08.03.2022

20:00 >> 22:58

BAJERN SEDMICOM DO ČETVRTFINALA LŠ! Liverpul izgubio, ali se plasirao među osam najboljih (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula i minhenskog Bajerna prvi su četvrtfinalisti ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona

Liverpul je na svom terenu odbranio prednost koju je pre tri nedelje stekao na "San Siru" kada je srušio Inter sa 2:0.

U revanšu na "Enfildu" je šampion Italije slavio minimalnim rezultatom, pa su "redsi" tako i pored poraza uspeli da se plasiraju među osam najboljih četvrti put u poslednjih pet godina.

Najbliži golu u prvom poluvremenu bio je Džoel Matip, koji je posle pola sata igre zatresao prečku nakon jednog centaršuta iz slobodnog udarca.

Okvir gola "neroazura" se zatresao ponovo u 52. minutu kada je stativu pogodio Mohamed Salah, a kazna je usledila deset minuta kasnije.

Tada je Lautaro Martinez postigao evrogol i vratio nadu Interu da može da se domogne naredne faze elitnog takmičenja.

Ipak, Interov nalet je upropastio Aleksis Sančez koji je odmah nakon što su igrači Liverpula krenuli sa centra zaradio isključenje, dobivši drugi žuti karton.

Do kraja utakmice je Liverpul još jednom zatresao okvir gola, pošto je Salah ponovo pogodio stativu, ali se to engleskom velikanu ipak nije obilo o glavu.

Liverpul - Inter 0:1 (0:0) /prvi meč 2:0/

/Martinez 62/

STADION: "Enfild" (Liverpul)

SUDIJA: Antonio Mateu Lahoz (Španija)

CRVENI KARTON: Sančez 63 (Inter)

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Džons (od 65. Keita), Fabinjo, Tijago (od 65. Henderson) - Salah, Žota (od 83. Dijaz), Mane. Trener: Jirgen Klop.

INTER: Handanović - Škrinijar, De Fraj (od 46. D'Ambrozio), Bastoni - Damfris (od 75. Darmijan), Vidal, Brozović (od 75. Galjardini), Čalhanoglu (od 84. Vecino), Perišić - Martinez (od 75. Korea), Sančez. Trener: Simone Inzagi.

U istom terminu je Bajern u Minhenu demolirao ekipu Salcburga, nakon 1:1 iz prvog meča.

Revanš na "Fusbal Areni" završen je trijumfom Bavaraca od 7:1.

Meč je obeležio Robert Levandovski koji je u uvodu meča već došao do najbržeg het-trika u istoriji Lige šampiona. Naime, Poljak je prva dva gola postigao sa bele tačke, u 12. i 21. minutu, a već u 23. je i treći put zatresao mrežu gostiju.

Do kraja poluvremena je Serž Gnabri povisio na 4:0, pošto je u 31. minutu pogodio metu, a "petarda" je pukla u 54. kada je i Tomas Miler matirao Filipa Kona na golu Salcburga.

Počasni pogodak za Salcburg postigao je Maurits Kjergard 20 minuta pre kraja utakmice.

U samoj završnici su ponovo Miler i Liroj Sane stavili tačku na meč, pogocima u 83. i 86. minutu.

Bajern - Salcburg 7:1 (4:0) /prvi meč 1:1/

/Levandovski 12p, 21p, 23, Gnabri 31, Miler 54, 83, Sane 86 - Kjergard 70/

STADION: "Fusbal Arena" (Minhen)

SUDIJA: Klemon Turpan (Francuska)

BAJERN: Nojer - Pavar, Zule (od 66. Nijanzu), Ernandez (od 60. Upamekano) - Gnabri (od 46. Sar), Kimih, Musijala (od 66. Roka), Koman (od 66. Čupo-Moting) - Miler, Sane - Levandovski. Trener: Julijan Nagelsman.

SALCBURG: Ken – Kristensen, Sole (od 46. Pjatkovski), Vober, Ulmer – Kapaldo, Kamara (od 68. Tijani), Zajvald (od 46. Sučić) – Aronson – Adamu (od 61. Kjergard), Adejemi (od 62. Šeško). Trener: Matijas Jaisle.

Tok mečeva

Kraj i na "Enfildu"! Inbter je pobedio sa 1:0, ali je Liverpul prošao među osam najboljih.

90+2. minut - Luis Dijaz je bio u ogromnoj šansi, ali je njegov šut sa nekoliko metara izblokirao Vidal.

Utakmica u Minhenu je završena! Bajern je pobedio rezultatom 7:1 i plasirao se u četvrtfinale!

86. minut - GOOOOOOOL! Liroj Sane je zatresao mrežu Salcburga, pa je rezultat 7:1 za Bajern.

83. minut - GOOOOOOOOOOL! Tomas Miler postiže drugi gol večeras, pa Bajern vodi sa 6:1.

76. minut - Stativa! Treći put večeras igrači Liverpula pogađaju okvir gola. Ovog puta je ponovo Salah zatresao stativu.

70. minut - GOOOOL! Salcburg postiže počasni pogodak u Minhenu. Prednost Bajerna je na 5:1 smanjio Maurits Kjergard.

63. minut - Crveni karton za Aleksisa Sančeza! Samo minut nakon što je došao do prednosti, Inter ostaje sa igračem manje.

62. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Inter vodi na "Enfildu"! Mrežu Liverpula je zatresao Lautaro Martinez fantastičnim pogotkom.

54. minut - GOOOOOOOOOOOL! Bajern vodi 5:0 protiv Salcburga! Ovog puta je strelac Tomas Miler.

52. minut - Stativa! Mo Salah je imao priliku da dovede "redse" u vođstvo, ali je pogodio samo okvir gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme i u Liverpulu.

46. minut - Utakmica u Minhenu je nastavljena.

Poluvreme! Bajern vodi sa 4:0 protiv Salcburga, dok na meču Liverpula i Intera nema golova.

45+7. minut - Aleksander-Arnold je pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi gol Intera, ali je lopta prošla nedaleko od stative.

42. minut - Čalhanoglu je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Alison sjajnom intervencijom sačuvao mrežu Liverpula.

31. minut - Prečka! Prvo uzbuđenje u Engleskoj! Matip je šutirao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je zatresao samo prečku Interovog gola.

31. minut - GOOOOOOOOL! Serž Gnabri povećava prednost Bajerna na 4:0!

26. minut - Na "Enfildu" je pozlilo jednom navijaču na tribinama, pa je meč na kratko prekinut.

23. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Het-trik Levandovskog! Bajern vodi 3:0!

21. minut - GOOOOOOOOL! Levandovski je još jednom realizovao jedanaesterac.

20. minut - Novi penal za Bajern! Robert Levandovski je fauliran na ivici kaznenog prostora. Arbitar Klemon Turpan je prvo dosudio slobodan udarac, ali je stigla reakcija iz VAR sobe, pa je preinačio odluku i pokazao je na belu tačku.

12. minut - GOOOOOOOOL! Levandovski je precizan sa bele tačke! Bajern vodi 1:0 protiv Salcburga.

11. minut - Penal za Bajern! Levandovski je srušen u kaznenom prostoru.

3. minut - Kapaldo je zamalo matirao Nojera, ali samo je korner dobio Salcburg. Posle udarca iz ugla je šutirao Kristensen, ali lopta prolazi tik pored stative.

2. minut - Levandovski je imao dobru priliku, ali je Ken sjajno odreagovao.

Utakmice su počele!

20.30 - Poznati su sastavi za današnje mečeve na kojima Srbija neće imati predstavnike.

Duel na "Enfildu" će rivali početi u sledećim postavama:

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Džons, Fabinjo, Tijago - Salah, Žota, Mane.

INTER: Handanović - Škrinijar, De Fraj, Bastoni - Damfris, Vidal, Brozović, Čalhanoglu, Perišić - Martinez, Sančez.

U Minhenu su se treneri opredelili za sledeće startere:

BAJERN: Nojer - Pavar, Zule, Ernandez - Gnabri, Kimih, Musijala, Koman - Miler, Sane - Levandovski.

SALCBURG: Ken – Kristensen, Sole, Vober, Ulmer – Kapaldo, Kamara, Zajvald – Aronson – Adamu, Adejemi.

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog revanš utakmica osmine finala Lige šampiona između Liverpula i Intera, odnosno Bajerna i Salcburga.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.