TEŽAK UDARAC ZA ZELENSKOG: U Harkovskoj oblasti u avgustu uništeno više od 100 „baba jaga“
109. 08. 2026. u 07:50
209. 08. 2026. u 07:50
Vesti
Slavine "delimano 2 u 1" za trenutno zagrevanje vode mogu da izazovu strujni udar i bukvalno da vas ubiju, upozorava Nacionalna organizacija potrošača (NOPS).
Naime, utvrđeno je da jedna serija ovog proizvoda ima fabričku grešku u delu komore za grejanje, usled čega i mala količina vode može da uđe u područje sa električnim kolom i izazove električni strujni udar. Da stvar bude gora, na sajtu "Delimano" ne postoji informacija o opozivu ove serije, pa se pretpostavlja da većina potrošača nije ni obaveštena o grešci koja nekog može da košta života, a na sajtu ove kompanije i dalje su u ponudi proizvodi koji rade po istom principu.
Foto: Zastitnik potrosaca
- Ne samo da ne postoji obaveštenje na sajtu o vrlo delikatnoj situaciji o povlačenju proizvoda već u ponudi ima još ovakvih proizvoda i nigde nije naglašeno o kojoj se spornoj seriji radi, kao ni o pravima potrošača da slavinu mogu da vrate i uzmu nazad svoj novac. Ovo je svakako posao za Ministarstvo trgovine i tržišnu inspekciju, jer potrošači nisu na adekvatan način obavešteni o fabričkoj grešci ni posledicama do kojih može da dođe ukoliko se koristi proizvod iz sporne serije - objašnjava Zoran Nikolić, potpredsednik NOPS-a.
*Prekid disanja
*Gubitak svesti
*Prestanak rada srca
*Opekotine
*Povrede pri padu od udara
*Smrt
On kaže da svi potrošači na jasan i vidljiv način moraju da budu obavešteni na sajtu da određeni proizvod ima fabričku grešku, da je jedna serija povučena iz prodaje i da im se vrati novac, a ukoliko su pretrpeli štetu, da se dobije i obeštećenje.
- Potencijalni rizik od strujnog udara je veoma ozbiljna stvar. Odgovorno ponašanje ove kompanije bi bilo da nađe način da obavesti sve svoje potrošače i tako spreči potencijalni rizik - kaže Nikolić.
Jedan od potrošača M. M. iz Beograda tvrdi da je i sam kupio ovu slavinu i da ju je baš zbog curenja vode odmah zamenio.
- Kupio sam dve ovakve slavine u "Delimanu" na popustu za "Crni petak". Procurile su odmah nakon montaže i peckala je struja prilikom upotrebe. Odmah sam ih vratio, i dobio povrat novca! Veliko razočaranje u proizvod, a najviše me je iznerviralo što sam morao sam da ga skinem i odnesem u njihovu poslovnicu i da čekam 15 dana, pošto oni to šalju u Novi Sad, a dotad da perem sudove u kupatilu. Ovo je prevara veka. Ništa više ne kupujem od njih - tvrdi M. M.
NEISPRAVNI PROIZVODI, REKLAMACIJA NEMOGUĆA MISIJA! Paklena kupovina preko "TOP šopa"
S druge strane, u kompaniji "Studio Moderna", koja prodaje sporni proizvod, tvrde da je proizvod odmah povučen iz prodaje i da su obavestili, kako nadležne institucije i javnost, tako i sve kupce sporne serije proizvoda direktno.
- U prilog tome da smo postupili savesno prema svojim kupcima, a i u skladu sa zakonom, govori i dokument objavljen na NEPRO, koji je zapravo obrazac obaveštenja popunjen upravo od strane naše kompanije i podnet kod svih nadležnih institucija. Uz to, kao što smo pomenuli, svi individualni kupci su obavešteni i pozvani da prijave reklamaciju i ostvare svoja potrošačka prava, takođe u skladu sa zakonom. Procedura reklamacija je sledeća - u slučaju reklamacije proizvoda kupljenog u prodavnici, kupac tamo prijavljuje i reklamaciju. Nakon prijema robe u prodavnici se pravi zapisnik, od čega jedan primerak dobija kupac, a drugi se procesuira pri rešavanju reklamacije - kažu u "Studio Moderni".
Ukoliko ste kupili sporni proizvod, evo kako da povratite novac:
- Ukoliko je kupovina izvršena na daljinu (telefonom ili putem interneta), kupci svoju reklamaciju mogu da izvrše putem telefona 021/4892619 (broj koji se nalazi na računu i veb-sajtu kompanije) ili putem elektronske pošte na adresu serbia.complaintsŽstudio-moderna.com (adresa koju kupci dobijaju u imejlu nakon fakturisanja paketa i koja je objavljena na veb-sajtu kompanije).
- Nakon prijema reklamacije na jedan od gore navedenih načina služba reklamacija organizuje preuzimanje predmetnog proizvoda od kupca putem kurirske službe. Prilikom preuzimanja robe kupac dobija priznanicu o preuzimanju od kurirske službe, a nakon što reklamirani proizvod bude isporučen na našu adresu, služba reklamacija kreće u proces rešavanja reklamacije.
- U skladu sa zakonom, odgovor o statusu reklamacije kupac mora da dobije najkasnije u roku od 8 dana, a što se tiče rešavanja reklamacija, zakonski propisani rokovi su od 15 dana, sa izuzetkom kada su u pitanju nameštaj i tehnička roba, za koje je propisan rok od 30 dana od dana podnošenja reklamacije.
109. 08. 2026. u 07:50
209. 08. 2026. u 07:50
108. 08. 2026. u 22:32
208. 08. 2026. u 22:32
Glavna zvezda ovogodišnjeg Sabora trubača u Guči definitivno je bivši mađarski premijer Viktor Orban, koji u zvucima trube i u Dragačevu što bi se reklo uživa za sve pare.
09.08.2026
13:36
Čitav region ne prestaje da se trese nakon što je ukrajinski lider Volodimir Zelenski posetio Srbiju i sastao se sa našim predsednikom Aleksandrom Vučićem, pa je tako i u Hrvatskoj, gde je jedan od najpoznatijih antisrpskih medija u toj zemlji priznao ono što najviše boli zvanični Zagreb.
09.08.2026
13:35
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić žestoko je odgovorio okorelom mrzitelju Srđanu Milivojeviću i blokaderima, podsećajući ih na vreme njihove vlasti i poručujući da danas, za razliku od tada, Srbija vodi samostalnu politiku i čuva svoje nacionalne interese.
09.08.2026
12:11
Predsednik Srpske apredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević sastao se danas u Svilajncu sa predsednikom te opštine Predragom Milanovićem, koji ga je upoznao sa daljim planovima i projektima važnim za razvoj opštine i bolji život njenih građana.
09.08.2026
12:57
Gradonačelniku Novog Sada Žarku Mićinu upućena je ozbiljna pretnja smrću, nakon njegovog gostovanja na televiziji, gde je govorio o aktuelnim projektima i razvoju grada.
09.08.2026
11:40
Vodoinstalater u Srbiji naplatio je 1.000 evra dva dana rada u kupatilu, kuhinji i toaletu. Kada se sve sabere, satnica ovog majstora jača je nego programerima u Silicijumskoj dolini!
09.08.2026
09:00
Bio je to ozbiljan podvig za tadašnje vreme kada je reč o štampanim medijima: Večernje Novosti su tog 9. avgusta 1954. u istom danu objavile vest da je na Bledu potpisan Ugovor o savezu, političkoj saradnji i uzajamnoj pomoći između Grčke, Turske i Jugoslavije.
09.08.2026
12:37
Selo Supovac kod Niša, danas je bilo mesto devete akcije preventivnih kardioloških pregleda, ali i snažna potvrda koliko je važno da zdravstvena zaštita bude dostupna svakom građaninu, bez obzira na to gde živi.
09.08.2026
12:23
Na terenu su vatrogasci-spasioci koji se ne povlače pred vatrom, dok Helikopterska jedinica MUP-a iz vazduha neprekidno dejstvuje na najugroženijim delovima požarišta, poručio je ministar Ivica Dačić.
09.08.2026
12:04
U Deliblatskoj peščari nastavlja se borba sa vatrenom stihijom koja je zahvatila oko 1.500 hektara šume i niskog rastinja.
09.08.2026
09:24
U Osijeku je konačno rasvetljen pokušaj ubistva koji se odigrao u petak, 7. avgusta, kada je mladić (25) sa šireg područja Osijeka brutalno napao starijeg sugrađanina (62).
09.08.2026
11:06
U oružanom incidentu koji se odigrao na okretnici tramvaja u Bulevaru vojvode Bojovića na Dorćolu, mladić O. V. (21) zadobio je tešku ustrelnu ranu u predelu stomaka.
09.08.2026
10:29
Mladić O. E. (28) nestao je noćas oko 3 časa iza ponoći u vodi i mulju u blizini crpne stanice "Crvenka" nedaleko od Borče.
09.08.2026
10:13
Pripadnici policije u Sopotu uhapsili su američkog državljanina D. L. A. (61) zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilje u porodici nad svojom suprugom M. A. A. (43).
09.08.2026
09:48
U Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu danas je doveden osumnjičeni R. P. (21), kojem je prethodno po nalogu javnog tužioca određeno zadržavanje do 48 časova od strane pripadnika UKP-a. Mladiću se na teret stavlja da je u periodu od 20. jula do 3. avgusta ove godine na teritoriji gradske opštine Novi Beograd ukrao čak 5 automobila.
09.08.2026
12:25
Tod Blanš, advokat koji je rizikovao karijeru uglednog člana njujorškog pravnog establišmenta kako bi aktuelnog američkog predsednika Donalda Trampa zaštitio od odlaska u zatvor, potvrđen je danas u Senatu za državnog tužioca Sjedinjenih Američkih Država, javljaju američki mediji.
09.08.2026
13:30
Postoji konkretan razlog za uzbunu zbog islamskog terorizma u Seuti, španskoj eksklavi na severnoj obali Afrike, piše u izveštaju italijanskih obaveštajnih službi predatih vladi premijerke Đorđe Meloni, koji danas objavljuje Korijere dela sera.
09.08.2026
13:01
Ukrajina je obezbedila arsenal oružja američkog porekla od Turske, uključujući 70 taktičkih balističkih raketa M39 ATACMS i 12 lansera višestrukih raketnih sistema (MLRS) M270, koji će biti isporučeni Kijevu nakon konačnog odobrenja Vašingtona.
09.08.2026
12:32
Blok 2 rumunske nuklearne elektrane Černavoda nastaviće da radi pod normalnim parametrima i moći će da obezbedi energiju potrebnu za najmanje devet narednih dana, nakon što je nivo vode Dunava, koji se koristi za hlađenje nuklearke, porastao za četiri centimetara, saopštio je danas direktor te nuklearne elektrane Romeo Urjan.
09.08.2026
12:00
Pevačica Arijana Grande objavila je novi album "Petal", a kontroverze oko nje već su počele da uzburkavaju svetsku javnost.
06.08.2026
13:59
Nakon skandala sa zastavom takozvane države Kosovo, pevačica Kejti Peri se uputila u Crnu Goru, tačnije Kotor.
04.08.2026
22:19
Supruga čuvenog srpskog pisca Borislava Pekića, Ljiljana Pekić preminula je danas u 94. godini.
04.08.2026
14:14
Pop zvezda Kejti Peri tokom nastupa na festivalu u Prištini razvila je zastavu lažne države Kosovo i izazvala burne reakcije.
04.08.2026
12:38
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
03.08.2026
17:14
Granule, vlažna hrana i poslastice ne čuvaju se na isti način, a pogrešno skladištenje može ubrzati njihovo kvarenje.
09.08.2026
13:25
Jednim jednostavnim pokretom možete odmah uključiti lampu, napraviti screenshot ili pokrenuti kameru, a funkcija je već ugrađena u mnoge telefone.
09.08.2026
12:52
Razblaženo sirće može kosi dati više sjaja i glatkoće, a ovaj jednostavan trik košta gotovo ništa i koristi se nakon pranja.
09.08.2026
12:20
Drevni slatkiš koji se pravi od samo dva sastojka, gotov je za svega pet minuta, a zahvaljujući medu i susamu pruža brz izvor energije.
09.08.2026
11:50
Šta zapravo muškarci najviše cene kod žene tokom intimnih odnosa? Devet muškaraca je za magazin Cosmopolitan otkrilo šta za njih znači kada kažu da je žena dobra u krevetu, a neki odgovori mogli bi da iznenade.
08.08.2026
23:20
Nakon incidenta u Galeriji, korisnici društvenih mreža ne prestaju da komentarišu postupke Sergeja Trifunovića i njegove žene Isidore, a pojedini komentari će vas i te kako nasmejati!
09.08.2026
08:14
Ćerka pevača Harisa Džinovića i modne kreatorke Meline Galić, Đina Đinović je uživala na koncertu Cece Ražnatović na Top Hilu, a u jednom trenutku kočnice su joj popustile pa je pala na kolena.
09.08.2026
12:45
Rijaliti učesnici Teodora Delić i Nenad Macanović Bebica stavili su tačku na svoju vezu, a sada su isplivali detalji razlaza kontroverznog para.
09.08.2026
12:30
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić veoma je aktivan na društvenim mrežama, a sada je objavio sve uplate novca na njegov račun i tako potvrdio "da ima pare".
09.08.2026
11:37
Rijaliti zvezda Maja Marinković nije štedela na uvredama upućenim Staniji Dobrojević, a ovoga puta je optužila bivšu drugaricu da se "prdaje" na sajtu za odrasle za 20 dolara.
09.08.2026
11:18
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.