u komi.
Danska će ponuditi SAD do 10 novih baza na Grenlandu na sastanku koji će zvaničnici vlade premijerke Mete Frederiksen održati sa šefom Stejt departmenta Markom Rubijom.
Predsednica Moldavije Maja Sandu izjavila je da bi, ukoliko bi se pitanje našlo na referendumu, glasala za ujedinjenje sa Rumunijom, istakavši da Moldaviji postaje sve teže da opstane kao samostalna država.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar