Brutalna osveta! Ovo su Hrvati pre nego što su im Srbi oteli sve (FOTO)
128. 04. 2026. u 06:03 >> 06:15
228. 04. 2026. u 06:03 >> 06:15
Iako padaju s nogu od umora, mnogima je uveče mozak hiperaktivan: nabrajaju šta sve treba da urade sledećeg dana, često uz samokritiku zbog onoga što nisu stigli da obave ovog.
Tu je i svest da treba dobro da se naspavaju, jer bez dovoljno sna dan će biti još teži i naporniji. I što se više razmišlja kako treba što pre zaspati, to san teže dolazi na oči.
I sam katkad "opterećen i izmožden tim problemom", Ben Faning, stručnjak za profesionalno napredovanje koji se specijalizovao za rešavanje problema izgaranja od posla, predlaže pet načina za smirivanje uma koji vas ometa da utonete u san.
Kao odličan način da se to postigne Faning navodi kung-fu način Ekarta Tola: tokom intervjua s Oprom, Tol je podigao obe ruke kao u kung-fuu i rekao da je van njegove desne ruke budućnost, a van leve prošlost i da pažnju treba usmeriti na udaljenost između dve ruke koja predstavlja sadašnjost.
Foto: Shutterstock
Usredsredite se na telesni svet koji možete da kontrolišete, odnosno na svoje telo.
Počnite tako što ćete pažnju usmeriti na svoje ruke - okrećete dlanove i stvarno razmišljate o tome šta radite do tačke isključivanja svega ostalog. Kada to počne da deluje, pokrenite laktove ili kružite ramenima. Zamisao je da se toliko usredsredite na pokrete svog tela da misli počnu da blede. Dodatna korist je da će te lagane vežbe opustiti telo.
Duboko udišite kroz nos i izdišite kroz usta zadržavajući svaki dah tri sekunde. Svakim izdahom primetićete kako s njim iz vašeg jela izlazi napetost.
Foto: pexels.com
Razmislite šta vas opušta i smiruje, da li je to čitanje, crtanje, pletenje, sastavljanje slagalica... Stvorite naviku da to bude poslednja stvar koju ćete raditi pre spavanja. Pripazite da to ne bude nešto previše zahtevno, ni telesno ni mentalno.
Pre odlaska na počinak zabeležite svoje uspehe toga dana ili trenutke za koje ste zahvalni što su se dogodili. Time se, osim usporavanja toka misli, osigurava da njihov ton bude pozitivan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
27.04.2026
19:24
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je plan za Balkan koji bi, kako je naglasio, sigurno doneo mir i dugoročnu stabilnost čitavog regiona.
27.04.2026
23:35
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
27.04.2026
21:22
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
27.04.2026
20:49
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je ekskluzivni intervju poznatom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) i tom prilikom Britancu postavio pitanje zbog kog je nastao muk.
27.04.2026
20:11
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija automobila gotovo potpuno prekrivenog ptičjim izmetom, što je podstaklo brojne šaljive komentare da bi njegov vlasnik mogao imati sreće i osvojiti dobitak na Lotou.
27.04.2026
21:00
Državni inspektorat Republike Hrvatske obaveštava potrošače o povlačenju proizvoda "Samyang" Cup Inst. Noodle Hot Chicken Carbonara zbog povećanih količina 3-MCPD i glicidil estara masnih kiselina.
27.04.2026
20:00
Umesto prolećne topline, specifičan atmosferski fenomen poznat kao "Omega blok" otvoriće "nebeski levak" .
27.04.2026
17:30
Potraga za Anđelom Mihajlović (37), koja je u četvrtak doputovala iz Beča još uvek je u toku, a sada je u njenom automobilu pronađena i sumnjiva poruka, kao i patike koje su bile van vozila.
27.04.2026
19:31
Završena je 39. epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer TV, koja je gledaoce do samog kraja držala kraj malih ekrana.
27.04.2026
19:00
Četvoro ljudi je poginulo danas u stravičnoj nesreći na auto-putu Šabac — Ruma, dok se jednom mladiću bore za život.
27.04.2026
22:37
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
27.04.2026
23:35
Taksi vozilo bele boje oborilo je večeras semafor na uglu Rumenačke ulice i Ulice Kornelija Stankovića u Novom Sadu.
27.04.2026
22:25
Poznati novinar Mladen Mijatović oglasio se na svom Instagram profilu povodom stravične nesreće kod Rume u kojoj su nastradale četiri osobe.
27.04.2026
19:32
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
27.04.2026
18:10
Sjedinjene Američke Države više nisu neprikosnoveni lider u određenim segmentima vojne proizvodnje.
28.04.2026
00:30
Region Baltika se danas sve češće posmatra kao zona povišenog rizika, ali njegova sposobnost za stvarnu eskalaciju značajno je ograničena specifičnim geografskim faktorima.
28.04.2026
00:00
Rat na Bliskom istoku, 59 dan. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
27.04.2026
06:25 >> 23:53
Iran priprema mere regulisanja budućeg prolaska kroz Ormuski moreuz koje predviđaju da brodovi moraju da plate tranzit u iranskoj valuti rijalima, izjavio je danas visoki zvaničnik iranskog parlamenta Ebrahim Azizi.
27.04.2026
23:40
Rediteljka Jelena Bajić Jočić kaže da je film "Čuvari ikone Svetog Đorđa" napravljen za dušu našeg naroda i da obrađuje temu napuštanja sela.
27.04.2026
13:50
Španski glumac i reditelj Eduardo Kasanova (35) otkrio je da ima HIV virus od svoje 17. godine.
27.04.2026
12:54
Glumica Šarliz Teron (50) popela se na bilbord na Tajms skveru u Njujorku kako bi na originalan način promovisala svoj novi film "Apex".
27.04.2026
12:39
Pevačica i glumica Dženifer Lopez objavila je seksi fotografiju iz teretane i pokazala svoje savršeno telo.
27.04.2026
11:26
Reditelj dokumentarca "Leaving Neverland", Den Rid, rekao je da je Majkl Džekson bio gori od Džefrija Epstina.
27.04.2026
11:06
Glumica Mirka Vasiljević veoma je aktivna na Instagramu, a sada je pratioce iznenadila fotkom gde je pozirala golog stomaka.
28.04.2026
06:02
Zadrugarka Tanja Stijelja, poznatija kao Boginja ušla je u žestok sukob sa Borom Santanom zbog čega je moralo da reaguje i obezbeđenje u rijalitiju.
28.04.2026
00:02
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
27.04.2026
23:44
Pevač Boјan Tomović godinama se bori sa psihičkim problemima, a sada se oglasio iz bolnice.
27.04.2026
23:14
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
27.04.2026
21:27
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar