HRVATI U ŠOKU! Evo šta je Ivica Tucak uradio nakon šamara u Beogradu
126. 03. 2026. u 11:30 >> 11:42
226. 03. 2026. u 11:30 >> 11:42
Kupovina luksuznog i skupocenog nameštaja, po svoj prilici, nije nikakva garancija da će vas on bez problema služiti godinama. O tome svedoči slučaj Jovane Lapčević iz Beograda, koja je pazarila najmoderniju garnituru čuvenog švajcarskog brenda "Nativo", a koju je platila neverovatnih 351.113 dinara. Već nakon godinu i po dana od kupovine pokvario joj se mehanizam za pokretanje sedećeg mesta i ne može da se popravi. Da sve bude gore, iako u ovakvim slučajevima, kada se veliki kvarovi dogode u prve dve godine, Zakon predviđa da potrošač ima pravo da bira između povraćaja novca i zamene proizvoda, firma "Insomnia Interiors", koja je Lapčevićevoj ovo prodala, nema nameru da uradi ni jedno ni drugo.
U svojoj ispovesti za naš list Jovana nam je ispričala kroz šta je sve prošla nakon što je kupila garnituru koja ju je papreno koštala i za koju je verovala da će je služiti godinama.
Foto: Informer
- Garnituru "Hermes XXL" sa relaks funkcijom smo kupili 22. jula 2019. Dugačka je 4,5 metara i na njoj može istovremeno da sedi ili leži čak šest osoba. Relaks funkcija se nalazi na jednom sedećem mestu na sredini garniture i podrazumeva transformaciju sedećeg u ležeći položaj pomoću dva prekidača za podizanje i spuštanje. Nažalost, nakon godinu i po dana, tačnije, 16. februara ove godine, relaks funkcija se pokvarila jer nije mogla više da se spušta u ležeći položaj. Odmah smo firmi "Insomnia Interiors" poslali reklamaciju i priložili im fotografiju na kojoj se jasno vidi da nema fizičkih oštećenja. Nisu nam odgovorili u zakonskom roku od osam dana, pa smo bili prinuđeni da se obratimo Tržišnoj inspekciji. Čim smo to uradili, već sutradan su nam se javili iz te firme i rekli da će poslati servisere. Kada su serviseri došli, videli smo da sa sobom nisu poneli ni adekvatnu opremu za popravku ovog tipa garniture jer su imali ispravljače za napajanje za potpuno drugi model - priča nam Lapčevićeva i dodaje:
Reklamaciju su odbili, jer je, kako kažu, relaks funkciju koristio neko teži od 120 kilograma, što nije tačno
Jovana Lapčević
- Rastavili su relaks deo i pokušali da pristupe prekidaču kako bi ga popravili. Iz njihovih komentara smo zaključili da naš slučaj nije izolovan i da postoji problem sa lošim kvalitetom mehanizma i brojne reklamacije kupaca. U našem prisustvu utvrdili su da prekidač za pomeranje unapred uredno radi, dok je prekidač za pomeranje unazad u kvaru. Nikakav izveštaj ili zapisnik nam nije ostavljen, niti su nas obavestili o narednim koracima. Ponovo smo se obratili trgovcu i tražili da reši ovu situaciju kako Zakon nalaže - priča naša sagovornica.
Foto: Informer
Umesto da Lapčevićima omoguće da biraju između povraćaja novca i novog uređaja, stigao im je pravno neutemeljen, a pritom i uvredljiv odgovor.
- Prvog dana marta su nam poslali da se reklamacija odbija, jer je, kako kažu, relaks funkciju koristio neko teži od 120 kilograma, i da oštećenje nije nastalo zbog neispravnosti sistema, već zbog preopterećenja. Odmah smo ih pitali ako nije sistemski kvar, već preopterećenje, kako je moguće da se pokvario samo prekidač za spuštanje. Zaista smo šokirani i uvređeni ovakvim odgovorom. U našoj kući niko nema više od 80 kilograma i, što je najvažnije, na garnituri nikada nije ni sedeo niko ko ima blizu 120 kilograma. Uz to, nigde u ugovoru nije navedeno ovo ograničenje, tako da ne znam odakle im uopšte pravo da se na to pozivaju. Napomenula bih i da naša garnitura ima 4,5 metara i napravljena je da na njoj može da sedi ili leži šestoro ljudi, a pošto trgovac tvrdi da je sa 120 kilograma preopterećena to znači da niko od tih šest ljudi ne bi u proseku smeo da ima više od 20 kilograma. Za toliki novac i od takvog brenda zaista smo očekivali premijum kvalitet, a vidite šta smo dobili. Zbog svega toga smo odlučili da presavijemo tabak i svoju pravdu potražimo na sudu jer smo, shodno zakonima ove zemlje, 100 odsto u pravu - tvrdi Lapčevićeva.
Predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije (NOPS) Goran Papović kaže da je ponašanje firme "Insomnia Interiors" zaista skandalozno i da oni po zakonu moraju da omoguće ovom potrošaču povrat novca ili novu garnituru.
- Da su iole ozbiljna firma, a imajući u vidu ogromnu cenu garniture, poslali bi novu garnituru i uz to jednu relaks ljuljašku kao izvinjenje zbog neprijatnosti. Definitivno je ovo još jedan slučaj koji pokazuje da često nije dobro rešenje platiti nešto izuzetno skupo, jer cena ne garantuje uvek kvalitet. U svakom slučaju, zakon je jasan i u prve dve godine zakonske garancije ili takozvane saobraznosti oni moraju da omoguće gospođi Lapčević da izabere da li želi povrat novca ili novi proizvod. Ako tu postoji bilo koji problem, voljni smo i da kao organizacija pomognemo toj porodici - rekao je Papović i dodao:
- Što se tiče ovoga nazoviargumenta od strane te firme da je fotelja trpela opterećenje veće od 120 kilograma, on nam je potpuno nejasan i nebulozan iz više razloga. Kao prvo, oni to ograničenje nigde u ugovoru nisu naglasili i stoga nemaju ni osnov da se na njega pozivaju.
Kompaniji "Insomnia Interiors" postavili smo desetak pitanja, a pre svega, zbog čega ne žele da postupe po zakonu. Umesto odgovora na naša konkretna pitanja, ova firma nam je poslala dve rečenice koje prenosimo u celosti:
- U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača i odlukom Tržišne inspekcije, kompanija "Insomnia Interiors d.o.o" postupila je po zakonu. Klijent u slučaju da nije saglasan sa odlukom o reklamaciji može tužiti kompaniju "Insomnia Interiors d.o.o" - stoji u odgovoru koji potpisuje direktorka Maša Bukvić.
U firmi "Nativo nameštaj Srbija", koja sada ima licencu za proizvodnju i prodaju ovog brenda, kažu da je "Insomnia Interiors" izgubila licencu, da se ne slažu sa načinom na koji oni rade, ali da ne mogu ništa da učine jer nemaju prava da se mešaju u ugovor Lapčevićeve i druge firme.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dragan Gagi Jovanović, nekada jedan od boljih i talentovanijih glumaca, a danas samo blokader koji se smuca po skupovima zgubidana i svojim ponašanjem privlači pažnju, ali ne pozitivnu, još jednom je zapanjio srpsku javnost.
26.03.2026
10:50
Vrhunac bezakonja i spirale nasilja potresao je noćas Aranđelovac. Kako saznajemo, tokom noći zapaljen je automobil aktivisti SNS Đorđu Prokiću, direktoru TO Aranđelovac.
26.03.2026
10:18
Najnovije pretnje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću stigle su iz redova blokadera, tačnije od zvezde tajkunskih medija Cvijetina Milivojevića, koji je podsetio na zastrašujuć scenario kraja nekadašnjeg lidera Rumunije, Nikolaja Čaušeskua.
26.03.2026
11:17
Blokaderski mediji "Nova S" i "N1" odavno su pokazali da nemaju nikakav kredibilitet. Tajkunski mediji javno pozivaju na krvoproliće u nedelju 29. marta, na dan izbora u deset gradova i opština.
26.03.2026
10:42
Blokaderi zgubidani na društvenim mrežama već pokazuju da su spremni za izbore koji će se održati 29. marta.
26.03.2026
09:51
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
25.03.2026
16:46
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
23.03.2026
18:29
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
21.03.2026
17:59
Milica Đurđević Stamenkovski, ministarka za rad i zapošljavanje bila je gost emisije Info Jutro, kod voditeljke Katarine Odalović.
21.03.2026
11:42
Redovno sam na gradilištu u Surčinu, i dalje se iznenadim kada vidim koliko nam svakodnevno radovi napreduju, poručio je ministar finansija Siniša Mali.
26.03.2026
10:25
Zvanični srednji kurs dinara za evro iznosi 117,4367 dinara.
26.03.2026
07:00
U Srbiji će danas doći do značajne promene vremena, nakon sunčanog jutra. Očekuje nas zahlađenje sa kišom, a na planinama sneg. Temperature od 1 do 20 stepeni.
26.03.2026
06:42
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
26.03.2026
06:30
Srpska pravoslavna crkva i vernici danas obeležavaju dan Prenosa moštiju Svetog Nikifora Carigradskog.
26.03.2026
06:15
Policija je u Novom Sadu uhapsila M. F. (22) zbog sumnje da je prodavao drogu, i neovlašćeno držao veliku količinu oružja.
26.03.2026
11:40
Carinski službenici na Graničnom prelazu Tovarnik u Hrvatskoj otkrili su neprijavljenu veću količinu domaće rakije u teretnom vozilu srpskih registarskih oznaka.
26.03.2026
11:13
Dvadesetogodišnja devojka zadobila je povrede nogu pošto je sinoć napao čopor pasa u Zetskoj ulici, u blizini bazena "Čair".
26.03.2026
10:47
Tinejdžeru I. S. (19) iz okoline Pančeva određen je pritvor zbog nasilja u porodici, jer se sumnjiči da je izbo oca kuhinjskim nožem.
26.03.2026
10:51
Srđan M. (51) iz babušničkog sela Zavidince uskoro će se naći na optuženičkoj klupi jer ga je Više javno tužilaštvo u Pirotu optužilo za teško ubistvo.
26.03.2026
10:28
Pentagon razmatra mogućnost da deo naoružanja prvobitno namenjenog Ukrajini preusmeri ka Bliskom istoku, zbog toga što rat u Iranu dodatno opterećuje zalihe ključne američke municije, objavio je Vašington post, pozivajući se na tri izvora upoznata sa situacijom.
26.03.2026
11:40
Jemenski pokret Huti, koji ima podršku Irana, spreman je da se uključi u sukob protiv Sjedinjenih Američkih Država i Izraela, pa čak i da preuzme kontrolu nad strateški važnim moreuzom Bab el Mandeb, prenela je iranska agencija Tasnim pozivajući se na upućen izvor.
26.03.2026
11:10
Komandant mornarice Iranske revolucionarne garde Alireza Tangsiri navodno je poginuo u napadu u Bandar Abasu, tvrdi izraelski zvaničnik, dok zvanične potvrde iz Irana i izraelske vojske za sada nema.
26.03.2026
10:10
Američka administracija razmatra scenario u kojem bi cena nafte mogla da dostigne 200 dolara po barelu, kako bi procenila posledice po ekonomiju Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Blumberg.
26.03.2026
09:40
Večeras se na Informer TV u 21.00 sat emituje 19. epizoda serije "Katarina Velika".
26.03.2026
11:04
HBO je objavio prvi trejler za dugo iščekivanu seriju "Hari Poter", a premijerno će biti prikazana u decembru ove godine.
26.03.2026
09:27
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana 18. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
25.03.2026
22:00
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
25.03.2026
21:05
Glumac Radoje Čupić kremiran je danas na Gradskom groblju u Novom Sadu.
25.03.2026
14:55
Dirljiva priča stiže iz severoistočne Kine gde je sedam kućnih ljubimaca uspešno je prešlo više od 17 kilometara kako bi se vratili svojim porodicama nakon što su navodno oteti od strane trgovaca psećim mesom.
26.03.2026
11:48
Iako moderne rase osvajaju srca mnogih, među najomiljenijim su i dalje šest rasa pasa, koje su uz čoveka vekovima.
26.03.2026
09:40
U vreme kada se sve više okrećemo prirodnim rešenjima, i farbanje vaskršnjih jaja dobija drugačiji, suptilniji izgled. Umesto jakih i upadljivih boja, sve su popularnije nežne pastelne nijanse koje deluju elegantno i smireno.
26.03.2026
09:00
Pedikir ne mora da se radi u salonu, uz malo vremena i pažnje, može se uraditi i kod kuće kroz nekoliko osnovnih koraka.
26.03.2026
08:00
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama, a evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
26.03.2026
07:05
MMA borac Vaso Bakočević priprema se za spektakularni boks meč sa reprom Vukom Mobom, koji će se održati sutra 27. marta u 19 časova, a emitovaće se na Informer televziji.
26.03.2026
11:24
Pevačica Ana Nikolić putem Instagram profila javno je čestitala rođendan svojoj baki i objavila fotografiju svoje sestre Jelene.
26.03.2026
10:59
Pevač Đovani Bajramović otkrio je kako nije završio ni osnovnu školu, pa a iako zna da govori tri jezika, ne ume da čita.
26.03.2026
10:27
Pevačica Hanka Paldum povukla se iz javnosti, pa vreme provodi u kući u Sarajevu gde tuguje zbog sina Mirzada koji je na izdržavanju zatvorske kazne.
26.03.2026
09:27
Udovica Saše Popovića, pevačica Suzana Jovanović, u potresnoj ispovesti otvorila je dušu o životu nakon gubitka supruga, koji je pre godinu dana izgubio bitku sa teškom bolešću.
26.03.2026
08:50
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar