SKANDAL U CRNOJ GORI! Organizatori zabranili unošenje srpske zastave na MMA spektakl (FOTO)
120. 12. 2025. u 17:21
220. 12. 2025. u 17:21
Ljubav
Ako trenutno sedite u svojoj sofi obučeni u vuneni džemper, umotani u ćebe i još se smrzavate, a prste na rukama i nogama gotovo da i ne osećate, uprkos uključenom grejanju, na dobrom ste mestu. Naime, ulazite u grupu ljudi kojima je uvek hladno i koji traže toplinu gde god i kad god mogu.
Zato vam danas donosimo ovaj izvrstan "recept" koji je pogledan gotovo milion puta, a nastao je u saradnji s timom istraživača, potkrepljen je istraživanjima i zadovoljava visoke standarde stranice wikiHow.
Trebaće vam pamučna čarapa, čaša, pirinač i mikrotalasna. Naime, čarapu punjenu pirinčom možete brzo zagrejati u mikroalasnoj, a jednom kad se ugreje možete je položiti na različita područja tela za ublažavanje bolova ili grejanje.
Ključ uspeha leži u upotrebi ISKLJUČIVO PAMUČNE ČARAPE koja se neće rastopiti ili zapaliti prilikom zagrejavanja. Zatim napravite čvor, kako biste nadev mogli zameniti po potrebi.
POSTUPAK
1. Izaberite odgovarajuću čarapu. Za manji grejač upotrebite čarapu do sredine kolena. Za veći upotrebite čarapu koja ide preko kolena. KORISTITE ISKLJUČIVO ČARAPU KOJA JE 100% IZRAĐENA OD PAMUKA. Odaberite gusto i čvrsto tkanja kako biste zaštitili kožu od vrelog pirinča i sprečili da iscuri.
Pazite da materijal čarape nema metalnih niti, poput srebra ili bakra, jer su zapaljive. Nemojte koristiti čarape s rupama, jer će pirinač ispasti. Za izradu većeg grejača umesto čarape upotrebite malu jastučnicu.
2. Stavite čarapu u visoku čašu i dodajte rižu. Ako vam čarapa izmiče s ruba stakla, upotrebite gumicu.
3. Napunite tri četvrtine čarape sirovim pirinčem. Ne koristite instant, jer je prethodno kuvana i sklonija je buđi. Moglo bi vam trebati između 4 do 6 šoljica (780 g do 1,17 kg) , zavisno od veličinei čarape. Četvrtinu čarape ostavite praznu kako biste na vrhu mogli vezati čvor.
4. Ako želite možete dodati pet do 10 kapi esencijalnih ulja, biljni čaj ili osušene cvetove lavande.
5. Na vrhu čarape zavežite čvor i protresite pirinač kako bi se ravnomerno rasporedila po čarapi. Vezanje čvora umesto šivenja omogućuje vam promenu punjenja, jer nakon dužeg korišćenja može poprimiti neugodne mirise. Ako se to dogodi, odvežite čarapu, izbacite stari i napunite čarapu svežim pirinčem.
Foto: printscreen youtube/WIKI HOW
7. Zagrejte čarapu u mikrotalasnoj. Najbrži i najlakši način zagrejavanja čarape je u mikrotalasnoj. Stavite čarapu u mikrotalasnu sa šoljcom vode i zagrejte je na visokoj temperaturi jednu minutu. Pažljivo uklonite čarapu i proverite razinu topline. Vratite čarapu na još 30 sekundi, ako želite da bude vruća. Budite vrlo oprezni kada vadite čarapu, jer će biti izuzetno vruća. Voda će dodati vlagu u rernu i spriečiti da tkanina ili pirinač zagore. Ako osetite da gori, odmah isključite mikrotalasnu.
8. Zimi čarapu punjenu rižom možete zagrejati i na radijatoru. Zamotajte čarapu u aluminijsku foliju i ostavite da se zagreje 30 minuta do sat vremena. Okrećite čarapu svakih 10 minuta kako biste osigurali ravnomerno zagrejavanje.
Za promrzlo telo, zagrejanu čarapu stavite u krilo i sednite s ćebetom omotanom oko tela.
Kad ste umorni, bolesni ili osećate bolove u zglobovima, stavite zagrejanu čarapu na zahvaćeno područje, na primer oko vrata, na 20 do 25 minuta za uklanjanje bolova. Kod menstrualnih grčeva lezite na leđa i na stomak položite zagrejanu čarapu na 30 minuta.
Glavobolju, migrenu, pritisak u sinusima i druge bolesti koje utiču na glavu i lice mogu se ponekad lečiti grejanjem. Lezite na leđa i stavite toplu rižinu čarapu na čelo ili lice. Alternativno, možete ležati na čarapi, kao da je jastuk.
Bolove kod artritisa takođe možete ublažiti toplom čarapom koju ćete držati na bolnim zglobovima po 20 minuta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom Instagram profilu.
20.12.2025
22:09
Gostujući u emisiji "Paralela" na Informer TV predsednik Srpske radikalne stranke prof. dr Vojislav Šešelj govorio je o svim aktuelnim političkim temama u zemlji i regionu.
20.12.2025
22:25
Neumorni tim Informera uhvatio je glumca-blokadera Miloša Timotijevića ispred šatora Dijane Hrke, gde je, bez sumnje, došao da bi bio viđen. Nakon što je tu proveo izvesno vreme, okružen zgubidanima i duvanskim dimom, Timotijević je prošetao gradom.
20.12.2025
22:01
General Nebojša Pavković, bivši komandant Vojske Jugoslavije - preminuo je 20. oktobra ove godine.
20.12.2025
20:00
Oštrom oku Informera nije promakao ni princ Aleksandar Karađorđević, koga smo snimili u društvu supruge princeze Katarine.
20.12.2025
23:17
Zima počinje danas u 16 časova i 3 minuta, navodi se u obaveštenju Astronomskog društva "Ruđer Bošković".
21.12.2025
07:30
Stotine vozača automobila i teretnih satima već satima je zaglavljeno u nepreglednoj koloni koja se formirala na auto-putu u smeru ka Nišu!
20.12.2025
22:00
Jovana Aleksić, rođena Trsteničanka, prva je Srpkinja u svetu koja je prihvaćena za apliciranje personalizovane vakcine protiv raka kože koju je proizveo Institut Gamaleja u Moskvi.
20.12.2025
21:30
Kada bi ceo svet, svako domaćinstvo, svaka fabrika, svaki poslovni prostor u isto vreme upalio svetlo došlo bi do naglog ekstremnog porasta potražnje za električnom energijom koja bi pokrenula niz dodatnih posledica.
20.12.2025
21:06
Jedna od najtežih nesreća na pružnim prelazima u Srbiji dogodila se u blizini Niša 21. decembra 2018. godine.
21.12.2025
07:40
U teškom požaru koji je u petak rano ujutru, oko 4.20 časova, izbio u porodičnoj kući u Gornjem Komarevu na području Siska, 57-godišnji muškarac zadobio je povrede opasne po život, saopštila je Policijska uprava sisačko-moslavačka.
21.12.2025
06:00
Zagrebačka policija je u okviru akcije "Mir i dobro" privela 29-godišnjeg muškarca koji je preko društvenih mreža ilegalno prodavao pirotehnička sredstva.
21.12.2025
07:15
Teška tragedija dogodila se danas na skijalištu Savin Kuk na Durmitoru, gde je nemački državljanin Hetner Sebastijan (34) izgubio život nakon što je ispao iz korpe sa visine od oko 70 metara, dok je njegova supruga (30) u nesreći zadobila teške telesne povrede.
20.12.2025
23:05
Osoba iz Živinica za kojom je bilo raspisano osam poternica policijskih i pravosudnih organa uhapšena je u tuzlanskom naselju Miladije nakon što je pokušala da pobegne policiji, a kod njega je pronađen kilogram i po droge, oružje, municija i više od 50.000 KM.
20.12.2025
22:53
Osumnjičeni za smrtonosnu pucnjavu na Univerzitetu Braun i ubistvo profesora na Tehnološkom institutu Masačuseca (MIT), Klaudio Manuel Neves Valente (48), izvršio je samoubistvo, pokazali su rezultati obdukcije koje su saopštili američki zvaničnici.
20.12.2025
23:30
Među materijalima koje je objavilo američko Ministarstvo pravde nalaze se i fotografije sa putovanja u Maroko u julu 2002. godine, na koje je bivši predsednik SAD Bil Klinton poveo Džefrija Epstina i Gilejn Maksvel povodom venčanja marokanskog kralja Mohameda VI.
20.12.2025
23:00
Mihail Mališev, poznat kao zloglasni kanibal, preminuo je 19. decembra u poliklinici u Permu.
20.12.2025
22:00
Devojka koju je Džefri Epstin, prema svedočenjima, doveo u Sjedinjene Države kao četrnaestogodišnjakinju i predstavljao kao svoju „jugoslovensku seksualnu robinju“, bila je jedna od njegovih ključnih saradnica u lancu seksualne eksploatacije maloletnica.
20.12.2025
21:30
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da održavanje izbora u toj zemlji zavisi od dva ključna faktora - bezbednosne situacije i zakonodavnog okvira, kao i da su pripreme već započete.
20.12.2025
21:00
U filmu "Bolje od bekstva" (1993) Žarko Laušević igrao je glavnu ulogu, a filmske kadrove je delio sa svojim sinom Dušanom.
20.12.2025
15:01
Reditelj Džejms Kameron potvrdio je snimanje novog nastavka filma "Terminator" i otkrio da u njemu neće igrati Arnold Švarceneger.
20.12.2025
14:09
Domaći filmovi su tokom godina postali izvor nezaboravnih replika koje su ušle u svakodnevni jezik i postale kultne.
20.12.2025
13:55
Selma Ergeč, turska glumica koja glumi Sultaniju Hatidže u "Sulejmanu Veličanstvenom" ponovo je u centru pažnje – ali ovaj put zbog drastične promene imidža i misterioznog privatnog života.
20.12.2025
13:07
Bivša rijaliti učesnica i bivša žena Ivana Marinkovića, Jelena Ilić otkrila je od čega živi nakon rijalitija kao i šta misli o trenutnom Ivanovom učešću u "Eliti".
20.12.2025
23:41
Voditeljka Sanja Marinković oglasila se putem Instagrama i podelila kako u krugu porodice i prijatelja proslavlja 18. rođendan sina Strahinje.
20.12.2025
23:01
Pevačica Aleksandra Mladenović prisetila se početka svoje karijere i kako je u Beograd došla sa samo 200 evra.
20.12.2025
22:21
Voditeljka Ana Radulović progovorila je o najtežem periodu u ovoj godini, kada je bivša devojka Nenada Marinkovića Gastoza pokrenula priču da postoji njihov intimni snimak.
20.12.2025
21:41
Reper Devito nastupao je u Ljubljani sa bendom "Joker Out", kada je jedan od članova izašao prerušen u Devita, skinuo masku i naveo fanove da pomisle da je pravi reper.
20.12.2025
21:01
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar